reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zesílení reproduktorů na notebooku

Paces7 (1)|15.5.2009 22:11
Mám starší notebook (Asus aspire 3000) a pouštím si na něm hlavně filmy. Většina filmů je ale nahrátá se slabým zvukem, a tak pomalu nic neslyším. Prosím poraďte, jak bych mohl celý notebook uměle zesílit (repráky mají větší výkon), nebo alespoň ty filmy. Teď musím projet celej film Any video convertorem, na němž mám nastavené zesílení zvuku filmu, ale je to dost složité... Předem dík
kevin00 (10238)|15.5.2009 22:14
Zkus používat VLC Player, jestli Ti bude vyhovovat, má zesílení na 200 % ;)
Salamander (6177)|15.5.2009 22:16
[QUOTE=kevin00;249433]Zkus používat VLC Player, jestli Ti bude vyhovovat, má zesílení na 200 % ;)[/QUOTE]

(ve skutecnosti je to 400% :D)
+ v nastaveni by se mela dat hlasitost dale nastavit
kevin00 (10238)|15.5.2009 22:18
[QUOTE=Salamander;249434](ve skutecnosti je to 400% :D)[/QUOTE]

Dobře ... můžeš nastavit zesílení o 100 % více :D :D
EditorPO (2819)|15.5.2009 23:14
Problem moze byt aj v nespravne nakonfigurovanych kodekoch. Mne to tiez robilo u niektorych filmov. Bud bol celkovo slaby zvuk, alebo boli velmi slabe len dialogy.

Odinstaloval by som kodeky a nainstaloval K-Lite Mega Codec Pack. Je tam verzia 4.8.0, tak si stiahni aj upgrade 4.8.2. K-Lite vie zaroven opravit neplatne alebo chybne zaznamy o kodekoch v registroch. Skus pouzit aj iny prehravac. Napriklad vo WMP to moze blbnut, ale v Power DVD to pojde dobre.
Draken (1578)|18.5.2009 14:54
tak to je pravda u svého starého Duronu 700Mhz a windows 2000 jsem nainstaloval FFD fitry (či jak se to jmenovalo)
no a pak jsem i při max. hlasitosti ve windows i na reprácích slyšel všechno jak předtim na 10%... nejhorší bylo, že jsem ty kodeky tenkrát nedokázal ani odinstalovat ...pořád to házelo nějakou hlášku...tak jsem celý windows musel přeinstalovat :(

...takže doporučuju projít veškerý codec packy a všechny je odinstalovat
a stáhnou zmíněný K-lite codec pack (ten se mi osvědčil nejvíc...jen Freak out:extreme mi s ním nejel...)
Dojigiri (1629)|18.5.2009 16:38
1. Nastavit na maximum ovládání hlasitosti ve Windows, a to jak hlavní, tak i wave. (obojí - když jedno z nich bude na slabo, bude zvuk slabějc)

2. Nastavit hlasitost v přehrávači na maximum (např. pokud to pouštíš přes Windows Media Player, ten má nastavenou hlasitost defaultně pouze na polovinu, takže pak zeslabuje celkovou hlasitost na 50%).

3. Navíc lze často nastavit zesílení v kodekách, např. pokud používáš AC3 filter (nebo myslím i FFD show) umí nastavit zesílení nad 100% (originální maximální hlasitosti).