reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Finální Windows 7

husky14 (4214)|23.10.2009 10:02
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Finální Windows 7

Právě v těchto dnech se do našich obchodů dostávají finální verze nového operačního systému Microsoftu. Jak tento systém vidíte vy? Je to konečně ta správná náhrada XP, či pořádně odladěné Visty? Máte zkušenosti s RC a plánujete přechod na Win7? Co říkáte cenám nových verzí a podmínkám upgradů? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
elpsycho (1602)|23.10.2009 12:25
Že je OEM licence vázána s PC na kterém byla poprvé aktivována je samozřejmé, ale trochu mě překvapilo u nového systému že je stále podmíněna nákupem skoro kompletního PC. Jinak by její cena byla slušná. Jestli jsou u nás dostupné nějaké jiné verze, o parametrech někdejších podivně nazvaných dolegalizačních licencí, já na ně nenarazil.
Mikacek (32)|23.10.2009 12:30
Win 7 ... jak to jen říct co nejjednodušeji :) ... používám je a jsem s nimi vcelku spokojený. Většina znalých ví, že to jsou upravené Vističky, ale znám i spoustu neznalých, kteří očekávají od sedmiček "novou spásu"/"nový svět"/"zanevřete na Visty"/"přelomový systém"/... nebo tak něco. Proti Vistám jsem nic neměl a 7 mi přijdou jako příjemný mini-pokrok (co si budem nalhávat - jsou to prostě Visty). Líbí se mi ale jedna věc - a to ta, že si za jednu cenu člověk koupí 32 i 64 bit OS = konečně se lidi (třeba) budou více snažit přejít na 64-bit OS a my budem moct těm 32-bit aplikacím říci "astalavistabejby" ;)
czhunter (775)|23.10.2009 12:47
Chtěl bych říct jenom "konečně" ... snad budou nahrazeny dnes již prehistorické WXP.

Ceny nových verzí a podmínky upgradů jsou takové, jaké všichni čekali, v tomhle MS nepřekvapuje.
Zajímalo by mě, jestli se k nám dostane "home" licence pro 3 PC (ala Office).

A výborné je, že se už i k levným notebookům dávají standardně 64b systémy ... taky už mají skoro všechny 4GB RAM a víc.
Woyta (284)|23.10.2009 13:04
Zrovna prehistoricke bych XP nenazval. Jsou starsi ale porad splnuji vse co je potreba.
Ale take jsem uz presel na 7 x64. Vyrobci HW uz na XP kaslou (ovladace). XP64 se moc nerozsirili aby meli plnohodnotnou podporu vsech vyrobcu. Vista nemela moc uspech.
Co dal? 64b jsou nutnosti. Takze moc na vyber neni.
Family pack u nas nebude.
trodas (1753)|23.10.2009 13:08
Visty "na dietce" cize Windows 7 zrovna moc nemusim, ale je to k Linuxu zajimava alternativa, jen trosku draha a stale me prijde ze XPcka jsou lepsi alternativa s mene problemy.
64 bitu je potreba vicemene jen na to, aby se dalo adresovat vic jak 4G ram - a 4G ram jsou potreba jen kdyz ma clovek ty nenazrane 64bit aplikace/system...

Cesky a hezky neni to platforma, kterou bych chtel byt jen zkusit, ne tak pouzivat. Neni to ono, moc to cloveka omezuje a kontroluje, bere si to moc mista i systemovych prostredku a neda se to nijak rozumne upravovat. To neni nic pro me, ja jsem rad, kdyz kontroluji pocitac a ne aby pocitac kontroloval me.
lexxxa (714)|23.10.2009 13:16
[quote=elpsycho;305872]Že je OEM licence vázána s PC na kterém byla poprvé aktivována je samozřejmé, ale trochu mě překvapilo u nového systému že je stále podmíněna nákupem skoro kompletního PC. Jinak by její cena byla slušná. Jestli jsou u nás dostupné nějaké jiné verze, o parametrech někdejších podivně nazvaných dolegalizačních licencí, já na ně nenarazil.[/quote]

myslim ze neni podminena podminena SKORO kompletnim PC ale KOMPLETNIM PC:thumbdown,kde jsou ty casy kdyz si clovek koupil mechaniku nebo mys a OEM byla doma:D


Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení)
pas!k (3765)|23.10.2009 13:22
[quote=elpsycho;305872]Že je OEM licence vázána s PC na kterém byla poprvé aktivována je samozřejmé, ale trochu mě překvapilo u nového systému že je stále podmíněna nákupem skoro kompletního PC. Jinak by její cena byla slušná. Jestli jsou u nás dostupné nějaké jiné verze, o parametrech někdejších podivně nazvaných dolegalizačních licencí, já na ně nenarazil.[/quote]

A pokud vim tak to pc musi byt urceno k dalsimu prodeji ..
lexxxa (714)|23.10.2009 13:25
[quote=pas!k;305902]A pokud vim tak to pc musi byt urceno k dalsimu prodeji ..[/quote]

to si IMHO nemyslim, je urcena pro SESTAVOVATELE SYSTEMU, coz je kazdy kdo si stavi PC, o naslednem prodeji jsem v podminkach zminku nenasel;)

jeste jsem cetl ze se prodej OEM licence ridi novymi pravidly z roku 2009
Salamander (6177)|23.10.2009 13:28
[quote=lexxxa;305903]to si IMHO nemyslim, je urcena pro SESTAVOVATELE SYSTEMU, coz je kazdy kdo si stavi PC, o naslednem prodeji jsem v podminkach zminku nenasel;)[/quote]

viz Alfa - zjednodusene
[quote]
Poznámka k OEM:
Tato OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“ a po instalaci se stává součástí počítače, přičemž nemůže být převeden na jiný počítač. V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu.[/quote]

otazka je, co znamena program Microsoft OEM System Builder

EDIT:
ze by ?

[quote]
Jaké podmínky musím splňovat pokud bych chtěl dále distribuovat OEM software společnosti Microsoft?
O.
V tomto případe je vhodnou volbou vstoupit do programu "OEM System Builder". Po registraci do tohoto programu obdržíte své UID a heslo do privátní oblasti programu OEM System Builder. Na těchto privátních stránkách naleznete kompletní licenční příručku k OEM produktů, kontakty na servisní místa, možnost získání marketingových materiálu, promo akcí či technické možnosti (způsoby) instalací OEM produktů.

D. Co je to smlouva Microsoft OEM System Builder License?
O.
Smlouva Microsoft OEM System Builder License je umístěna na boční straně všech balení Microsoft OEM System Builder Pack. Utváří smluvní vztah mezi společností Microsoft Ireland Operations Ltd. (MIOL) (pro oblast Evropy, Afriky a Blízkého východu) a partnerem System Builder, který toto balení otevře. Otevřením balení softwaru vyjadřuje System Builder souhlas se všemi podmínkami licenční smlouvy. Informace o smlouvě OEM System Builder License naleznete na adrese https://oem.microsoft.com/worldwide/509449.asp. Kopii smlouvy OEM System Builder License naleznete na adrese https://oem.microsoft.com/worldwide/500980.asp. Úplný seznam zemí, pro které je smluvní stranou společnost MIOL, naleznete na adrese http://www.microsoft.com/oem/sblicense.[/quote]
lexxxa (714)|23.10.2009 13:32
[quote=Salamander;305904]viz Alfa - zjednodusene

Poznámka k OEM:
Tato OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“ a po instalaci se stává součástí počítače, přičemž nemůže být převeden na jiný počítač. V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu.

otazka je, co znamena program Microsoft OEM System Builder[/quote]

.... program Microsoft OEM System Builder = OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“

tak to chapu ja
pas!k (3765)|23.10.2009 13:39
[quote=lexxxa;305903]to si IMHO nemyslim, je urcena pro SESTAVOVATELE SYSTEMU, coz je kazdy kdo si stavi PC, o naslednem prodeji jsem v podminkach zminku nenasel;)

jeste jsem cetl ze se prodej OEM licence ridi novymi pravidly z roku 2009[/quote]

OEM licence lze nakoupit pouze nainstalované na počítačích/serverech výrobců počítačového hardwaru.

http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx

Ty mas zivnost na vyrobu pocitacu? Pokud ano je vse ok.. Takhle to zase chapu ja ..
Jajator (38)|23.10.2009 14:23
Me se hlavne libi, jak kazdy nenavidel vistu a tedka vsichni miluji novy, skvely, pokrokovy Win7. :eek:
Gzur (0)|23.10.2009 14:35
Keďže mám mininotebook tak zostávam na Windows XP SP3.
Z tohto pohľadu ma neláka na procesorový výkon žravejšia Windows 7 (sedmička) a teda aj na výdrž batérie náročnejšia. A to sa jedná len o klasickú "kancelarinu" a nezmení to ani fakt, že zase 7 (sedmička) je menej náročná a menej žrává od Visty.

Windows XP SP3 tu ešte nejaký ten rôčik pobudne.
optim (391)|23.10.2009 14:46
K OEM licenci - imho jsou 2 moznosti:
1) OEM system builder muze byt kazdy a tedy kazdy si muze OEM Windows poridit a nainstalovat, aniz by tim automaticky porusil licenci. Podminka navazani na hw samozrejme trva.
2) OEM system builder musi mit smlouvu s MS (nebo neco podobneho beznemu uzivateli nedostupneho) a licence je vzdy obycejnym uzivatelem automaticky porusena, tedy i v pripade splneni podminek z MS stranek (vsechen hw a os na jedne fakture).
ICEBOSS (3435)|23.10.2009 14:54
Az bude v CR dostupna trojlicence pro domacnosti W7 Home Premium, a CR nebude povazovana za zcela okrajovy trh, tak do W7 zrejme pujdu - teda pokud nebudu muset nakoupit 3 novy pocitace.
husky14 (4214)|23.10.2009 14:59
[quote=ICEBOSS;305940]Az bude v CR dostupna trojlicence pro domacnosti W7 Home Premium, a CR nebude povazovana za zcela okrajovy trh, tak do W7 zrejme pujdu - teda pokud nebudu muset nakoupit 3 novy pocitace.[/quote]Copy that :thumb
lexxxa (714)|23.10.2009 15:05
[quote=pas!k;305908]OEM licence lze nakoupit pouze nainstalované na počítačích/serverech výrobců počítačového hardwaru.

http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx

Ty mas zivnost na vyrobu pocitacu? Pokud ano je vse ok.. Takhle to zase chapu ja ..[/quote]

z tohoto dle vas vyplyva ze kdyz si ja jako soukroma a finalni osoba koupim napr. v Alze kompletni komponenty na sestaveni PC tak si nemuzu koupit OEM licenci jelikoz nemam zivnost?

nemyslim ze tato veta ze stranek microsoftu je urcena pro zivnostniky

Kupujete počítač a chcete zároveň zakoupit i software?
Zvolte produkty OEM - Original Equipment Manufacture. Takto označované produkty společnosti Microsoft jsou zcela plnohodnotnými produkty předinstalovanými výrobci počítačů na nových počítačích.


tato veta je citovana MICROSOFT-LICENCE PRO-DOMACNOSTI

chapu to tak ze bud zaplatim alze 800k za sestaveni a nainstal systemu OEM anebo si koupim komplet PC po komponentech a sestavim a nainstaluji sam,vyjde na stejno


EDIT

ttak jsem nasel jeste toto na CZC- myslim dostatecny dukaz vyvracejici teorii ze je OEM pouze pro sestavovatele systemu(mysleno zivnostniky)


[SIZE="4"] OEM licenci je možné prodávat POUZE s novým PC (notebookem) a to buď předinstalovanou, nebo samostatně .

V případě, že firma nebo [SIZE="6"] fyzická osoba si bude PC [/SIZE] sestavovat samostatně, je možné prodat OEM licenci společně alespoň s pěti základními komponentami, které tvoří systém. Jedná se o těchto pět komponent

Základní deska

Procesor

Operační paměť

Pevný disk

Počítačová skříň se zdrojem napájení

Jakékoli prodej s jinými komponentami, jako je např. myš, klávesnice apod, budou považovány jako neplatné

Platí, že OEM licence musí být na jedné faktuře minimálně s těmito pěti komponentami. [/SIZE]
johny__g (6387)|23.10.2009 15:09
Přiznám se že jsem dost konzervativní člověk, takže k novinkám přistupuji opatrně. Ale i kdyby tomu tak nebylo, nějak nemůžu najít důvod proč upgradovat systém. Na to co dělám, mi XPéčka zatím stačí. Počítač nemám kvůli tomu abych na něm provozoval OS, ale na to abych na něm pracoval, hrál nebo se bavil. OS je prostředek, ne cíl. A věci co potřebuju, mi stejně dobře jedou na XP jako by jely na Win 7. Neříkám ale, že je to špatný systém, oproti Vistám je určitě mírně lepší.
Hlavní změnou k lepšímu asi není přímo systém jako přístup Microsoftu. To že uvolnil RC verzi (v podstatě hotový použitelný OS) hodně dopředu, dosáhl zadarmo toho, co by mu nepřinesla sebelepší reklama (řekněte wow!, sedněte na prdel atd..) - lidé se se systémem seznámili, osahali si ho, vychytaly se chyby ale hlavně v momentě kdy RC verze přestane fungovat, dost lidí prostě půjde u koupí si verzi legální, protože už se nebudou chtít vracet k jinému systému.
Co mi přijde trochu úsměvné, jak někdo mluví o "prehistorických, zastaralých" aj. XP, tvrdí jak jsou nové Win 7 skvělé, dokonce jsou stejně rychlé! jako ony "prehistorické a zastaralé" XPéčka :D
Pochybuju, že někdo by se chlubil tím, že to nové auto co si koupil, jede skoro stejně rychle jako to 8 let staré a přitom žere jen o litr na sto víc ... Ale jak říkám, jsem konzervativní jedinec, takže to asi tak neocením.
czhunter (775)|23.10.2009 15:33
[quote=johny__g;305949]Co mi přijde trochu úsměvné, jak někdo mluví o "prehistorických, zastaralých" aj. XP, tvrdí jak jsou nové Win 7 skvělé, dokonce jsou stejně rychlé! jako ony "prehistorické a zastaralé" XPéčka :D[/quote]Rychlost není vše, samozřejmě existují 50 let stará auta (hrozně se mi líbí, že skoro v jakékoliv debatě o IT dojde ke srovnání s automobilismem :)), která jsou stejně rychlá jako nová auta, některá jsou dokonce i rychlejší ... jenže třeba po stránce ergonomie a UI (Aero snap, Aero shake, multitouch, ...) jsou XP (stejně jako ty plechovky na kolech) prostě beznadějně zastaralý. A ne, není to o "omalovánkách". Bezpečnost je ten stejný případ.
elpsycho (1602)|23.10.2009 15:50
[quote=czhunter;305954]jenže třeba po stránce ergonomie a UI (Aero snap, Aero shake, multitouch, ...) jsou XP (stejně jako ty plechovky na kolech) prostě beznadějně zastaralý[/quote] A tak místo precizního řízení a dobře rozmístěných pedálů dnes dostaneš elektrický posilovač abys mohl točit jedním prstem a automatickou převodovku s možností řadit tlačítky - když zrovna elektronika není proti :) Po měsících zvykání by mi fungování ve WIN 7 možná přišlo stejně přirozené jako v XP, ale co by mi to přineslo opravdu nevím. Hry vykazovaly zpomalení a nové liště jsem na chuť nepřišel.
Hysterian (1)|23.10.2009 15:55
w7, revolucni a buhvi co vsechno... no prebaleny visty s novym aerem, indexace nefrci na maximum a ani ten jejich zakladni antivir co ve vistach byl a hned pri startu se zapinal a scannoval se nekam vyparil a par pribalenych uzitecnych jednoduchych veci k tomu...
ja mam jednoduchej nazor. Kdybych si skladal novej komp tak do w7 pujdu, pokud nekdo ma komp starsi a nebyl moc s pokojen s vistama po hw narokach, w7 ho neuspokoji (at radsi zustane u XP, vzdyt on kazdej sikovnejsi clovek si ty zbytecnosti ve vistach stejne povypinal, takze vysledek je v podstate jen to aero). Jina vec je pokud nekdo ma visty a je s nima spokojen. Osobne se mi za takovy nehorazny prachy vubec nechce o prechodu z Vist na W7 premyslet. Nevidim v tom za tu cenu na pc duvod.
W7 maj i par peknych veci, konecne u notebooku naka pouzitelnost wifi ale treba ten XP mod jen u verze Byznys a tech drazsich, to je zas bolestivy. Kazdopadne jednou veci se nemusi ti co si koupi W7 bat a tou je kompatibilita. Jelikoz je preci jen zaklad z Vist, tak pokud nejsou drivery primo konkretne na W7, tak drivery co jsou na Visty budou fungovat. Stejne tak je to z programama. Neni to o tom ze by programatori napsali nove verze urcene pro W7 aby to na nich vubec jelo, ale v podstate jsou jiz davno psane a to pro Visty...
Jedinou problemovou skupinou v ramci kompatibiliti jsou firewally s antiviry. Tam uz preci jen nove aero pri lockovani systemu atd nakou zmenu dela....

Suma sumarum:
W7 lepsi jako Vista .... ANO
vyplati se prechod z Vist na W7 ... za tu cenu ??? pro me NE
koupit w7 misto jineho os s novym HW......ANO (pokud ste zavislaci na voknach)
vyplati se koupe na ke staremu HW kde meli Visty podle vas problem?...... NE
optim (391)|23.10.2009 16:15
[quote=czhunter;305954]Bezpečnost je ten stejný případ.[/quote]
Run as .. se nepocita?
mech13 (5526)|23.10.2009 18:45
lexxxa: to vysvetleni z CZC je imho jen priohmuti si podminek k obrazu svemu, tj ze oni ti to umozni koupit bez sestaveni PC a instalace...

ale MS se vsude zminuje o predinstalovanem SW a ze ti nabizi OEM znamena, ze si mas koupit PC s predinstalovanymi OEM win - rict prodejci, co chces.

dalsi vec, co s tim totiz souvisi, je podpora - pokud koupis krabicove win, technickou podporu ti poskytuje primo MS. jakmile ale mas OEM, o podporu se ti stara dodavatel systemu - tj prodejce, system builder ktery ti OEM win dodal. koupil sis streva s OEM? delej si podporu sam... M$ to nezajima a prodejce te nejspis posle k sipku

to ze si muzes koupit OEM win spolu s komponentama je imho jen dobra vule prodejcu - formalne je vse spravne (mas fakturu s celym PC a legalnimi OEM win), vlk se nazere a koza zustane cela.
sice to neni asi presne podle toho co si M$ predstavuje, ale proti podminkam to taky neni. a kolik takovych pripadu je? 1 nebo 2 procenta? proste je lepsi to tolerovat a prehlizet nez se s tim zbytecne otravovat...

Tak to vidim ja

EDIT: a abych nebyl uplne mimo, tak na win 7 uz delsi dobu jedu... proti Vistam nic nemam, takze sedmicky pro me jsou jen Visty SE. Moc jsem se do Vist nehrnul, ale kdyz se dostavilo odpovidajici zelezo proc ne. Nekde mi dojizdi XP, nekde Visty a nekde uz mam 7 a se vsemi spokojenost
Neregistrovaný (0)|23.10.2009 20:21
Od Windows 7 ocekavam ze budou schopny nahradit letita XP bez vaznejsich problemu. Necham to tak rok "utrepat" na vychytani zakladnich nedostatku a pak beru notebook s corporative OEM.

Jinak me mrzi, ze vyrobce nechce alespon trochu poopravit licencni politiku. Kdyz si sestavim velmi levne PC z komponent za cca 10 000 Kc, musim vynalozit dalsich vice nez 2000 Kc jen za OS, do ktereho musim navic sehnat aplikace. A v pripade poruchy zakladni desky zahadnym zpusobem "zmizi" i tento OS. Krabicova neOEM verze netrpici touto zavadou zdrazi cely pocitac temer o polovinu.
grapherX (888)|23.10.2009 20:30
[quote=Mikacek;305874]Win 7 ... jak to jen říct co nejjednodušeji :) ... používám je a jsem s nimi vcelku spokojený. Většina znalých ví, že to jsou upravené Vističky, ale znám i spoustu neznalých, kteří očekávají od sedmiček "novou spásu"/"nový svět"/"zanevřete na Visty"/"přelomový systém"/... nebo tak něco. Proti Vistám jsem nic neměl a 7 mi přijdou jako příjemný mini-pokrok (co si budem nalhávat - jsou to prostě Visty). Líbí se mi ale jedna věc - a to ta, že si za jednu cenu člověk koupí 32 i 64 bit OS = konečně se lidi (třeba) budou více snažit přejít na 64-bit OS a my budem moct těm 32-bit aplikacím říci "astalavistabejby" ;)[/quote]

Naprosto souhlasím s tímto tvrzením. Windows 7 používám něco přez dva týdny finální verzi a zatím jsem spokojen. Ovšem žádný přelomový OS to není.
xmarek (1676)|23.10.2009 20:33
Osobně nesdílím takové nadšení jako okolí. Nechám to osudu. Počkám nějaký ten pátek a po přečtení x recenzí a názorů uživatelů s finálním produktem se rozhodnu jestli do toho půjdu nebo ne. Jelikož jsem nucen na systémech vyvíjet, tak mě zajímá především jak se na systému chová ten či onen program. A nedělám si iluze, že budou widle tak stabilní prostředí jako je pro mě nyní Linux. :notsure
Woyta (284)|24.10.2009 01:41
Kdyz uz to prirovnavate k automobilovemu prumyslu.
Vezmeme si UI stareho a noveho auta. Obe auta vas nechaji udelat stejnou vec. Nove auto vam to umozni udelat pouze zpusobem jaky urcil vyrobce. U stareho vozu si muzete vybrat z nekolika moznosti dle vasich zkusenosti.
Treba technika Heel-and-toe. Nove auto odpoji plyn.

Co dale? Jadro. Motor, prevodovka, odpruzeni atd. Tyhle mechanicke casti se moc nezmenily. Pouze doznali vylepseni ale o revoluci nejde.

Karoserie. I pred lety byla bezpecna auta. Ale byla draha. Do nekterych vozu byli casem dodatecne pridany bezpecnostni pasy. Coz lze nazvat bezpecnostni patch. Elektronika v dnesnich autech koriguje hrube zakladni chyby ridicu. Pro vetsinu je to bezpecnejsi ale ti co na to spolehaji si osklive natlucou az prijdou na to, ze to neni vsemocne.


Na Win 7 jsem presel kvuli klesajici kvalite ovladacu. V XP nahodne BSOD pri hrani zatimco v 7 vse bez problemu i s beta ovladaci. Co se tyce XP par mesicu stara instalace a vsechny ovladace aktualizovane. Pady zpusobovali ovladace od NV. Pro XP uz nikdo poradne netestuje. Jsou tu, jsou dobre ale nikdo z vyrobcu je nechce. Potrebuji prodavat novy vykonejsi HW ktery XP nepotrebuji. A Win je v tom jen podporuji. Ted me mozna ceka nakup noveho gamepadu protoze zarizeni na jinem portu nez USB nejsou podporovana.

Nerikam, ze 7 jsou nej volba ale jsou lepsi nez Vista. A vzhledem k vyvoji HW 32bit os nema sanci. Uz rok mam vic ram nez dokaze obslouzit.
Neregistrovaný (0)|24.10.2009 14:21
[quote=johny__g;305949]A věci co potřebuju, mi stejně dobře jedou na XP jako by jely na Win 7.[/quote]

Máte pravdu. A proto myslím že další verze Microsoft Office bude vyžadovat Windows 7.

Moje přítelkyně využívá na desktopu Linux, já používám Windows XP, protože musím používat programy které jsou jen pro Windows. Měl jsem i Linux a Winy jsem měl přístupné ve VMware ale nebylo to dost rychlé. Ovšem to bylo před 3 lety.

Rád bych přešel zcela na Linux a příští rok to asi udělám. Budu i nadále potřebovat provozovat i nějaké Windows programy, takže zase zkusím VMware. Když vidím jak moje mladá využívá všechny výhody linuxového desktopu, na které Windows prostě nemá, tak zelenám závistí.
gigadisk (5)|24.10.2009 14:33
Já jsem s finální verzi Win7 spokojený. Konečně 64-bitový systém na který jsem se odvážil přejít. Přeci jen měnit 32-bit XP za 64-bit XP byla zbytečnost. Když to funguje proč to měnit. Visty mě odrazovaly od všech těch zbytečných všetečných upozorňovaní. Win7, naproti tomu těch zbytečných otázek vyhazují méně a pokud člověk chce, najde zdroj a zakáže ty hloupé otázky. Nikdy by administrátorovi/instalátorovi systému, neměl OS řídit funkce systému. Musím uznat, že od čtvrtka, kdy jsem si systém nainstaloval, jsem nezaznamenal žádný pád a problém. Pokud problém byl, bylo jen mojí vinou.
bandolier.wz (105)|24.10.2009 15:03
ještě cca před mesicem jsem mel 2roky stare pc: AMD X2 2,5GHZ , 2GB RAM
postupem casu na nem bylo : XP PRO 32BIT, VISTA BUS 64BIT, W7 RC 64, W7 64 RTM
nezaznamenal jsem zadne rozdily v rychlosti.natoz na me soucasne sestave-viz podpis.
Jedine co mi vadi na w7 rtm 64(a proto jedu na vista bus 64) je prehravani videa, pouzivam na divx VLC, na DVD MPC-media player clasic – obraz je takovy zrnity, ve WMP12 je hladky. Tyto problemy na viste ani xp nejsou. Zkusil jsem BSPLAER-obraz hladky,nekdy nesel zvuk, MV2PLAYER-obraz hladky,,nekdy nesel zvuk GOM-obraz zrniry, NERO -obraz zrnity a ještě další prehravace,lepsi nez VLC a MPC jsem nenasel
ještě nechapu lidi co nesnasi vistu a libi se jim w7 – mi to prijde skoro stejne
JackalJackal (3)|24.10.2009 15:45
No já jsem byl na svých Vistách 32bit asi rok a byl jsem rok spokojený uživatel tohoto systému. Teď mám zhruba 2 měsíce Win 7 64bit a jsem nadšen. Na systém Vista nemohu říct popel, ale Win 7 mě dokonale překvapil. Systém si mě dokonale získal, svou rychlostí, stabilitou, jednoduchou instalací, která si udělá sama naprosto vše. Dávám pouze ovladače na grafiku a zvuk, jinak si vše najde sám. Systém je jednoduchý, přehledný atd..... Za peníze OEM co se prodává, je to jasná volba, pro koupi nového operačního systému. Myslím, že Microsoftu se opravdu systém povedl a já ho jeho koupí rád podpořím. :-)
Woyta (284)|24.10.2009 16:12
Databaze ovladacu je rozsahla ale vse v ni neni.
Momentalne nemam plne funkcni ovladace pro zvukovku (Audigy) a TV kartu (Leadtek DTV2000H)
Tv karta v RC bezela. Ted nepracuje a beta ovladac i to zakazalo pouzit.

Co se tyce videa posledni K-Lite kodek pack a vse funguje jak ma. Zkus v MPC nastavit jinej render. Treba DX9 s bilinearnim vyhlazovanim.
Krížna (0)|24.10.2009 17:16
na desktope mám XP a kúpil som si notebook s Vistou . Zo začiatku som bol nadšený rychlosťou systémua tak som pomaly na pevný nechodil ale časom sa zrejme sám začal sám nabaľovať takže si myslím čím novšie tým vačší žrút priestoru a výkonu. zvažujem kúpi novej zostavy takže asi to bude nutnosť ale nejaké nadšenie pre 7 nezdieľam, možno ma príjemne prekvapí :D
odb (505)|24.10.2009 19:38
Na win mi vzdy vadilo a vadi, ze sa nedaju nastavit podla mojich predstav a moznost odstranit nepotrebne veci. Plus od Vist ich velkost a este vecsia nekontrolovanost, co OS robi. A aby OS zaberal tolko miesta a sam o sebe potreboval tolko systemovych prostriedkov. K winXP som mal dve vyhrady - sprava pamete a oddelenie ovladacov od jadra pre zvysenie stability. V novych win to je ale objem OS narastol 10 nasobne a HW narocnost tiez. MS by ma potesil keby opravil nedostatky z predch. verzii ale zachoval jeho HW naroky a velkost. MS zlepsil stabilitu ale zhorsil ine veci (najmä prehladnost), inovuje veci ktore by inovovat nemusel. To iste aj Office.
Clovek donuteny prejst na win7 alebo prejst alternativu, ktora v tejto dobe nieje este adekvatna (nie co sa tyka kvality ale inych veci) alebo prinajhorsom (prinajlepsom) sa ani win7 neuchity. MS bude mat problemy a strati monopol. V praci urcite budeme casom prechadzat na win7, doma urcite nie, tam mozno bude len ako alternativa pre urcite pripady. U mna ziskava linux, nieje dokonaly ale lepsie splna moje predstavy o OS. Drzim palce linuxu aby sa stal dobrou alternativou.
kolecko (65)|24.10.2009 19:59
Betu a RC (7000 a 7100) sme s kolegami hodne pouzivali, 32 a aj 64 bit.
Finalna 7 (iba 32 bit) aj s klucmi nam prisla v action packu niekedy asi 7.10. 2009, akurat 64-bit sme museli stahovat z microsoftu. Uz sme ju nasadili do firmy.

Stale povazujem 7 za hodne vylepsenu vistu, taky opk, sysprep funguju uplne rovnako.
Dokonca pouzivam tusim rovnaky autounattend.xml.

Takto mala vyzerat a (hlavne)fungovat Vista pri uvedeni na trh a microsoft si mohol usetrit hanbu.
CRYSIS (0)|24.10.2009 21:59
A zas bude novej system casem.
ICEBOSS (3435)|25.10.2009 08:40
[quote=kolecko;306281]
Takto mala vyzerat a (hlavne)fungovat Vista pri uvedeni na trh a microsoft si mohol usetrit hanbu.[/quote]
MS svou hanbu prida na hromadu k ostatnim hanbam (W95, W Millenium a W Vista) :-D
czhunter (775)|25.10.2009 10:28
Taky bych chtěl vytvořit nějakou ostudu na které vydělám miliardy USD :D
StD (1963)|25.10.2009 15:50
[quote=czhunter;306413]Taky bych chtěl vytvořit nějakou ostudu na které vydělám miliardy USD :D[/quote]
[OT]...když si zvykneš na to, že po tobě lidičky budou házet rajčaty, vejci, botami i dorty, nic ti nebrání... [/OT]
jerryczech007 (98)|25.10.2009 19:06
Zatím mi nic nového W7 nepřináší, zůstávám u XP tak dlouho, dokud to půjde, nehledě na náklady na přechod u 3 ks PC a 1 ks NB.
Cev (101)|25.10.2009 23:45
W7 - co k tomu sdělit. Zatím jsem se s nimi v praxi nesetkal, i když se je chystám aspoň vyzkoušet. Názory se různí, i když mi připadá že zatím převažují kladné ve srovnání s Vistama. Cena mi připadá celkem rozumná, i když by mohla být ještě nižší. Jestli na ně přejdu jako na hlavní systém, to si ještě dobře rozmyslím.
mech13 (5526)|26.10.2009 06:26
[quote=Cev;306711]Jestli na ně přejdu jako na hlavní systém, to si ještě dobře rozmyslím.[/quote]

[lehce OT] You will be assimilated. Resistance is futile. [/OT]
Woyta (284)|27.10.2009 03:23
[quote=ICEBOSS;306389]MS svou hanbu prida na hromadu k ostatnim hanbam (W95, W Millenium a W Vista) :-D[/quote]

Milenium bych ostudou nenazval. Zkusenosti jsou individualni. Prvni pocitac jsem mel doma kolem roku 2000. Takze jsem na nich zacinal. Podle mych zkusenosti byli stabilnejsi nez 98SE.
Pro me to byl dobre vybaveny a sveze vypadajici OS.
Vetsi uspech nezaznamenaly narozdil od 2000 ktere byli prakticky skoro na vsech PC ktera jsem potkal.
Rekl bych, ze prisli v dobu kd 9x zvonila hrana.
Ale jak rikam. Jsou to moje zkusenosti. ME jsem videl jen na jednom dalsim PC. Takze zkusenosti z okoli se moc shanet nedali.
Spousta lidi vzpomina na 98. Ja na ME.

To same se da rici i o Viste. Moc se nerozsirila a lidi co si ji poridili ji budou branit. V necem byla lepsi a v necem horsi.
MartyMcFly (222)|27.10.2009 19:27
Zdravím,
Windows 7 je poměrně slušná evoluce Windows, která byla potřeba a je to poměrně slušná změna od Windows Vista, které jsou opravdu hrozné. Mám pocit, že právě sedmička je pravý nástupce Windows XP, které tady jsou už neuvěřitelných osm let!

S Windows 7 aktivně nepracuji, ale bratr má nový notebook s Windows 7 tak samozrejmně jsem neodolal a notebook si půjčil. Můj pocit je takový, že sedmičky jsou takřka stejně rychlé jako XP, na které nedám dopustit spolu ještě s Linuxem. Testoval jsem je v různých sítích, pracoval jsem v nich s programy, které ve Vistě nepracovali atd. Prostě spokojenost ..

I když jsem půlkou duší Linuxář uznávám, že Microsoft konečně na mě udělal pozitivní dojem co se týče Windows.

Howk.