reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Starší HP Compaq NX7300 nenabíjí nově koupenou baterii

Dandak (5)|12.4.2010 08:36
Ahoj.
Mám starší, no dobře, starý nx7300. Originální baterie došla, vydrží plně nabitá max. 5 minut.
Přes ebay.com jsem koupil baterii novou, Li-ion, 12 cells (NB vypadá jako těhotný :-), kapacita 7200 mAh a napětí 14.8V.
Když ji vložím do NB, ukáže mi stav (používám BatteryBar Pro) aktuálně nějakých 12,1%, ale nenabíjí se. Zelená diodka na adaptéru (input 100-240V 50-60 Hz, output 18.5V 3.5A 65W) svítí, červená dioda na NB (nabíjení) také. Baterka nedostává ale ani prd šťávy. I když to nechám celou noc (zapnuté, stand-by, vypnuté - úplně jedno), tak jsem stále na těch 12,1%.
Kde by mohla být chyba? Starší BIOS? Slabý adaptér? Špatná baterie? Chyba mezi židlí a klávesnicí?
johny__g (6387)|12.4.2010 09:26
A je notebook schopný na tu baterii jet? Jak dlouho? Ubývá z těch 12,1 %? Je taky možné že notebook nerozpozná neoriginální baterii a proto ji odmítne dobíjet.
Dandak (5)|12.4.2010 09:29
Jede na tu baterii a ubývá z ní.
johny__g (6387)|12.4.2010 09:43
A jak dlouho na ni dokáže jet? Není v BIOSu nebo v nějakém softu od výrobce možnost naformátovat baterii?
Ještě jedna věc mě napadla. Pokud by notebook ve vypnutém stavu nabíjel, měl bys to poznat podle zahřívání adaptéru.
Dandak (5)|12.4.2010 09:48
Nezkoušel jsem ji vybít úplně, abych ji nepoškodil. Když není nabíjena.
Do BIOSu se nemohu dostat. Nebere mi to ani DEL, ani F1, F2 nebo F10.
Při vypnutém NB se adaptér zahřívá, baterie ne.
MiBa (195)|12.4.2010 10:04
Service manual je tu (ehm... skôr je to manuál kde je aká skrutka, ale "budiž"):
http://bizsupport2.austin.hp.com/bc/docs/support/SupportManual/c01035648/c01035648.pdf

Do BIOSu je potrebné sa dostať cez F10. Malo by sa to dať "obabrať" takto:
Ak je RAM v NB osadená v obidvoch slotoch, tak by som RAMku zo spodného slotu vybral a NB by mal po zapnutí zahlásiť zmenu v konfigurácii a vypísať možnosti na akceptovanie zmeny, ignorovanie zmeny, resp. vstup do BIOSu.
Salamander (6177)|12.4.2010 10:47
No, u me tenhle problem nastal, kdyz jsem mel spatny adapter (byl zlomeny kabel), takze na adapter notebook sice jel, ale nenabijel baterii.
Mozna by to stalo za to vyzkouset ...
KLDAS (68)|12.4.2010 14:57
Umíš otevřít notebook? Myslim jako do vnitř pokavad ne tak ani já ne ale zkus se dostat do toho a jak je ta přípojka na adaptér k baterii tak zkus skontrolovat ale myslim si že ten adaptér protože nabíjí 18.5 v a baterie bere 18.8 v ono jestli to odmítné tak to nejde a to budeš muset koupit adaptér asi za 350 Kč to moc nedělá a počkej a z jakého že to roku je adaptér no to může být taky to že ty starší nebere.
Promin když to je ti na prd a předem omlouvám se kdyžtak za spamování a za nestručnost.
dzandra (1368)|12.4.2010 15:26
No škoda že jsi použil ebay, mohl jsi koupit http://shop.sil.cz/vypis.aspx?cesta=HP\HPCompaq\nx7300

Nějak ten link nejede, tak klikni na hp compaq a tam 7300,

JInak co se týká te neoriginality , lenovo napsalo že není orig baterie a jede to v klidu, tak si myslím, že tam problém nebude
DrZelenka (2491)|12.4.2010 15:41
[quote=KLDAS;367424]Umíš otevřít notebook? Myslim jako do vnitř pokavad ne tak ani já ne ale zkus se dostat do toho a jak je ta přípojka na adaptér k baterii tak zkus skontrolovat ale myslim si že ten adaptér protože nabíjí 18.5 v a baterie bere 18.8 v ono jestli to odmítné tak to nejde a to budeš muset koupit adaptér asi za 350 Kč to moc nedělá a počkej a z jakého že to roku je adaptér no to může být taky to že ty starší nebere.
Promin když to je ti na prd a předem omlouvám se kdyžtak za spamování a za nestručnost.[/quote]

Pokud by byl urvanej konektor jak pises (snad jsem to pochopil), tak by notebook nedostaval stavu vubec a nesvitila by dioda napajeni. Co se tyce napajeni, tak s tim napetim nebude problem. Ta baterka ma urcite stejny napeti jako predchozi. Btw baterie ma 14,8V a ne 18,8.

Ja se priklanim spis k tomu, ze ntb nepozna kapacitu baterky. Zkus to nechat nabit (par hodin na nabijecce, nevim jak dlouho trva nabiti) a pak otestuj jak dlouho baterie vydrzi a porovnej s normalni vydrzi ntb. Pokud je baterie uplne nova, tak pocitej s trosku nizsi kapacitou pri prvnich par cyklech.
zsdx (2098)|13.4.2010 10:58
[quote=dzandra;367432]No škoda že jsi použil ebay, mohl jsi koupit http://shop.sil.cz/vypis.aspx?cesta=HP\HPCompaq\nx7300
[/quote]

A nebo ja tu mam navic nerozbalenou originalni 8-cl. Travel Battery (http://partsurfer.hp.com/Search.aspx?SearchText=367456-001)

Ale nejjednodussi je zkusit to v jinem NTB (zda baterie dobiji v jinem, ci zda v puvodnim s jinym adapterem).
zsdx (2098)|16.4.2010 13:31
[quote=zsdx;367730]A nebo ja tu mam navic nerozbalenou originalni 8-cl. Travel Battery (http://partsurfer.hp.com/Search.aspx?SearchText=367456-001)[/quote]

Tak uz ji nemam. Kdo zavaha...
KLDAS (68)|16.4.2010 19:06
[quote=DrZelenka;367440]Pokud by byl urvanej konektor jak pises (snad jsem to pochopil), tak by notebook nedostaval stavu vubec a nesvitila by dioda napajeni. Co se tyce napajeni, tak s tim napetim nebude problem. Ta baterka ma urcite stejny napeti jako predchozi. Btw baterie ma 14,8V a ne 18,8.

Ja se priklanim spis k tomu, ze ntb nepozna kapacitu baterky. Zkus to nechat nabit (par hodin na nabijecce, nevim jak dlouho trva nabiti) a pak otestuj jak dlouho baterie vydrzi a porovnej s normalni vydrzi ntb. Pokud je baterie uplne nova, tak pocitej s trosku nizsi kapacitou pri prvnich par cyklech.[/quote]

Promin za tu chybu mě taky u mobilu takle bylo kabel byl ve vnitř byl lomenej sice po cloumání dobíjelo a pak zas ne ale taky si myslim jako vy že to nerozpozná.
A co vlastně má za systém XP to třeba nerozpozná a nejede.
Georginek (2957)|16.4.2010 19:15
Pokud stara baterka nabijela, v kabelu by to byt nemelo.....
Nektere notasy maji v biosu polozku naformatovani baterie ci zmereni kapacity. Trva to nekdy dlouho ale mohlo by to pomoct.
Ja radim zkusit baterku v jinem notasu, pripadne se ujisti jestli stara baterka nabiji.....

Pokud se adapter zahriva, stava tam jde. Me se napriklad baterka v notasu pri nabijeni nezahriva.