reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Novy chladic AC Freezer 64 - pomoooc

bartoxid (2)|5.7.2007 20:22
Mam starsiu dosku MS-7030 (MSI K8N Neo Platinum ) zo socketom 754 v ktorom je AMD64 2800+ (1.8Ghz).
Po dvoch rokoch pouzivania sa mi povodny klasicky box chladic zdal prilis hlucny, tak som si pred par dnami kupil AC Freezer 64 Pro.

Som vsak sklamany, pretoze ked namontujem tento chladic, SpeedFan mi ukazuje teplotu procesora 36°, ale zatial teplota NB rychlo stupa, a ak sa dostane nad 50°+ tak sa mi zrestartuje masina .
Ked naspat namontujem stary chladic, tak je vsetko v poriadku. NEROZUMIEM TOMU.
AC som musel otocit o 90° kvoli rozlozeniu dosky, je tam teraz dost priestoru a malo by to v pohode chladit...

Akonahle namontujem AC chladic, teplota NB zasa zacne stupat, a som tam, kde som bol.
Takze zbytocne investovane peniaze, pretoze mam stale stary chladic, a cakam ci mi tu niekto poradi.
Budem strasne rad za kazdu odpoved.

DIKY MOC !!!
pegy (757)|6.7.2007 00:15
No v prvom rade boxovane CPU tlaci vzduch z vrchu na dol a tym aj ofukuje zakladnu dosku a teda ju chladi, tym ze si tam nainstaloval chladic, ktory fuka tera vzduch bud do skrien a teda celkovy vzduch v skrinke zohrieva a ak nemas dalsi ventilator na vyfukovanie tepleho vzduchu zo skrine, je to problem, druha vec je ze si ho natocil tak, aby fukal smerom von zo skrine a ak tam nemas dalsi ventilator na vytahovanie alias vyfukovanie tepleho vzduchu von zo skrine, tak sa tiez prehrieva vzduch v skrine a nic nechladi okolne komponenty okolo CPU a tym moze aj chladic, PS si si isty ze je to pre soket 754, lebo pre ten su len 2 MB a jedna je z chipsetom od spolocnosti VIA a druhy je nFORCE 4-4x, ale ziadna Platinum....
Riesenie, ak nemas ziaden ventilator co ti vyfukuje tepli vzduch zo skrine, tak tam nejaky nainstaluj a daj vediet.. ;)

//ice - odstranena zbytecna citace
Klingacikx (1545)|12.7.2007 13:40
Ten chladič je aj na s754 ja na ňom frčím už pol roka na doske ASUS K8N a na začiatku som s ním nebol až tak spokojný. Čakal som nižšie teploty no neskôr som si dal do bočnej strany skrine 12cm ventilátor a zapojil som ho na 5v. Ten ventilátor veľmi pomohol .
pegy (757)|12.7.2007 13:59
[QUOTE=Klingacikx;41377]Ten chladič je aj na s754 ...[/QUOTE]
Ja som nepisal, ze chladic nieje pre soket 754, ale ze taka doska od MSI zo soketom 754 neexistuje, teda podla ich webovych stranok.... ;)
Klingacikx (1545)|12.7.2007 15:16
Autor píše že tá doska je staršia a má neaké 2 roky. A ja neverím tomu že MSI vyrobila len 3 zákl. dosky na s754 ako má na svojich stránkach.
pegy (757)|12.7.2007 16:57
[QUOTE=Klingacikx;41397]Autor píše že tá doska je staršia a má neaké 2 roky. A ja neverím tomu že MSI vyrobila len 3 zákl. dosky na s754 ako má na svojich stránkach.[/QUOTE]
No uz som ju nasiel, neviem preco, blbci ju maju v archive....
Milivoj_b (32)|31.7.2007 16:31
[QUOTE=Klingacikx;41377]Ten chladič je aj na s754 ja na ňom frčím už pol roka na doske ASUS K8N a na začiatku som s ním nebol až tak spokojný. Čakal som nižšie teploty no neskôr som si dal do bočnej strany skrine 12cm ventilátor a zapojil som ho na 5v. Ten ventilátor veľmi pomohol .[/QUOTE]

Ten větrák na bočnici ti vzduch vytahuje, nebo vhání? Mám Freezera na AM2 a taky jsem tak nějak zklamán, proti boxovému chladiči se nějaké extra ochlazení nekonalo.
xSten19 (386)|31.7.2007 20:57
[QUOTE=Milivoj_b;43133]Ten větrák na bočnici ti vzduch vytahuje, nebo vhání? Mám Freezera na AM2 a taky jsem tak nějak zklamán, proti boxovému chladiči se nějaké extra ochlazení nekonalo.[/QUOTE]

a nemáš větší ticho já ho mam taky na AM2 a sem spokojenem proti boxu ale musel sem koupit ještě na GRF AC S1 taky supr teĎ dělá největší bordel zdroj a HDD a z boku nedavejte chladiče narušuje to proud vzduchu
Klingacikx (1545)|1.8.2007 12:37
[QUOTE=Milivoj_b;43133]Ten větrák na bočnici ti vzduch vytahuje, nebo vhání? Mám Freezera na AM2 a taky jsem tak nějak zklamán, proti boxovému chladiči se nějaké extra ochlazení nekonalo.[/QUOTE]
Ten 12cm vetrák mi do bedne vzduch vháňa priamo naň.
pegy (757)|1.8.2007 15:33
[QUOTE=Klingacikx;43261]Ten 12cm vetrák mi do bedne vzduch vháňa priamo naň.[/QUOTE]
A chladi to lepsie, ako ked nan nevhana?
Klingacikx (1545)|1.8.2007 20:19
[QUOTE=pegy;43282]A chladi to lepsie, ako ked nan nevhana?[/QUOTE]
No a ako, ani som nečakal že to bude tak účinné(zo 45°C v záťaži som to schladil 39-40°C) zo svojej skúsenosti viem že chladný vzduch v bedni je základ.
SCUTERJ (85)|18.8.2007 09:04
To máš svatou pravdu,chce to pořádnej fičák , upravil jsem si skříň a bylo to o minimálně 100% lepší :thumb
Jinak mám 120 mm přední,120mm zadní + zdroj. Jinak AC Freezer 64 AM2 ,momentálně jsem na tom tak ,že asi největší kravál dělá zdroj a je to Fortron 450W,musim ho nějak odtlumit protože mi rezonuje ve skříni .
old_wooden_shoes (14)|8.10.2007 18:15
[QUOTE=SCUTERJ;44817]To máš svatou pravdu,chce to pořádnej fičák , upravil jsem si skříň a bylo to o minimálně 100% lepší :thumb
Jinak mám 120 mm přední,120mm zadní + zdroj. Jinak AC Freezer 64 AM2 ,momentálně jsem na tom tak ,že asi největší kravál dělá zdroj a je to Fortron 450W,musim ho nějak odtlumit protože mi rezonuje ve skříni .[/QUOTE]

muzu se zeptat na teploty? procesoru a tak? .. mam podobnou sestavu .. taky ten chladic na procesoru .. vepredu mi 12cm ofoukava hdd .. takze teplota hdd je na 28-32 stupnich .. procesor je ale na 45 idle .. chtelbych to dostat niz, premyslim ze taky hodim dozadu 12cm .. foukat dovnitr nebo ven?
na jakych otackach drzis 12cm ventilatory?

nezkousel nekdo vymenit ten ventilator na freezeru 64 pro? .. ja myslim, ze je dost neucinny, protoze nema bocni vedeni, timpadem moc nedokaze ten vzduch nasmerovat na pasiv .. vymena za nejaky nexus treba, to by mohlo pomoct ne?
Klingacikx (1545)|8.10.2007 18:23
[quote=old_wooden_shoes;53309]muzu se zeptat na teploty? procesoru a tak? .. mam podobnou sestavu .. taky ten chladic na procesoru .. vepredu mi 12cm ofoukava hdd .. takze teplota hdd je na 28-32 stupnich .. procesor je ale na 45 idle .. chtelbych to dostat niz, premyslim ze taky hodim dozadu 12cm .. foukat dovnitr nebo ven?
na jakych otackach drzis 12cm ventilatory?

nezkousel nekdo vymenit ten ventilator na freezeru 64 pro? .. ja myslim, ze je dost neucinny, protoze nema bocni vedeni, timpadem moc nedokaze ten vzduch nasmerovat na pasiv .. vymena za nejaky nexus treba, to by mohlo pomoct ne?[/quote]

Ten 12cm do zadu určite daj nech ti ten teplý vzduch zo skrinky vytiahne. Ja si myslím že ten 92mm ventilátor od AC nieje najhorší, keď ho zreguluješ na tých 1200ot. ho nepočuť a na schladenie to stačí:inlove
ja osovne by som ho nemenil.
old_wooden_shoes (14)|8.10.2007 18:50
[QUOTE=Klingacikx;53311]Ten 12cm do zadu určite daj nech ti ten teplý vzduch zo skrinky vytiahne. Ja si myslím že ten 92mm ventilátor od AC nieje najhorší, keď ho zreguluješ na tých 1200ot. ho nepočuť a na schladenie to stačí:inlove
ja osovne by som ho nemenil.[/QUOTE]

oki, jen jsem nevedel jestli neni lepsi vhanet dovnitr studeny vzduch zezadu. samozrejme vsechny diry zbytecne se ted chystam zalepit necim, cimkoliv :)
no, me se ten 92mm od AC nelibi tim, ze nema po bocich "oramovani" .. jen nejaky "drat" :) .. a kdyz dam ruku nad pasiv tak nic necitim, vubec ho neprefoukne .. kolik muzu u x2 4400+ mit teplotu, teda kolik je tak prijatelnych, beznych stupnu u takoveho procesoru?
Klingacikx (1545)|8.10.2007 20:01
[quote=old_wooden_shoes;53322]oki, jen jsem nevedel jestli neni lepsi vhanet dovnitr studeny vzduch zezadu. samozrejme vsechny diry zbytecne se ted chystam zalepit necim, cimkoliv :)
no, me se ten 92mm od AC nelibi tim, ze nema po bocich "oramovani" .. jen nejaky "drat" :) .. a kdyz dam ruku nad pasiv tak nic necitim, vubec ho neprefoukne .. kolik muzu u x2 4400+ mit teplotu, teda kolik je tak prijatelnych, beznych stupnu u takoveho procesoru?[/quote]

Možmo by to aj išlo vháňať studený vzduch zo zadu ale aby to malo nejaký účinok tak otoč toho freezera naopak ako napríklad tu


Takých 50°c by ten procesor mal zvládnuť.
old_wooden_shoes (14)|8.10.2007 20:31
[QUOTE=Klingacikx;53334]Možmo by to aj išlo vháňať studený vzduch zo zadu ale aby to malo nejaký účinok tak otoč toho freezera naopak ako napríklad tu


Takých 50°c by ten procesor mal zvládnuť.[/QUOTE]

ee, podle obrazku to nepujde. freezer jde prece otocit jen nahoru nebo dolu, ne? .. ale hlavne zdroj nasava zespoda (ne z boku) takze to by neslo :) .. ale dik :)
Klingacikx (1545)|9.10.2007 16:35
Ten obrázok je ako to je rieši skrinky AC. A akože nejde otočiť ja ho môžen stočiť nech fúka dozadu alebo dopredu. Čo máš potom:notsure inak riešené uchytenie na doske? Ale predsa podľa tohto článku sa dá otočiť aj o 90°
tgfh (2985)|9.10.2007 20:41
Samozřejmě, ten Freezer můžeš libovolně natočit. Nahoru, dolu, vpravo, vlevo je to jedno - je na to dělaný ;)
old_wooden_shoes (14)|10.10.2007 09:46
aha, thx :)
drops (51)|14.10.2007 14:22
taky dekuju, mel sem ho natoceny foukanim smerem na horu...