reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde pustit ani ve stavu nouze

barona (6)|15.2.2010 15:26
Dobrý den je možné mi poradit?Ntb os system Windows home edition (legal podotýkám)
Acer extensa 5220
Při nabíhání os jen problikne modrá obrazovka a skočí do černé ,, spustit" Stav nouze atd atd
Jenže nejde nic .
oprava ????
CD a následná oprava nenaskočí .
Nejaká možnost pomoc , mám tam vše potřebné bez zálohy :-(

díky za pomoc
ICEBOSS (3435)|15.2.2010 15:32
Doporucuju nabootovat ERD Commandera nebo nejakou live distribuci, stahnout potrebny data na flashku nebo na disk a format a reinstall. pripadne bych zkontroloval, jestli disk neni poskozeny.
barona (6)|15.2.2010 15:42
Zkoušel jsem ale nejde v biosu spustit jsou tam nesmyslné položky moc se v tom nevyznám .
Ale rady dát na první místo cd/dvd jsem už udělal ale nic přes f12 taky nee .
Bios Phoenix Trustedcore(tm)
Boot
Boot priority order
1:USB CD/DVD ROM
2:CD/DVD : Slimtype DVD A DS8A1P-(PM

Tohle tam je
Díky za odpověd
barona (6)|15.2.2010 16:51
A když dám možnost po F 12 flaschku tak mi to napíše Invalid or damaged Bootable partition
barona (6)|15.2.2010 18:25
Už se mi povedlo nainstalovat bartPE a co dál někde návod k použití ???
hl.hl (1387)|15.2.2010 18:30
Udelej prvne kontrolu disku. Nebo vyndej disk a proved kontrolu (zalohovani dat) v jinem PC.

A zde je navod na zakazani automatickeho restartu pomoci editace registru: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=336110#post336110

Pak z toho BSOD by se dalo zjistit kde je problem.
barona (6)|16.2.2010 10:10
kontrola disku ok přes příkaz chkdsk.
Nezjištěny žádné potíže.
Jak na ten BartPE ???Nevíte díky
hl.hl (1387)|16.2.2010 10:38
[quote=barona;349627]kontrola disku ok přes příkaz chkdsk.
Nezjištěny žádné potíže.
Jak na ten BartPE ???Nevíte díky[/quote]

Kontrolu disku jsi delal v jinem PC? Pokud ano, zkousel jsi pak nabootovat v tvem notebooku?

Co ten muj navod? Ten je pres Hiren's boot CD a pokud nejsou poskozene registry na tvem disku, tak se na 100% dostanes do stavu kdy zjistis co je to presne za BSOD.

Nebo by jeste slo zkopirovat soubory z adresare c:\WINDOWS\Minidump\ do stejneho adresare na funkcnim PC a pres BlueScreenView zjistit o padech vice informaci.
barona (6)|16.2.2010 15:16
Bohužel ne je to ntb a nemám kšandu abych to zkusil mám tam záchrané cd Bart a po kontrole ok ale minidump mi to nic neříká a tvůj jsem ještě nezkoušel uvidím ale díky za radu užitečné vědět
Marenek (239)|16.2.2010 15:43
[quote=barona;349338]
Při nabíhání os jen problikne modrá obrazovka[/quote]

a) začal bych tím, že bych hned po zapnutí nabootoval se zablokovaným restartem po chybě (po zapnutí zuřivě mačkat F8 ;) ) a pak zvolit onu volbu (blbá rada nastavovat registry, když se nikam nedostanu, že?)
b) pak bych přečet kód, který občas i něco napoví
c) zkusil bych projet disk ještě checkdiskem z nabootovaného Active@ Boot Disk - onehdá mě to zachránilo právě když vše ostatní chybu nenašlo. a toto jo :thumb

jaký máš filesystém? NTFS nebo snad FAT32?
hl.hl (1387)|16.2.2010 15:48
[quote=Marenek;349728]a) začal bych tím, že bych hned po zapnutí nabootoval se zablokovaným restartem po chybě (po zapnutí zuřivě mačkat F8 ;) ) a pak zvolit onu volbu (blbá rada nastavovat registry, když se nikam nedostanu, že?)[/quote]

Mozna by stalo za to rici, ze boot volba kde se zakaze restart neni pristupna ve vetsine pripadu.
No a pak by stalo zato si precist, ze rada s nastavenim registru nebyla primo z Windows (kam se neda dostat), ale pres Hiren's boot CD.
Marenek (239)|18.2.2010 09:09
možná by stálo, jistě...

každopádně mě ten active boot disk vytrh vélikej trn z paty. a to jen prostým chkdiskem.
přitom chkdisk systému (pokud ještě nabootoval) a testdisk ze slaxu hlásili vše ok.