reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zeroshell nedostatek mista pro instalaci aplikaci?

PC-maniak (5)|9.11.2008 16:04
Zdarvim mel bych prozbicku uspesne jsem nainstaloval Zeroshell.net (na 40GB HDD IDE..) vse probehlo v naprostem poradku system funguje jak ma maximalni spokojenost ale problem nstava az kdyz chci doinstalovat nakou aplikaci.. v mem pripade to je konkretne http://www.mediatomb.cc tak proni neni misto.. veci co stahuji se ukladaji do RAM pameti.. a vsechny partitiony sou udelany na miru presne pro system sou pouze ONLY READ... nasel sem na jejich foru tento postup http://www.zeroshell.net/eng/forum/viewtopic.php?t=300&sid=391732628db7dda2a9db65da4264802c jak tento problem s instalaci aplikaci vyresit.. bohuzel mi tento postup nejak nesel..pouzil sem pouze tu cast jak si udelat to misto ty ostatni veci jsem tam nedaval... sem v linuxu zacatecnik a proto prosim skusenejsi o radu dekuji
Tosuja (107)|9.11.2008 19:55
Neznam Zeroshell, ale jsou prakticky 2 moznosti:
1. Oddily (partitions) maji dost volneho mista (v konzoli zjistis prikazem "df -h"). Pak bys jako admin mel byt schopen odpovidajici mountpointy pripojit i pro zapis prikazem
[CODE]mount / -o remount,rw[/CODE]
Misto "/" dopln mountpoint odpovidajiciho filesystemu

2. Oddily nemaji dost volneho mista a/nebo jejich filesystem nepodporuje prepis - pak mas prakticky smulu. Sice se to da presvedcit, ale je to mimo moznosti zacatecnika.
PC-maniak (5)|20.11.2008 18:47
[QUOTE=Tosuja;180625]Neznam Zeroshell, ale jsou prakticky 2 moznosti:
1. Oddily (partitions) maji dost volneho mista (v konzoli zjistis prikazem "df -h"). Pak bys jako admin mel byt schopen odpovidajici mountpointy pripojit i pro zapis prikazem
[CODE]mount / -o remount,rw[/CODE]
Misto "/" dopln mountpoint odpovidajiciho filesystemu

2. Oddily nemaji dost volneho mista a/nebo jejich filesystem nepodporuje prepis - pak mas prakticky smulu. Sice se to da presvedcit, ale je to mimo moznosti zacatecnika.[/QUOTE]


uz jsem to vyresil dekuji za reakce