reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Piskani zdroje/zakladni desky

looplo (128)|1.5.2011 10:28
Dobry den, nedavno mi v pocitaci zacalo cosi "piskat"... usoudil jsem ze to bude zdroj - hledal jsem zde na foru reseni, nasel jsem tema primo s piskajcima zdrojema a docetl jsem se tam ze to muze byt kombinaci nektertych komponentu... coz jsem vyloucil protoze to na zacatku nedelalo, jenze pak tam nekdo psal ze muze piskat i deska a ze zrovna Asus p5k (muj pripad) piska casto a hodne jenze ja ted nevim jak prijit na to jesli je to zdrojem nebo deskou muzete mi poradit jak na to muzu prijit popr. jak piskani vyresit?
Dekuji.
Fortys1 (12)|1.5.2011 11:06
Můžeš na to přijít jedině vybroušeným sluchem nebo postupně povyměňovat komponenty. Do seznamu podezřelých bych ještě zařadil grafiku. Každopádně se to zjišťuje dost blbě. Začalo to z ničeho nic? Pískání je náhodné?
r34ktor (7477)|1.5.2011 11:12
Vyndej zdroj mimo skříň. Lépe se pak určuje zdroj pískání.
looplo (128)|1.5.2011 11:45
[quote=Fortys1;448866]Můžeš na to přijít jedině vybroušeným sluchem nebo postupně povyměňovat komponenty. Do seznamu podezřelých bych ještě zařadil grafiku. Každopádně se to zjišťuje dost blbě. Začalo to z ničeho nic? Pískání je náhodné?[/quote]

Kdy to zacalo piskat uz nevim je to nejaky ten tyden zpatky a myslim ze to bylo tak ze jsem se vratil asi po tydnu z dovolene zapnu pocitac a zda se mi ze najednou nejak moc piska... pres ten tyden se s nim nic nedelo... a piskani je vetsinou souvisle a do toho to obcas (asi to bude zavisle na vytizeni...) to zacne piskat o neco vyssim a hlasitejsim tonem v kratkych pravidelnych intervalech ale s vytizenim si nejsem uplne jisty je to spis nahodne.
hell666 (53)|1.5.2011 12:25
tak mal som podobny problem , zdroj seasonic ss400w T3 bol som jeden den v praci (u nas bol nejky vypadok elektriny ) na druhi den zapnem pc a zacal taki poskavy zvuk no vo vine pri skoro ziadnom vytazeni to ani pocut skoro nebolo tak som vybral zdroj a dal dole krit s vetrakom (seasonic ss je bez blomby) a zistil som ze najvecsi kondenzator co tam je je ciastocne nafuknutya vyteceny cize zdroj siel na reklamaciu ... ale este pred tym na druhom pc bol eurocase a ten odisiel hned po zapnuti len zadimel,zaiskril a dead ... neviem ci to bolo nejake prepetie kedze nesla vtedy elektrina par hodin
looplo (128)|20.5.2011 16:56
Tak predpokladam, ze kdyz se mi ted pocitac sam restartoval a ja zezadu na prizce zdroje skoro neudrzim ruku jak je tepla tak bude chyba nekde ve zdroji ne?
Georginek (2957)|20.5.2011 16:59
Nepises co je to za zdroj.......... Toci se v nem vetrak? Jestli uz je po zaruce, muzes ho otevrit a podivat se, jestli tam neni neco spaleneho ( nesmrdi spaleninou ), nebo nejsou vypoukle/vytekle kondiky a tak podobne.
looplo (128)|20.5.2011 19:27
[quote=Georginek;452389]Nepises co je to za zdroj.......... Toci se v nem vetrak? Jestli uz je po zaruce, muzes ho otevrit a podivat se, jestli tam neni neco spaleneho ( nesmrdi spaleninou ), nebo nejsou vypoukle/vytekle kondiky a tak podobne.[/quote]
Zejtra se do toho kouknu, ale nevim jestli poznoam co je kondik. Spalenikou nesmrdi, a vetracek se toci docela line na to ze je ten zdroj tak horkej.
looplo (128)|21.5.2011 10:16
[quote=looplo;452415]Zejtra se do toho kouknu[/quote]
Tak jsem tem ted hodil zdroj Eurocase 400w (i pres obecnou averzi) co jsem tu mel od kamarada a zatim bezi nadherne ted mi jen reknete jak poznam kondiky jakou maji barvu tvar atd... a kdyztak jakou chybu na nich mam hledat... nemam v planu to opravovat, ale chci do budoucna vedet jak tento problem vypada.
16cmfan (2153)|21.5.2011 11:24
[quote=looplo;452457]Tak jsem tem ted hodil zdroj Eurocase 400w (i pres obecnou averzi) co jsem tu mel od kamarada a zatim bezi nadherne ted mi jen reknete jak poznam kondiky jakou maji barvu tvar atd... a kdyztak jakou chybu na nich mam hledat... nemam v planu to opravovat, ale chci do budoucna vedet jak tento problem vypada.[/quote]

Otvor ho a detailne pofoť... my si to obzrieme - ale inak, ten zdro je zúfalosť... skôr či neskôr vybuchne. A nepíšeš, akú zostavu napája - každopádne, treba ho vymeniť už len preventívne.
looplo (128)|22.5.2011 13:06
[quote=16cmfan;452463]Otvor ho a detailne pofoť... my si to obzrieme - ale inak, ten zdro je zúfalosť... skôr či neskôr vybuchne. A nepíšeš, akú zostavu napája - každopádne, treba ho vymeniť už len preventívne.[/quote]
Tak jsem se ted do toho koukal a jedine co jsem nasel je podivne zahnedla ( az zcernala) cast "desky", na ktere ten zdroj je-melo by to byt videt na fokach co uplouduji. Kdyztak je tam fotka celeho toho vnitrku, tak si rekni jakou cat bys rad videl podrobneji...
P1100339.JPG P1100340.JPG
Benbow (340)|6.6.2011 20:28
No, vypadalo to na skrat. Nesmrdí to místo nějak jinak než ostatní? spálená guma, plast nebo takovej podobnej smrad? Divné je že jestli to byl opravdu skrat tak proč nevyhodil pojistku ve zdroji. CO je to za zdroj? Vyfoť nám prosím štítek co je na zdroji. Pak budeme chytřejší
kevin00 (10238)|7.6.2011 08:22
[quote=Benbow;455509]No, vypadalo to na skrat. Nesmrdí to místo nějak jinak než ostatní? spálená guma, plast nebo takovej podobnej smrad? Divné je že jestli to byl opravdu skrat tak proč nevyhodil pojistku ve zdroji. CO je to za zdroj? Vyfoť nám prosím štítek co je na zdroji. Pak budeme chytřejší[/quote]

Tohle "ztmavnutí" může být i způsobeno i delším tepelným působením.

Jak vypadá plošný spoj. Není někde vodivá cesta porušena či "odtržena" od desky, případně "prasklý spoj" naletování součástek ?
Georginek (2957)|7.6.2011 10:26
To ztmavnuti je podle me normalni. Obca je to od vyroby, obcas to ztmavne teplem,jak pise Kevin.
I kdyz ten zdroj nebude nic kvalitniho, dle fotek vypada OK.
Piskani nejlepe uslysis, kdyz zdroj zapnes mimo skrin.... Das k nemu ucho a uslysis, jestli je to zdroj nebo ne.
Ja osobne se teda nejcasteji setkal s piskajicima grafikama.

Vypni vsechny ventilatory, PC pust a urcite poznas odkud jde piskani....