reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zapojit dva fany na chladiči

Kauci (23)|3.6.2009 17:31
Prosím,není mi dost jasné,jak zapojit fany tak,aby se oba dva regulovaly současně stejně.Na desce je přece jen jeden čtyřpin,tak by mě zajímalo jak se to má propojit,protože po OC CPU by asi jeden fan byl málo.Díky za pomoc
Deska Asus P6T Deluxe V2
Noctua NH-U12P SE 1366
cool.user (2822)|3.6.2009 17:35
Jeden fan v pripade tohto chladice je zcela dostatecny a druhy zvysi ucinost minimalne.
matyyy (2527)|3.6.2009 17:42
k tomu chladiči jsou větráky se 4pinem?
pak stáčí toto
Kauci (23)|3.6.2009 17:45
[QUOTE=cool.user;256014]Jeden fan v pripade tohto chladice je zcela dostatecny a druhy zvysi ucinost minimalne.[/QUOTE]

cool.user,sice rychlá odpověď,ale můj dotaz to neřeší,jsou u toho dva fany a potřeboval bych vědět jak je zapojit nebo propojit,aby se regulovaly současně,dík
Kauci (23)|3.6.2009 17:50
[QUOTE=matyyy;256015]k tomu chladiči jsou větráky se 4pinem?
pak stáčí toto[/QUOTE]

matyyy dík a myslím,že mi ta odpověď stačí
Logout (4018)|3.6.2009 20:03
Pokud dáš jeden z těch fanů jako outtake, tak Ok, pokud je fakt chceš dát oba na ten chladič, tak nám věř, naprosto stačí jeden, zbytečně ti to bude jen žrát proud a dělat rámus...
Dufinos (422)|5.6.2009 14:19
na to je asi nejlepší řešení od Arctic cooling s jejich fany PWM... Kdy do "jednoho čtyřpinu" můžeš nacpat najednou tuším 4 (nebo 5 fanů)... Ty patice mají totiž průchozí... Takže dva fany budou ten nejmenší problém...


"Pokud dáš jeden z těch fanů jako outtake, tak Ok, pokud je fakt chceš dát oba na ten chladič, tak nám věř, naprosto stačí jeden, zbytečně ti to bude jen žrát proud a dělat rámus..." - S tím taky souhlasím... Popř se to dá vyřešit, aby se zlepšilo chlazení a nezvýšil hluk něčím takovým http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44641 popř. vlastní výrobou... Prostě to z chladiče (pokud se jedná o věž) to natáhnout až k outake fanu...
Kauci (23)|5.6.2009 15:05
[QUOTE=Dufinos;256591]na to je asi nejlepší řešení od Arctic cooling s jejich fany PWM... Kdy do "jednoho čtyřpinu" můžeš nacpat najednou tuším 4 (nebo 5 fanů)... Ty patice mají totiž průchozí... Takže dva fany budou ten nejmenší problém...


"Pokud dáš jeden z těch fanů jako outtake, tak Ok, pokud je fakt chceš dát oba na ten chladič, tak nám věř, naprosto stačí jeden, zbytečně ti to bude jen žrát proud a dělat rámus..." - S tím taky souhlasím... Popř se to dá vyřešit, aby se zlepšilo chlazení a nezvýšil hluk něčím takovým http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44641 popř. vlastní výrobou... Prostě to z chladiče (pokud se jedná o věž) to natáhnout až k outake fanu...[/QUOTE]


No,já vám věřím,když jeden stačí,dám jeden,ale kdyby snad se to po přetaktování víc hřálo a chtěl bych přidat druhý fan,chtěl jsem jen vědět jak je zapojit a ten tunel je sice pěkný,ale myslím že ho nepoužiju.Děkuju za rady...
Dufinos (422)|9.6.2009 11:00
[QUOTE=Kauci;256600]No,já vám věřím,když jeden stačí,dám jeden,ale kdyby snad se to po přetaktování víc hřálo a chtěl bych přidat druhý fan,chtěl jsem jen vědět jak je zapojit a ten tunel je sice pěkný,ale myslím že ho nepoužiju.Děkuju za rady...[/QUOTE]

Tak se zkus podívat na fany od Arctic cooling s PWM, které mají "průchozí" patici, takže jich můžeš do CPU čtyřpinu zapojit více... Pokud ti budou chybět 3pin konektory na desce, tak to zas tak nevadí, akorát nebude fungovat PWM, ale fany se točit budou... Jinak to pořešit fan controlem, kterým si je budeš regulovat manuálně...
ICEBOSS (3435)|11.6.2009 18:15
Jeden ten vetrak dej na chladic (tak aby foukal do chladice) a druhy dej jako outtake na case. Mas tam redukce, takze ten zadni muzes dat na PWM (Kdyz se to zahreje, tak to vyfouka ven) a druhy napevno pres LNA nebo ULNA redukci na pevno a smitec :-). Ten chladic je poradny monstrum, asi bych se toho nebal.
VLAN (656)|30.11.2009 17:47
Já si koupil Noctuu NH U12P SE2 a tam byly dva chladiče Noctua, ke kterým je přibalena redukce ze 2 konektorů na 1, takže jsem ten jeden napojil do PWM konektoru a chodí to skvěle bez problémů.