reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modra smrt

Georginek (2957)|9.6.2009 20:26
Na jednom kompu se mit ted stalo ze pri brouzdani netem konkretne na facebooku pri hrani waka waka to je takovej novodobej pacman se ukazala modra smrt....asi tak na miliontinu sekundy a komp se restartoval. skocila tady hlaska o chybe win, jak se mam podivat co je to za chybu? Popripade nepomohl by mi nekdo s identifikaci chyby?
robky (3195)|9.6.2009 20:31
Zruš Automatický reštart
autorestart.jpg
Georginek (2957)|9.6.2009 20:33
a pak? Vokopcil sem si minidump z te chyby....
robky (3195)|9.6.2009 20:36
Potom ostane na displeji BSOD - opíšeš údaje STOP:0x........, prípadne chybujúci súbor alebo čo tam bude napísané ...
A hoď sem aj ten minidump, určite sa niekto ukáže a skontroluje ho ...
Georginek (2957)|9.6.2009 20:44
[QUOTE=robky;258081]Potom ostane na displeji BSOD - opíšeš údaje STOP:0x........, prípadne chybujúci súbor alebo čo tam bude napísané ...
A hoď sem aj ten minidump, určite sa niekto ukáže a skontroluje ho ...[/QUOTE]

jj, hodim to sem, ale uz jse to zkousel a nejde mi to. S tou priponou to nejde. Mam to otevrit jako textak a dat to sem takhle????? Neda se ta chyba vycist z minidumpu protoze nevim kdy se ta chyba zase objevi.....
Georginek (2957)|9.6.2009 20:46
zabalil jsem to, muzete to teda nekdo skouknout?
Challenger_ii (192)|9.6.2009 21:28
Tak jestli tam nemáš nějakou škodnou, je to vada pamětí. Obvykle to dělá Rootkit nebo vadná RAM. Jestli jsou v PC dva a více modulů, vyzkoušej je samostatně nebo otestuj Memtestem a pod. Jinak s jedná o ovládač Logitechu G15 "Npfs.SYS", který to způsobil.
Georginek (2957)|9.6.2009 22:42
[QUOTE=Challenger_ii;258100]Tak jestli tam nemáš nějakou škodnou, je to vada pamětí. Obvykle to dělá Rootkit nebo vadná RAM. Jestli jsou v PC dva a více modulů, vyzkoušej je samostatně nebo otestuj Memtestem a pod. Jinak s jedná o ovládač Logitechu G15 "Npfs.SYS", který to způsobil.[/QUOTE]

Hmm, pametma to urcite neni, vcera si dali kazda zvlast memtest 2x 8 hodin bez chyby. :p

Takze tu chybu zpubil ovladac klavesnice G15??? Kde si to nasel????
EditorPO (2819)|9.6.2009 22:43
Predpokladam, ze mas WinXP. Stiahni a nainstaluj SP3.
Georginek (2957)|9.6.2009 22:45
[QUOTE=EditorPO;258131]Predpokladam, ze mas WinXP. Stiahni a nainstaluj SP3.[/QUOTE]

Mam SP3 of course :D
EditorPO (2819)|9.6.2009 22:47
V Task Manageri sa pozri, ci ti bezia procesy LGDCore.exe a LCDMon.exe

Skus ich zrusit a vyskusaj tu hru.
Georginek (2957)|9.6.2009 22:50
[QUOTE=EditorPO;258137]V Task Manageri sa pozri, ci ti bezia procesy LGDCore.exe a LCDMon.exe

Skus ich zrusit a vyskusaj tu hru.[/QUOTE]

Nezda se mi ze by to bylo tou hrou. Je to takova flashova hra......ted sem to jel nekolikrat a nic.....

Jinak, kdyz se mi to restartovalo tak mi poprve nenabehla aplikace klavesnice G15 a display nereagoval ( myslim display na klavesnici) tak sem to restartoval a uz to beha normalne.....
astec (1823)|9.6.2009 22:50
Poté, co jsi vypnul automatický restart to udělalo znovu???
Pokud ne ,tak bych to asi neřešil.
Pokud Ano, tak opiš z obrazovky chybové hlášky. Všechny! to znamená to co začíná 0x......, poté to co je napsáno velkými písmeny, případně xxx.sys xxxx.dll

Edit" než to nadatluji, tak jsou tam další příspěvky..... pozdě
Georginek (2957)|9.6.2009 22:56
Ne uz to znovu neudelalo...... Mozna to byl nejaky mensi vypadek..... Objevilo se to teda poprve pokud myslim....
astec (1823)|9.6.2009 23:03
[QUOTE=Georginek;258144]Ne uz to znovu neudelalo...... Mozna to byl nejaky mensi vypadek..... Objevilo se to teda poprve pokud myslim....[/QUOTE]

Tak bych to asi neřešil, pokud se mašina divně nechová - pomalá, restartuje se a pod. Jak jsem psal vypni automatický restart, kdyžtak spusť nějaké testy aby jsi zatížil mašinu, ale skutečnš bych to začal řečit až to spadne příště
Georginek (2957)|9.6.2009 23:13
Ne chodit to normalne, rychle, nepada nic, pred hodinkou jelo OCCT a v poradku....

Takze dekuji za rady, jeste bych se poptal jak jste zjistili ze to byla zrovna ta klavesnice a ty dva programky? Kde to najdu???
Georginek (2957)|9.6.2009 23:28
[QUOTE=Challenger_ii;258100]Tak jestli tam nemáš nějakou škodnou, je to vada pamětí. Obvykle to dělá Rootkit nebo vadná RAM. Jestli jsou v PC dva a více modulů, vyzkoušej je samostatně nebo otestuj Memtestem a pod. Jinak s jedná o ovládač Logitechu G15 "Npfs.SYS", který to způsobil.[/QUOTE]


Jak si zjistil ze to bylo zrovna npfs.sys ??????? :eek:
Challenger_ii (192)|9.6.2009 23:31
[QUOTE=Georginek;258138]Nezda se mi ze by to bylo tou hrou. Je to takova flashova hra......ted sem to jel nekolikrat a nic.....

Jinak, kdyz se mi to restartovalo tak mi poprve nenabehla aplikace klavesnice G15 a display nereagoval ( myslim display na klavesnici) tak sem to restartoval a uz to beha normalne.....[/QUOTE]

Logitech je vyhlášen kvalitními periferiemi, ale taky umí nemile překvapit neodladěností ovládačů. Podobný problém jsem měl na MX 3000 a řešením bylo zapojení klávesnice namísto PS2 do USB. Výskyt BSOD v daném případě byl zcela nahodilý. Někdy třikrát za den, jindy ani jednou za měsíc. Nicméně po zapojení do USB, se žádná BSOD již neobjevila. To sice není tvůj případ, jelikož je jen na USB, ale výše popsané vzniklo po aktualizaci BIOSu.
Georginek (2957)|9.6.2009 23:40
[QUOTE=Challenger_ii;258163]Logitech je vyhlášen kvalitními periferiemi, ale taky umí nemile překvapit neodladěností ovládačů. Podobný problém jsem měl na MX 3000 a řešením bylo zapojení klávesnice namísto PS2 do USB. Výskyt BSOD v daném případě byl zcela nahodilý. Někdy třikrát za den, jindy ani jednou za měsíc. Nicméně po zapojení do USB, se žádná BSOD již neobjevila. To sice není tvůj případ, jelikož je jen na USB, ale výše popsané vzniklo po aktualizaci BIOSu.[/QUOTE]

Muzes mi prosimte rict, jak jsi zjistil ze to bylo tim logitechem? Jak jsi zjistil ze to bylo tom nfps.sys a to ze to vzniklo az po aktualizaci biosu??????

Rad bych vedel jak to najit. BTW nerad porad otravuju, chtel bych si to dohledat sam. Hledal sem na netu nejakej program kterej otevre minidump, ale zatim jsem zadnej nenasel. Diky:mistake
Georginek (2957)|10.6.2009 00:00
Ted se mi ten minidump podarilo otevrit programem Debugging Tools for windows, udelal jsem analyzu, tohle vylezlo a dal?????
analyza.jpg