reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenajede načítaní Windows

Niickll (121)|29.8.2010 12:52
Dobrý den,
brachovi po bouřce nechce jet pc, dival jsem se na to a disk mi na mem pc jel, normalne sem se mohl divat na soubory atd, grafika je funkční (zkoušel jsem ji na jinem pc), ramku jsem vyměnil za funkčni a taky to nenajelo, deska se zda byt v pořadku, bios atd funguje a při zapnut tam behaji takove ty ruzne čiselka, jedine co jsem nemohl otestovat je processor, na case to ukazuje teplotu cpu cca 38., netušíte v čem to muže byt? nechci zbytečně investovat do procesoru abych zjistil že jim to třeba není. Nezobrazí se ani to načítaní windows, ale pc stale jede, nerestaruje se.

Radeon 9200
Intel pentium 4 2,8GHz
350W
MB: P48-800T

při nouzovem režimu to ukáže to co je na obrázku
astec (1823)|29.8.2010 12:59
Jestli tomu roziumím, mašina naskočí, ale nenaběhnou win. v nouzovém režimu ano?
Niickll (121)|29.8.2010 13:01
[quote=astec;398698]Jestli tomu roziumím, mašina naskočí, ale nenaběhnou win. v nouzovém režimu ano?[/quote]
V nouzovem to ukaže to co je na obrazku a tim to končí, při normalním to neukaže vubec nic, černá obrazovka.
DAWE..CZ (112)|29.8.2010 13:06
Nejsem tak znalý ale co BOOT odkud to bootuje ?
Niickll (121)|29.8.2010 13:17
[quote=DAWE..CZ;398702]Nejsem tak znalý ale co BOOT odkud to bootuje ?[/quote]
tušim že 1. HDD pak mechanika, jestli si dopře pamatuju tak to bylo nejak Master 0 HDD a Master 1 ta mechanika, zkoušel sem dat HDD i na jiny kabel a bylo to Master 1 mechanika Slave 1 HDD a tež nic
DAWE..CZ (112)|29.8.2010 13:26
v biosu na 1 misto HDD a nic ?
Niickll (121)|29.8.2010 15:10
[quote=DAWE..CZ;398708]v biosu na 1 misto HDD a nic ?[/quote]
To nevím ani to momentlaně nemůžu vyzkoušet jelikož nejsem doma. Ale před tím to bylo tak jak to je a jelo to, až po bouřce to začlo dělat. Nebude spaleny nějáký HW?
john (877)|29.8.2010 15:52
zkusil bych na disk spustit HDDRegenerator z HirensbootCD, je docela dobre mozne, ze jsou poskozene soubory...
pred spustenim radeji zazalohovat dulezite data na druhem PC
DAWE..CZ (112)|29.8.2010 17:18
A nebo skusit nějaký jiný HDD s nainstalovamým operačním systémem.
DrZelenka (2491)|29.8.2010 17:42
[quote=DAWE..CZ;398759]A nebo skusit nějaký jiný HDD s nainstalovamým operačním systémem.[/quote]

Toto bych moc nedoporucoval ze 2 duvodu -
1. ten system nemusi vubec nabehnou a hodi napr. BSoD
2. kdyz nabehne, tak se bude snazit instalovat hromadu ovladacu a bude zbytecne zaneradenej ovladacema z 2 ruznych PC

Doporucuji spise stahnout a na CD vypalit nejakou live distribuci linuxu.
DAWE..CZ (112)|29.8.2010 17:51
[quote=DrZelenka;398766]Toto bych moc nedoporucoval ze 2 duvodu -
1. ten system nemusi vubec nabehnou a hodi napr. BSoD
2. kdyz nabehne, tak se bude snazit instalovat hromadu ovladacu a bude zbytecne zaneradenej ovladacema z 2 ruznych PC

Doporucuji spise stahnout a na CD vypalit nejakou live distribuci linuxu.[/quote]

Tož dobré poradíte teď i mě ? ohledně chlazení pls ?
Niickll (121)|30.8.2010 12:54
[quote=DrZelenka;398766]Toto bych moc nedoporucoval ze 2 duvodu -
1. ten system nemusi vubec nabehnou a hodi napr. BSoD
2. kdyz nabehne, tak se bude snazit instalovat hromadu ovladacu a bude zbytecne zaneradenej ovladacema z 2 ruznych PC

Doporucuji spise stahnout a na CD vypalit nejakou live distribuci linuxu.[/quote]
Takže jestli to dobře chapu, tak live distribuce linuxu bude nejaky maly OS ktery se vleze na CD, a jako boot mam nastavit mechaniku jo? a spustit to přes ten linux..
wOJi (51)|30.8.2010 13:23
máš instalační CD Windows XP??
1. Pokud ano, vlož jej do mechaniky, nabootoj z něj a hned na první obrazovce stiskni "R" ( konzole ).
2. Potom se ti objeví hláška o výběru instalace Windows ( většinou to bývá pod číslem 1.)
3. Zobrazí se příkazový řádek a do něj napíšeš - " cd c:\windows\system32\drivers " (bez uvozovek) a stiskni ENTER.
4. teď napiš " dir /p *.sys "
5.začnou se ti postupně vypisovat soubory uložené v adresáři...a vždy před souborem je nějaké číslo - postupně to projeď a sleduj, jestli některý soubor nemá hodnotu 0 (a většinou má nějaký nesmyslný název, třeba: dajfbxxcua.sys)
6. pokud nějaký takový s nulovou hodnotou najdeš, napiš " del (jméno souboru) " např. " del dajfbxxcua.sys "
restartuj PC a zkus jako první spustit Nouzový režim...měl by teď jet. Potom restartuj a nech PC najet normálně.
Neříkám, že to bude fungovat ale za zkoušku to stojí a mě se to již mockrát oplatilo a PC opět fungovalo.

Pozn. pokud by jsi si stáhl například HirensBoot CD, budeš to mít o hodně jednodušší, protože nebudeš muset psát příkazy do konzole, ale spustíš si z CD - mini windows Xp a soubor najdeš a smažeš jednoduše v Průzkumníkovi (dáš seřazení podle velikosti a vydíš ho hned)
Niickll (121)|30.8.2010 21:13
[quote=wOJi;398974]máš instalační CD Windows XP??
1. Pokud ano, vlož jej do mechaniky, nabootoj z něj a hned na první obrazovce stiskni "R" ( konzole ).
2. Potom se ti objeví hláška o výběru instalace Windows ( většinou to bývá pod číslem 1.)
3. Zobrazí se příkazový řádek a do něj napíšeš - " cd c:\windows\system32\drivers " (bez uvozovek) a stiskni ENTER.
4. teď napiš " dir /p *.sys "
5.začnou se ti postupně vypisovat soubory uložené v adresáři...a vždy před souborem je nějaké číslo - postupně to projeď a sleduj, jestli některý soubor nemá hodnotu 0 (a většinou má nějaký nesmyslný název, třeba: dajfbxxcua.sys)
6. pokud nějaký takový s nulovou hodnotou najdeš, napiš " del (jméno souboru) " např. " del dajfbxxcua.sys "
restartuj PC a zkus jako první spustit Nouzový režim...měl by teď jet. Potom restartuj a nech PC najet normálně.
Neříkám, že to bude fungovat ale za zkoušku to stojí a mě se to již mockrát oplatilo a PC opět fungovalo.

Pozn. pokud by jsi si stáhl například HirensBoot CD, budeš to mít o hodně jednodušší, protože nebudeš muset psát příkazy do konzole, ale spustíš si z CD - mini windows Xp a soubor najdeš a smažeš jednoduše v Průzkumníkovi (dáš seřazení podle velikosti a vydíš ho hned)[/quote]
Klobouk dolů a smekám:thumb pomohlo to! Děkuju moc