reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přihlášení do doménového úctu offline

lahalo (2)|2.12.2009 23:24
Dobrý den,

mám takový problém přešel jsem na W7 které jsou v domény. Leč mimo dosah AD se nemohu na daný účet přihlásit. Po zadaní hesla jen zčerná obrazovka a je třeba notebook natvrdo vypnout.
Dojigiri (1629)|3.12.2009 09:18
V XP šlo vždycky změnit typ profilu z roaming (kterej byl defaultní pokud šlo o doménovej účet) na lokální (tj. lokálně zálohovanej a dá se pak na něj přihlásit i bez domény, např. pokud je server down - ale asi záleží i na nastavení politik v doméně, jestli to lze ...)

Nevím jak ve W7, ale ve Vistě to vidím taky, pod Tento počítač/Vlastnosti/Upřesnit nastavení systému, záložka Upřesnit, Profily uživatelů/Nastavení, zde by mělo jít u doménovýho profilu přepínat mezi Lokální/Cestovní(roaming). Při přepnutí na lokální by to mělo fungovat i bez domény.

Btw. my máme v práci taky doménu, ale přesto se do ní nepřipojuju a používám pouze lokální profil, pokud potřebuju nějakou síťovou věc (disk, tiskárnu atd.), tak zadam jméno a heslo a necham si ho zapamatovat abych ho už nemusel zadávat příště. Doménovej účet jsem zpočátku používal, ale právě kvůli podobným problémům s nedostupností serveru atd. (např. co si tak pamatutju tak i když je doménovej profil nastaven jako "lokální" trvá docela dlouho, než ověří že se na server opravdu nedostane) už radši používám čistě soukromej lokální profil a do domény pc vůbec neregistruju.
dzandra (1368)|3.12.2009 09:50
No já s tím na Windows 7 ultimate 64b verzi problém nemám, jakou máš verzi ty?
pas!k (3765)|3.12.2009 12:34
Delam to presne jak psal Dojigiri .. s notebookem kterej pouzivam i jinde se nepripojuji do domeny. Jen doplnim ze pokud pouzivate ve firme exchange atd lze to vse nastavit v klientovi aniz by byla stanice v domene ..
lahalo (2)|3.12.2009 21:08
[quote=dzandra;322782]No já s tím na Windows 7 ultimate 64b verzi problém nemám, jakou máš verzi ty?[/quote]

ja mam 32b.

Dojigiri: Jinak kouknu na ten profil dík za Typ.