reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Update Bios na dosku MSI 745 Ultra

blade113 (10)|8.7.2011 10:04
Zdravim,chcel som urobit update biosu na doske MSI 745 Ultra na verziu 1.7,ale roblem mi vznikol hne dna zaciatku. Stiahol som si Liveupdate 5 z MSI stranky.
Ked som ho nainstaloval a spustil ho ,tak mi pocitac restartovalo a po opatovnom nabehnuti systemu mi po nacitani procesov ho opatovne restartovalo.Potom som ho pri nabehnuti systemu stihol vymazat z procesov a uz ho nestihlo restartovat a system drzal.Tak som ho odinstaloval.
Potom som to skusil este raz,ale odpojil som sa od siete a vsetko sa zopakovalo.Mozte mi poradit,kde sa stala chyba?A ako mam urobit update bez Liveupdate 5. Bios verziu 1.7 mam uz stiahnutu ,len ako nato dalej.
Vdaka za rady
DrZelenka (2491)|8.7.2011 10:07
Update z Win není moc dobrej nápad. Podívej se do manuálu jak se provádí update z BIOSu (často stačí FAT32 partition se souborem BIOSu a zmáčknutí příslušné klávesy při POSTu)
kevin00 (10238)|8.7.2011 10:12
Sommer (384)|8.7.2011 10:20
OT Pánové už to pěkně popsali, já bych jen dodal, že to asi bude tím, že SW od MSI je jaksi nedotažený. U ASUSu mně stačilo jen hodit příslušný BIOS na plochu a software se postaral už o vše ostatní. /OT
kevin00 (10238)|8.7.2011 10:24
@Sommer: Osobně nemohu hodnotit, nikdy jsem z prostředí operačního systému BIOS neflashoval. Ze zásady flashuji z prostředí BIOSu.
Sommer (384)|8.7.2011 10:32
[quote=kevin00;459972]@Sommer: Osobně nemohu hodnotit, nikdy jsem z prostředí operačního systému BIOS neflashoval. Ze zásady flashuji z prostředí BIOSu.[/quote]

Já též, ale jednou mi to nedalo a chtěl jsem to zkusit. Ani nebylo třeba FAT32 partition.
kevin00 (10238)|8.7.2011 10:35
[quote=Sommer;459973]Ani nebylo třeba FAT32 partition.[/quote]

To je logické, když BIOS ukládáš na pevný disk :)
Richmond (8084)|8.7.2011 11:46
Já jednou flashoval zrovna tu co má Sommer i z OS (NTFS) a proběhlo to v pořádku (vypnutý antiviry, odpojená síť)... Ale chodil jsem kolem toho po špičkách ;) Z flashky na NTFS to nedělá problémy ani notesu (opět Aušus, G51) :p U vyšších modelů s BIOSem na přídavné kartičce (P5K, M3N-HT) taktéž :cool: HFS formát ale neberou :cool:
blade113 (10)|8.7.2011 14:48
Takze po poriadku:
Preco neflashujem priamo z USB?
lebo som este nikdy neflashoval bios ,to znamena ze flash z OS som bral ako najjednoduchsiu moznost.
U ostatnych prispevkov som sa stracal,mozte napisat presny postup,bez IT slangov?dik
Inac odkaz na dosku je :
http://sk.msi.com/product/mb/745-Ultra.html#?div=Detail
kevin00 (10238)|8.7.2011 15:10
V třetím postu máš návod :idea
orgi (65)|8.7.2011 23:52
No tak som zaspominal na minulost a najjednoduchsie je to pre laika takto....Predpokladam ,ze ma disketovu mechaniku.Daj disketu do mechaniky,otvor si "tento pocitac" a klikni pravym tlacidlom misi na disketovu mechaniku.Vyber moznost "formatovat",zaskrtni policko "vytvorit startovaci ....bootovaci disk".Stiahni si bios od vyrobcu a rozbal si to vsetko na tu disketu.RESTART a nabootuj z diskety.Ked uvidis dosovsku obrazovku s A-ckom napis: amifl827.exe A6561SMS.170 .
Ponukne ti zalohovanie stareho biosu,ale to nebude nutne,no a potom spusti flashovanie biosu a modli sa aby elektrikari akurat vtedy neblbli :-) ..........no a po restarte by si mal mat novy bios v doske.

Ozaj a este skontroluj ci nemas bios na doske zamknuty jumperom proti flashovaniu.....vid manual. .....to by mohol byt aj ten problem preco ti to neide z windowsu,ja som mal dosku od MSI s tymto socketom a pod oknami to islo v pohode.