reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Exitujici/neexistujici uzivatelsky ucet

honzee (187)|9.3.2010 09:45
Na zkousku jsem instaloval databazovy server PostgreSQL. V linuxu to bylo bez zaludnosti, ale ve Win mi vytvoril novy uzivatelsky ucet postgres. Zpocatku jsem si toho ani nevsimnul, az kdyz sem pri restartu musel pro prihlaseni kliknout na svuj profil (nicmene druhy profil tam nebyl). V Ovladaci panely -> Uzivatelske ucty -> Spravovat jiny ucet je jenom muj ucet a zakazany guest. Nikde neni o prohilu "postgres" ani zminka. Ani v C:\Users. Pouze kdyz v Uzivatelskych uctech kliknu na Rodicovska kontrola, jsem tam videt ja a "postgres". Tak bud jsem neschopnej a neumim se dostat do spravne nabidky, nebo se stal nejakej poloBUG. Neni tu prosim nejake guru pres Win, ktere by mi poradilo kde v registrech nebo v systemove slozce umazat spravne polozky? :-) Predem dekuji za odpoved.
Pabler (425)|9.3.2010 10:15
Toto by ti malo pomoct:
http://twigstechtips.blogspot.com/2009/11/win7-hide-user-from-login-screen.html

Uz si ani nepametam co som nastavoval aby sa win sam prihlasil do admina bez toho aby som odstranoval Postgre user acc, ale myslím ze som to nastavil priamo v uzivatelskych uctoch v Ovladacom paneli....


Edit: Neviem presne vsak ako sa to zachova, pokial viem tak postgres si pod tymto uctom spusta svoje sluzby ...
dzandra (1368)|9.3.2010 10:16
Když dáš odhlásit a přepnout do jiného profilu a zádáš ten profil postgres - pustí tě do něho
honzee (187)|9.3.2010 11:47
dzandra: To je prave ten problem, on tam vubec neni. Tim padem nebude fungovat ani reseni od Pablera. Zda se, jako by se ten uzivatel proste pridal jenom napul... Jedina vec, jak se projevuje, je ze po spusteni pc musim pred nabehnutim windows klinout na svuj profil (postgres tam ale neni), a kdyz dam jiz zminou parent control tak ho tam vidim... Jinak nikde neni.

Upresnuji ze nechci pouze vyresit problem s prihlasovanim, chci postgres uplne vymazat. Aplikace uz v PC neni...
zsdx (2098)|9.3.2010 12:28
[quote=honzee;357124]Upresnuji ze nechci pouze vyresit problem s prihlasovanim, chci postgres uplne vymazat. Aplikace uz v PC neni...[/quote]

A 'net user' uzivatele vidi?
honzee (187)|9.3.2010 14:57
[quote=zsdx;357127]A 'net user' uzivatele vidi?[/quote]
O tomhle prikazu jsem nevedel, vygooglil jsem si jak se pouziva a problem je VYRESEN! Dekuju :-)
zsdx (2098)|9.3.2010 21:50
[quote=honzee;357201]problem je VYRESEN! Dekuju :-)[/quote]

Ja dekuji za RB. A v nazvu tematu je preklep nebo to byl umysl :-)
honzee (187)|9.3.2010 22:08
[quote=zsdx;357454]Ja dekuji za RB. A v nazvu tematu je preklep nebo to byl umysl :-)[/quote]

Preklep:) Posledni dobou travim u kompu kvuli skole az moc casu, tak se ho snazim setrit alespon rychlym psanim :)