reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rapidshare skutečně navyšuje limity ?!?

Zeus(CZ) (318)|3.9.2008 19:15
Zdravím, mám vynikající náladu!

Právě jsem se přihlásil na Rapidshare účet, odkud jsme s kámošem pár dní nestahovali, a nebylo tam příjemných 20GB (třeba 4 dny × 5 GB), ale rovnou 46GB zbývajícího limitu!

Z toho odvozuji, že tajemné internetové zvěsti se nemýlily, a skutečně se od září navýšil limit na 10 GB denně (nebo možná 50GB na pět dní).

Můžete mi to prosím někdo potvrdit? (I když asi se mi to nezdá :))

EDIT: Jediné, co mi trochu kazí radost, je naprosto NECHUTNÁ cena dvouvrstvých Verbatim DVD+R, a že zjevně neexistuje DVD+RW DL, což by se mi hooodně šiklo :). Ono totiž 640GB HDD není zas tak moc, jak se zdá :)
Encore1106 (424)|3.9.2008 19:26
Taky jsem teď nějakou dobu neměl čas stahovat a mam 50GB...
Zeus(CZ) (318)|3.9.2008 20:14
No, vskutku je to tak. Radujme se, děcka :)


[QUOTE=Rapidshare NEWS]

Top Speed: RapidShare Upgrade completed

September 02, 2008
This week we have completed the infrastructure upgrade with the result, that premium users can now enjoy full speed again. Also, we are able to allocate bandwith to free users dynamically: Depending on the overall traffic you can up- and download with up to 2,0 megabit per second. If it is crowded though, you might experience only 0,2 megabit per second, since we always put our premium users first.

Thus, we have raised the daily premium download traffic from 5 gigabyte to 10 gigabyte. Please keep in mind that it is still necessary to limit the maximum download speed for free users to protect RapidShare from congestion caused by automated downloading. To compensate for that, we already eliminated the waiting period before starting a succeeding download.

We wish you a pleasant time using rapidshare and apologize for any inconvenience you might have experienced during the transition period.[/quote]
Withman (1337)|3.9.2008 22:34
Dříve měli 25GB na 5 dní, teď navýšili na 50GB. :thumb :runaway
astec (1823)|3.9.2008 23:54
No to je skvělá zpráva. Ještě že jsem se sem podíval. Tento limit mi už bude krásně stačit. D9ky za upozornění.
daemon64 (86)|4.9.2008 13:36
Sice už teď premium účet nemám, ale když jsem ho míval, tak mě ten limit dostával. Byl jsem schopen ho vyčerpat za den a dalších 5 dnů jsem musel opět přes free. Teď je možná čas si ho zase pořídit, jenom by to chtělo zase nabýt paypal :-)
cool.user (2822)|4.9.2008 13:38
Urpimne imho ani neni. Limit 10GB na den? Dekuju, ale to stahnu pri soucasnem stavu aj pres free aktualne. (jasne, musim nechat pc pres noc stahovat, ale ted otazka co vyjde draz, jestli ucet nebo elektrina)
pas!k (3765)|4.9.2008 14:42
Nj ale z neceho ty servery zit musi :) Kdyby byl kazdej takovej cool user tak by zadnej rapid nebyl ;)
cool.user (2822)|4.9.2008 14:50
[QUOTE=pas!k;158578]Kdyby byl kazdej takovej cool user tak by zadnej rapid nebyl ;)[/QUOTE]
Ale byl by czshare :P

Ne, rapid pro me aktualne nema nic moc zajimaveho abych ho platil. Navic se mi mnohem vic zamlouva styl czshare, kdy si clovek predplati data a ne cas.
Zeus(CZ) (318)|4.9.2008 20:14
[quote=cool.user;158583]Navic se mi mnohem vic zamlouva styl czshare, kdy si clovek predplati data a ne cas.[/quote]

To mně právě vyhovuje rapid, protože když si to spočítám, tak při těch 5GB (resp. dnes už 10GB!) na den to mám za půl roku (ehmm, hmmm) cca 1800GB. A to je za 900,- Kč dost ucházející :). Uznávám, že CZShare je výhodný u krátkodobé potřeby - plácnu třeba velký HD film, ale na dlouhodobé stahování se mi Rapid vyplatí víc. (Ta interpunkce mi v předcházející větě dělala problém - co myslíte??) A moc se mi líbí jeho omezovací systém - tedy omezení dat. Kdyby omezili IP adresu, byl by to pro mě docela finanční problém (teď po nákupu PC :)). Takhle jsme si koupili Rapida na třetiny se spolužákama, střídáme se po dni, takže 'nezahlcujeme' server trojitým stahováním, a přitom platíme 300,- Kč na půl roku. A to je pro mě ideální, nepotřebuju dvacet filmů denně, stačí jeden za tři dny v pořádný kvalitě (samozřejmě stačí i míň, jde spíš o princip :)).


Takže abych svůj dlouhý příspěvek shrnul ... Jsem nadšen, a už po jednom dni nechápu, jak jsem mohl kdy žít bez nového velkého superlimitu.
wapap (41)|5.9.2008 10:11
[QUOTE=Zeus(CZ);158654]Takhle jsme si koupili Rapida na třetiny se spolužákama, střídáme se po dni, takže 'nezahlcujeme' server trojitým stahováním[/QUOTE]

Malá technická poznámka...jestliže na rapidu zjistí, že z jednoho účtu současně stahovaly 2 IP adresy tak ti premium zruší:(
mech13 (5526)|5.9.2008 12:14
neco takovyho je nekde v pravidlech a dokonce na to maji i nastroje ze monitoruji z kterych IP se taha, ale pry to umyslne nehlidaji a divaji se jinam... imho pro normalni lidi proste prehlizeji se si obcas neco nekdo na nekoho stahne, rusily by to asi kdyby to nekdo delal ve velkym...
Zeus(CZ) (318)|5.9.2008 17:09
Fakt? Mně tento 'jako sdílený' (ale soukromě) účet doporučili známí, kteří to dělají několik let. To je podle mě stupidní pravidlo, vzhledem k limitu datového přenosu. Kdybychom s kámošema tahali každej 100GB denně, tak budiž, ale když máme LIMIT, tak co je jim do toho, ODKUD ho stáhnu. Doufám, že to skutečně nepřestanou přehlížet :). Ale děkuju za upozornění!

___
Jo teď jsem si znova přečetl, co jste napsali (při kontrole svého výtvoru ...). My netaháme ze dvou IP SOUČASNĚ. Střídáme se po dni. To už zní líp, ne?

EDIT:

Malá technická otázka.

Proč nemůžu wapapovi a mechovi13 dát reputační bod za informaci, která mi připadá zajímavá? (resp. jim samozřejmě nemůžu dát bod ani z jiného důbodu :))

[quote=Zpráva vBulletinu] U tohoto příspěvku nelze ovlivnit počet reputačních bodů.
[/quote]
Encore1106 (424)|5.9.2008 17:30
to Zeus: Možná proto, že ve Volných tématech už to nejde... Mě to taky něšlo a tohle je zrovna topic, ve kterém by ty body byly myslim zasloužené.. :(

Jinak svůj účet jsem taky poskytnul dvou kámošům a když jeden stahuje a začne druhej, tak tomu prvnímu to myslim zahlásí problémy se sítí (RapidShare Manager) a přeruší stahování...
Zeus(CZ) (318)|5.9.2008 17:48
Aj, na tom jsem zapomněl, já zaregistroval jen to, že teď už to není anonymní. Děkuju za vysvětlení!

A pokud je tu nějaký moderátor, co má k bodům přístup (třeba sám mech13), tak prosím o udělení bodu wapapovi a mechovi13. Můj reputační vliv je jeden bod. A ta informace byla pro mě užitečná, tak bych jim ho rád dal. Kdyžtak za náhodný jiný příspěvek jinde - protentokrát bych to VÝJIMEČNĚ nebral jako porušení pravidel ?!?. Co myslí nejvyšší hlavouni (kteří tohle mnou založené téma nepochybně neustále sledují :))
mech13 (5526)|5.9.2008 17:54
pokud si za temi body stojis a vis ze jsou opravnene, tak je proste udel kdekoli jinde s vhodnym komentarem za co jsou. moderatori az takovou moc nemaji, na karmu a dalsi uzivatelske veci vidi jenom admin. modi muzou presouvat, mazat a editovat prispevky a temata, davat karty a tim to tak zruba konci...
Zeus(CZ) (318)|5.9.2008 18:09
Mně se ten systém RB líbí, tak se ho snažím co nejvíc využívat, když mám pocit, že je něco užitečné nebo to hodně pomůže. Já jsem čerstvý uživatel Rapidsharu, a tato informace od wapapa doplněná detaily od mecha13 je pro mě dost přínosná. Takže doufám, že oprávněně, ale za těmi body si stojím a jdu je udělit. Pokud dělám chybu, omlouvám se!
Jen jeden technický detail (hodí se to asi napsat jinam). Reputační vliv 1 bod mi přijde dost chabý - hodnotím stejně takovouhle Vaši poznámku jako když mi někdo sestaví celé PC (například). A 'upgrade' vlivu v podstatě v nedohlednu. Chápu, že TEORETICKY já dám jeden bod, a nějaký vlivný týpek za tu radu určenou mně udělí radícímu třeba 15 bodů, za hezkou snahu pomoci jiným, ale prakticky si tím nejsem jistý. I když 'zneužitelných' ×× bodů vlivu úplnému nováčkovi (což jsem v podstatě já - ač Pravidlený diskutér) bych samozřejmě nedával - to chápu.

A omlouvám se za tyhle romány. Když už se to neřešilo soukromě, tak ať to aspoň má nějaký závěr, a ne useknutou výzvu a pak třeba SZ.
mech13 (5526)|5.9.2008 19:28
[QUOTE=Zeus(CZ);158865]...a nějaký vlivný týpek za tu radu určenou mně udělí radícímu třeba 15 bodů...[/QUOTE]

jen pri info ja mam ted po nedavnych upravach uroven vlivu jen 6:cry nedavno to bylo cca 12, ale od toho je moznost zvolit si kolik bodu dam - za neco co si bodik zaslouzi se da jeden-dva, kdyz vidim ze nekdo kdo je na foru tyden vkuse a strili od pasu skvele rady tak samozdrejme dostane vic

//uroven vlivu byla snizovana uz dvakrat, poprve to bude uz tak rok a bylo to zhruba za stejneho stavu - tem nejvlivnejsim se snizila z 10-15 zpet pod deset (tehda mel nejvic boboco)