reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyplatí se firewall z ESETu?

Sikil79 (429)|20.5.2009 16:33
Dobré odpoledne.

Za necelý měsíc mi končí platnost licence na Eset NOD32 Antivirus a přemýšlím jestli mám ponechat současné řešení a nebo jít rovnou do ESET Smart Security. Finanční rozdíl je nějakých 175,- ale o to mi nejde. Zatím jsem používal firewall Online Armor starší verzi 2.1.0.131 se kterou jsem byl velice spokojen. Takže jaké jsou vaše zkušenosti s firewalem z ESETu? Nevyskytují se problémy při připojení, online hraní atd...? Předem dík za tipy.
kevin00 (10238)|20.5.2009 16:42
Používám Eset Smart Security 4 a jsem s ním velmi spokojen. Žádný problém jsem zatím neshledal. Firewall používám v interaktivním režimu. Samozřejmě lze nastavit i režim automatický, kdy o firewallu nevíš (ovšem automaticky zamezuje příchozí spojení). Lze zapnout i indentifikaci potenciálně nechtěných aplikací. Poznáš ji např. pokud aktualizuješ nějaký program, tak Ti ESS oznámí, že program byl změněn. ESS běží na pozadí a mimo vyskakovacího okna oznamujícího stažení aktualizace či infikovaný soubor, web, apod o něm nevíš. Myslím, že je to dobrá investice.
t1tomas (16)|20.5.2009 17:42
Ahoj, stejně jako kolega používám ESS 4 a taky nemám žádný problém. Mohu ho jen doporučit.
pas!k (3765)|20.5.2009 19:10
O esetu nemuzu rict nic spatneho .. (az na drobne problemy u 4 ktere se vyskytovaly na nekterych stanicich) presto bych doporucil kasperskeho .. http://www.kaspersky.cz pouzivam oba produkty a kaspar mi proste sedi vic .. jak interfacem tak moznostma nastaveni ..
kevin00 (10238)|20.5.2009 19:14
[QUOTE=pas!k;251072]O esetu nemuzu rict nic spatneho .. (az na drobne problemy u 4 ktere se vyskytovaly na nekterych stanicich) presto bych doporucil kasperskeho .. http://www.kaspersky.cz pouzivam oba produkty a kaspar mi proste sedi vic .. jak interfacem tak moznostma nastaveni ..[/QUOTE]

Ano, v prvních verzích ESS 4 byli problémy s připojením k internetu (ESS blokoval připojení k internetu). od verze ESS 4.0.417 je problém vyřešen - technická podpora. Pokud si nyní zakoupí ESS, zakoupí jej jistě v jeho posledí verzi 4.0.437
Sikil79 (429)|2.6.2009 20:11
Tak jsem nahodil zkušební verzi Smart Security a vyzkoušel ten firewall v interaktivním režimu. Je vlastně shodný s režimem, který byl v Online Armor, takže spokojenost.

pas!k: Nic proti, věřím že KASPERSKY je určitě dobrý antivir, ale ESET mě za celý rok opravdu nezklamal, takže u něj zůstávám.
kidal5 (15)|16.9.2009 20:11
Mám obě dvě verze (smart security + NOd32) a jsem d nima velice spokojen.
kevin00 (10238)|16.9.2009 20:58
[quote=kidal5;293301]Mám obě dvě verze (smart security + NOd32) a jsem d nima velice spokojen.[/quote]

Si to trochu pleteš. Eset Smart Security obsahuje antivirový progam NOD + firewall + antispamovou ochranu. IMHO nainstalovat d jednoho systému ESS + NOD by asi nešlo.