reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzdálený přístup

Roman008 (51)|5.3.2010 19:07
Čaute potřeboval bych radu. moji rodiče jsou cca 250km ode mě a chtěl bych aby jsem jim posílal aktualizace na win. spravoval antivir , blokoval určité stránky atd. na windows doméně.. je mi jasné že si musím zřídit server s win 2008. jen chci vědět zda se dá provozovat doména na tak velkou vzdálenost. díky.
kevin00 (10238)|5.3.2010 19:15
Proč si rodiče nestahují aktualizace sami ? Stačí nastavit automatické stahování aktualizací a již se nemusí o nic starat.
Na to co píšeš, by Ti myslím stačil v pohodě Team Viewer ;)
Roman008 (51)|5.3.2010 19:17
no já tedka právě používám ten team viewer ale přes doménu by to bylo asi lepší ne? jinak oni si stahují aktualizaci sami to jo zas takový amíci nejsou:) ale chtěl jsem jim to obstav¨rávat já.
kevin00 (10238)|5.3.2010 19:29
[quote=Roman008;355962]no já tedka právě používám ten team viewer ale přes doménu by to bylo asi lepší ne? jinak oni si stahují aktualizaci sami to jo zas takový amíci nejsou:) ale chtěl jsem jim to obstav¨rávat já.[/quote]

Proč myslíš ? Je nějaká činnost, která přes Team Viewer nelze provést ?
Proč by jsi jim chtěl obstarávat aktualizace, vždyť je jednodušší pokud si je stahují sami, ne :notsure
MartyMcFly (222)|5.3.2010 20:05
Zdravím,
Pro tvojí potřebu je dle mě Windows Server naprosto zbytečný, protože v podstatě všechny činnosti můžeš udělat pomocí TW a to velmi rychle a dle mě dostatečně spolehlivě.

Co se týká otázky jestli je možné být v doméně i když počítače nejsou fyzicky u sebe a v jedné síti tak to je možné bežné řešení spočívá ve spojení VPN (Virtual Private Network), které využívají například firmy a jejich zaměstnanci aby měli třeba přístup k doménovému serveru Exchange.

Ale, jak jsem řekl řešení domény ve tvém případě mi připadá hodně zbytečné.

Howk.
Roman008 (51)|5.3.2010 21:02
[quote=kevin00;355967]Proč myslíš ? Je nějaká činnost, která přes Team Viewer nelze provést ?
Proč by jsi jim chtěl obstarávat aktualizace, vždyť je jednodušší pokud si je stahují sami, ne :notsure[/quote]

OK ale oni mají právě strašně malé připjení:( právě proto.. jinak s TV jsem moc spokojen
kevin00 (10238)|5.3.2010 22:04
Pokud mají rodiče pomalé připojení, nastav si kvalitu přenosu tak, aby vzdálená správa zatěžovala připojení co nejméně - nezobrazovat pozadí plochy, nastavení barev na 256 či Grayscale, deaktivovat Aero Glass, apod. ;)
Roman008 (51)|6.3.2010 19:26
OK díky:)