reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

UPS - vypínat či ne?

siwi32 (2)|1.10.2010 23:24
Zdravím,

nenašel jsem tu vhodnější vlíkno, tak se zeptám vás zkušenějších zde. Pořídil jsem si záložní zdroj (UPS) APC Back-UPS Pro 900VA, do kterého jsem připojil pouze počítač a monitor. Zajímalo by mě, jestli bych ji měl po vypnutí počítače na noc také vypnout (je tam tlačítko POWER) neo ji nechat pořád zapnutou. Co je podle vašeho názoru lepší? Díky za odpověď.
zsdx (2098)|4.10.2010 21:32
[quote=siwi32;406475]Zdravím,

nenašel jsem tu vhodnější vlíkno, tak se zeptám vás zkušenějších zde. Pořídil jsem si záložní zdroj (UPS) APC Back-UPS Pro 900VA, do kterého jsem připojil pouze počítač a monitor. Zajímalo by mě, jestli bych ji měl po vypnutí počítače na noc také vypnout (je tam tlačítko POWER) neo ji nechat pořád zapnutou. Co je podle vašeho názoru lepší? Díky za odpověď.[/quote]

Trochu mimo - co mas za delo, ze k nemu mas 900VA UPS? (540W dle vyrobce)

A k dotazu - nevypinat. UPS je zamyslena pro nepretrzity provoz (pominu-li uplne vybiti baterii pri delsim vypadku) a take opakovane self-testy moc neprospivaji vestavene baterii.
siwi32 (2)|5.10.2010 20:58
[quote=zsdx;406899]Trochu mimo - co mas za delo, ze k nemu mas 900VA UPS? (540W dle vyrobce)

A k dotazu - nevypinat. UPS je zamyslena pro nepretrzity provoz (pominu-li uplne vybiti baterii pri delsim vypadku) a take opakovane self-testy moc neprospivaji vestavene baterii.[/quote]

Aha, díky. Mezi tím jsem psal přímo na podporu APC, kde mi řekli totéž.

Jinak mám INTEL Core i7-950, zákl. deska ASUS P6T SE, RAM CORSAIR 3x2GB DDR3, GAINWARD VGA GTS-250 512MB, 2x hdd WD 640GB WD6401AALS, 2x DVD vypalovačka. V UPSce je ještě zapojený LCD monitor IIYAMA 22". Při běžné práci (surfování po internetu, psaní) mi UPSka ukazuje příkon počítače kolem 140 W (zátěž kolem 25%). Odhad práce na baterie je 42 min. Zatím ještě nevím, jak by se tyto hodnoty změnily, kdybych počítač více vytížil třeba stříháním videa. Každopádně rezerva je dost velká.
ICEBOSS (3435)|5.10.2010 22:19
Jestli je to RS tak s rostouci zatezi doba provozu dost klesa. Ja mam v kanclu 1500VA na 3 kancelarsky PC. Jinak bych taky nevypinal. Support APC funguje fakt hodně dobře, jsem s nima spokojenej, priste koupim zase APC.