reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzání a chyby PC

Draczek (33)|1.4.2011 15:06
MB: Asus M4A79XTD EVO - AMD 790X
RAM: Kingston 2x2GB DDR3 1333 MHz CL9
CPU: AMD PHENOM II X2 550 Black Edition
Zdroj: SEASONIC SS-500ET-T3, 500W, 80Plus, OEM
VGA: ATI Asus EAH4770 FORMULA

Před pár dny při hraní se mi z ničeho nic objevily přes monitor čáry a PC zamrzlo. Tak sem chtěl PC restartovat, ale nerozběhlo se, monitor se nerozsvítil, prostě nic - ale větráky i disk běžel. Několikrát sem to restartoval, vyndaval baterku a po nějaké době se to vzpamatovalo, ale po chvíli běhu to udělalo znova. Zkusil sem tedy odpojit vše nepotřebné, přendal sem GK do druhýho slotu a zase trvalo než se to rozběhlo, ale chytlo se to a celý večer to šlo. Dnes sem za běhu PC chtěl zapojit do předního konektoru sluchátka, ale v tom PC zamrzlo a dělá to zase. Teď se mi zase po dlouhé době povedlo PC nastartovat a zatím funguje (pouze internet a dokumenty, zatím žádná hra)

Mimochodem, PC není ani rok staré.
SSLEEP (54)|1.4.2011 15:16
díval ses kolik °C má GK? jinak pokud je to rok starý tak nejjednoduší řešení bude asi reklamace
Draczek (33)|1.4.2011 15:21
když ta GK byla ve vrchním slotu, tak v zátěži nešla přes 50°C, teď jsem jí dal do spodního slotu a teplota maximálně 60°C (je to blízko podlahy, proto ten skok). Na reklamaci to samozřejmě dám, ale PC sem si skládal, takže musím nejprve vědět, co to způsobuje, abych to mohl reklamovat.
Draczek (33)|2.4.2011 16:49
Trochu sem zkoumal a chtěl pustit memtest ale nedařilo se mi to nabootovat a tak sem to zkusil pustit z win a asi po 3 minutách se to seklo(zamrzlo), ale předtím to pc běželo asi 2 hodiny při brouzdání na netu a nepadlo to... tuhle sem i hrál a nepadlo to... budou vadný pameti??
NHKG (1136)|2.4.2011 17:41
Jestli jsou paměti vadné bez testu nezjistíme, zkus počítač projet Goldmemory. Memtest často chybu neodhalí. To zmrznutí ve Windowsech vůbec nemuselo být způsobeno pamětmi.
Jinak nellépe zjištíš čím to je, když si pučíš podobné PC a budeš komponenty zkoušet ve druhém PC, případně tvoje PC s jinými pamětmi, zdrojem atd...
Draczek (33)|4.4.2011 17:44
v sobotu sem PC kompletně rozebral, uspořádal dráty, přidal chladič na northbridge, GK vrátil do prvního stolu a paměti dal do druhýho kanálu a zatím všechno šlape jak má... ještě pro sichr přeinstaluju WIN, ale PC zatím funguje parádně, nevím čím to mohlo být způsobeno, že to začalo tak najednou dělat....
DrZelenka (2491)|4.4.2011 18:04
[quote=Draczek;444380]Trochu sem zkoumal a chtěl pustit memtest ale nedařilo se mi to nabootovat a tak sem to zkusil pustit z win a asi po 3 minutách se to seklo(zamrzlo), ale předtím to pc běželo asi 2 hodiny při brouzdání na netu a nepadlo to... tuhle sem i hrál a nepadlo to... budou vadný pameti??[/quote]

Memtest z win je na nic! Použij ten co se vypálí na CD a nabootuje (nebo rovnou radši goldmemory).

[quote=Draczek;444578]v sobotu sem PC kompletně rozebral, uspořádal dráty, přidal chladič na northbridge, GK vrátil do prvního stolu a paměti dal do druhýho kanálu a zatím všechno šlape jak má... ještě pro sichr přeinstaluju WIN, ale PC zatím funguje parádně, nevím čím to mohlo být způsobeno, že to začalo tak najednou dělat....[/quote]

Asi přehřívání chipsetu ... reinstall mi přijde jako zbytečnost.