reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GPS sledovani

uzgorod (101)|21.3.2009 17:53
Prvne bych se chtel omluvit, ale na toto tu nikde neni tema, tak pisi sem.
Kamaradovi chodi uz asi rok na zahradu krast zlodej. Jak jinak nez, ze policie je neochotna, i kdyz skoda uz previsila par desitek tisic. Zkousli jsme vse(ostnatej drat na plot, kamera), ale nic nepomohlo. Tak jsem si rekl, ze by mohlo pomoci koupit nejake GPS zarizeni. Vysilac, ktery bysme mu podstrcili a prijmac by mel kamarad doma. Mno a jednoho krasneho dne by to zlodej ukradl a uz bysme ho vystopovali a zbytek by zaridil znami od kriminalky.
Jenze mam problem, ze nevim kde by to slo sehnat.
Ma nekdo typ?
Kozouš (500)|21.3.2009 18:38
Zkusil bych http://www.laipac.com/ bo http://eshop.kak.cz/zbozi/nat005-sledovacibezpecnostni-zarizeni-teltonika-handhe/ nebo speciálku se sledovacím zařízením. Otázka je ešli se ti to vyplatí, neboť to není levná záležitost. Imho by bylo lepší, pokud víte o koho jde, si na něj počkat a "chlapsky" mu vysvětlit jak se věci mají.
uzgorod (101)|21.3.2009 18:44
to jsem uz chtely, ale kdyz uz jsem tam hlidal, tak nikdy nedosel.
Logout (4018)|21.3.2009 20:08
Nepomohla ani kamera? To ho jako netočila a policii je to jedno?
Zkusili jste tam dát kameru s aktivnim hlídáním, která upozorňuje na pohyb - tak byste ho mohly chytit, i kdybyste tam forever nehlídali?

Jinak link na řešení sem dal kozouš, imho levnějc to neseženete.
Lukáš Petříček (5)|21.3.2009 20:36
Podle mého názoru stačí mobilní telefon a služba "Kde je": http://t-mobile.cz/Web/Business/TarifySluzby/InformacniSluzby/KdeJe.aspx V zástavbě je sice přesnost v řádu desítek metrů, ale PČR má na obdobném principu přesnější metody. GPS Tracker je samozřejmě přesnější, ale cena je 10x taková.

Co natočila kamera? :-)
uzgorod (101)|21.3.2009 23:12
kamera nenatocila oblicej, takze nam je to na ho***
borecek vi jak tam chodit, aby ho nezachitila poradne. Jednou jsme ji dokonce nasly na zemi.


Navrh jsem obe moznosti. Jen s tim mobilem bude problem jak mu ho podstrcit, ale to uz vyresime
Dufinos (422)|30.3.2009 14:15
[QUOTE=Kozouš;231684]Zkusil bych http://www.laipac.com/ bo http://eshop.kak.cz/zbozi/nat005-sledovacibezpecnostni-zarizeni-teltonika-handhe/ nebo speciálku se sledovacím zařízením. Otázka je ešli se ti to vyplatí, neboť to není levná záležitost. Imho by bylo lepší, pokud víte o koho jde, si na něj počkat a "chlapsky" mu vysvětlit jak se věci mají.[/QUOTE]

Osobně si myslím, že "nejlevnější" by bylo, si tam nainstalovat pohybové čidlo s pořádným světlometem (popř. ještě s kamerou nebo "pípákem")... Přeci jenom toho by se mohl dotyčný leknout... No a pokud by se nezalekl, tak ta kamera by mohla pomoct... Dlouhodobě by to podle mého bylo lepší a finančně výhodnější řešení...

Popř. rotační kanon ráže 20mm s projektily s jádrem s ochuzeného uranu... Tohleto napíchnout na elektricky poháněný teleskopický, všesměrný stativ s tepelným a pohybovým senzorem... V létě bych to pak nastavil na nejvyšší citlivost a mohl by tvůj kamarád spát s otevřeným oknem, protože by ho to zbavilo i komárů a much :D :D :D :D

Samozřejmě, že tím druhým návrhem jsem si dělal srandu... Jenom by mě zajímalo, co takovou dlouhou dobu tvému známému ze zahrady krade? Pokud to samozřejmě není tajné...
uzgorod (101)|6.4.2009 19:49
ten druhy navrh se mi zdal jako nejlepsi reseni:)
tajne to neni:) kamarad je z venkova a ma tam pomerne dost drahy krmeni pro zvirata, krom toho ukradl 2x 50M prodlusku, ktera taky nebyla zrovna levna zalezitost(2x 1200KC)Uz nespocet 50KG pytlu srotu atd. cos taky neni zrovna levny.Mno a takhel bych mohl pokracovat jeste pomerne dlouho.
"pipak" ma v chate niz. necekane nepomohl.
mstejska (2912)|7.4.2009 07:51
[QUOTE=uzgorod;236539]ten druhy navrh se mi zdal jako nejlepsi reseni:)
tajne to neni:) kamarad je z venkova a ma tam pomerne dost drahy krmeni pro zvirata, krom toho ukradl 2x 50M prodlusku, ktera taky nebyla zrovna levna zalezitost(2x 1200KC)Uz nespocet 50KG pytlu srotu atd. cos taky neni zrovna levny.Mno a takhel bych mohl pokracovat jeste pomerne dlouho.
"pipak" ma v chate niz. necekane nepomohl.[/QUOTE]

OT? Co tak zkusit spis nejake 'udelatko'. zbastlit,nebo si nachat zbastlit nejaky maly vysilac. A k nemu detektor. Ale tohle bych spis hledal nekde na webu pro radioamatery. Neco jako pouzivaji na tech prespolnich radioamaterkych zavodech.
Marenek (239)|7.4.2009 09:43
...pár poznámek:
- se sledování kamerou mám stejnou zkušenost - když ji nastavíte, nepřijdou
- halogenovej reflektor s PIR stojí kolem 500,- a zaplašit by mohl
- a co tak to krmení otrávit? jistě, kruté, ale účinné.
- a co stojí pořádnej pes?
- a co s tojí pořádnej zámek?
Logout (4018)|7.4.2009 11:08
Marenek: Jak když ji nastavíte - kamery se dělaj tak, že maj sledování pohybu a po netu daj vědět, že se tam něco pohybuje. Takže jestli někdy přijdou, kamera je chytí.
Pravda tady by se to asi muselo zkombinovat s mobilním internetem (není-li v dosahu nějaká wifi), ale ten už taky tolik nestojí....
Kozouš (500)|7.4.2009 13:04
[QUOTE=Marenek;236694]...
- a co tak to krmení otrávit? jistě, kruté, ale účinné.
- a co stojí pořádnej pes?
- a co s tojí pořádnej zámek?[/QUOTE]

- :mistake
- štěně je k ničemu, něž psa vycvičíš nějakou dobu to trvá a stojí jisté finanční prostředky (psa ti mohou také otrávit, což se stalo nám)
- pořádnej zámek neexistuje, když se ti tam někdo bude chtít dostat, dostane se tam, lze jen prodloužit dobu k eliminaci zámku
uzgorod (101)|9.4.2009 16:02
Takze pes tam bude. takovej velkej labrador, kterej je vycvicenej na ochranu. Cekalo se pouze na lepsi pocasi, ktery je asi prave ted.

Zamky tam jsou takovy poradne velky mrchy:) nojono udelaly jsem mensi investici.
Jo a kameru uz rozbil. Takze ted bude 24H dene na zahrade ten pes, kterej mu asi stizi cestu pres ostnatej drat.
Salamander (6177)|9.4.2009 16:09
Logout (4018)|9.4.2009 16:14
A kolik bude mít ten pes Megahertz?
astec (1823)|9.4.2009 16:27
Problém je v tom, že když tam nacpeš sebelepší techniku na hlášení narušení objektu, co dál. Než tam kdokoliv přijede pachatel je pryč. Pokud tam dáš zařízení na záznam obrazu, tak i sebelepší záznam nemusí být průkazný pro správní/trestní řízení. Sebelepší pasivní ochrana bude dříve nebo později překonána. Fyzická ostraha je drahá. Je možné použít techniku označení narušitele nesmytelnou barvou. Ale nakonec obviní Tebe... Ještě se můžete domluvit na místním četnictvu ( ne na kašpárkách z MP) o přijetí vhodných opatření. Ale tam rozhoduje cena chráněného zájmu, kolikrát a za co bylo ukradeno. Takže zbývá možnost prodat objekt....
uzgorod (101)|9.4.2009 18:30
[QUOTE=Logout;237300]A kolik bude mít ten pes Megahertz?[/QUOTE]
Mno ma asi 5Ghz(let)
case: to ted presne nevim
Antivir: sezeru vse co uvidim(rekl bych ze zadnej vir neprojde, ale vse ma sve mezery)

Kdyz uz si to nacal timhle stylem;)
mstejska (2912)|9.4.2009 20:18
Je to mozna OT: ale 220V do kliky taky udela svoje. Znam lidi co to takhle maji. Jeste jim nikdo nezustal tuhej pred dverma. Mam doma zdroj pro elektricky ohradnik, planuju ho napojit na drat vedeny po vrsku plotu. Jsou tam asi 3000V. Nezabije to, ale slahu dostanes.
astec (1823)|9.4.2009 20:36
[QUOTE=mstejska;237362]Je to mozna OT: ale 220V do kliky taky udela svoje. Znam lidi co to takhle maji. Jeste jim nikdo nezustal tuhej pred dverma. Mam doma zdroj pro elektricky ohradnik, planuju ho napojit na drat vedeny po vrsku plotu. Jsou tam asi 3000V. Nezabije to, ale slahu dostanes.[/QUOTE]

Jednou dostane ráni a podruhé ti vypálí barák....
Marenek (239)|9.4.2009 21:57
[QUOTE=Logout;236706]Marenek: Jak když ji nastavíte - kamery se dělaj tak, že maj sledování pohybu a po netu daj vědět, že se tam něco pohybuje. Takže jestli někdy přijdou, kamera je chytí.
Pravda tady by se to asi muselo zkombinovat s mobilním internetem (není-li v dosahu nějaká wifi), ale ten už taky tolik nestojí....[/QUOTE]
nemyslím, že TAKOVOU kameru se zrovna TAM vyplatí dávat. to není levný.
nicméně ta má zkušenost se týká miniDV na stativu za oknem. sledování pohybu má taky, jen to neposílala po síti, ale nahrála. číhala tam několik večerů v očekávání "útoku" - a nic...
Marenek (239)|9.4.2009 22:03
[QUOTE=Kozouš;236721]- :mistake
- štěně je k ničemu, něž psa vycvičíš nějakou dobu to trvá a stojí jisté finanční prostředky (psa ti mohou také otrávit, což se stalo nám)
- pořádnej zámek neexistuje, když se ti tam někdo bude chtít dostat, dostane se tam, lze jen prodloužit dobu k eliminaci zámku[/QUOTE]

tak jsem nakonec nebyl mimo, ne?
a já samosebou na mysli neměl štěně, ale právě hotovýho psa.

a jistě - každej zámek je překonatelnej. ale jeho překonávání zvyšuje riziko polapení. když budu muset pyžlat nečekaně tvrdou petlici, bude na mě šajnovat reflektor či dva, nad hlavou ječet siréna a ještě si mě u toho něco vyblejskne, tak nebudu čekat, jestli náhodou po půlhodině ještě nikdo nepřijde. nebo jo?
Marenek (239)|9.4.2009 22:07
jo a ještě k tomu původnímu dotazu na GPS sledování - když by se něco zbastlilo ze staršího sériovýho GPS modulu, staršího mobilu a nějakýho jednočipáka, tak se to vejde pod pětikilo. jen to vymyslet a udělat.

a ještě jedna věc - gps přijímač se dá bohužel velmi snadno odstínit i když nechcete.
Logout (4018)|10.4.2009 09:41
Marenek: To dneska umí skoro každá ip kamera, např.: Edimax IC 1520dp

2000,- neni tolik. Necháš přeposlat varpovnej mail na mobil a je to....
uzgorod (101)|10.4.2009 11:19
my jsem poridily stary mobil a aktivovali funkci "kde je" jak uz tu nekdo radil a ted jen cekame, az to sebere.(samo ze je to ukryty v pytlu)
Dufinos (422)|10.4.2009 16:22
[QUOTE=Salamander;237297]V pripade neuspechu hlasuji pro http://sebgray.wordpress.com/2007/07/05/samsung-machine-gun-sentry-robot/[/QUOTE]

No, to je téměř to, co jsem navrhoval já... Jenom by to chtělo trochu upgrade na ten rotační kanon ráže 20mm s projektily s jádrem s ochuzeného uranu a bylo by vymalováno... No a jelikož ten robot stojí 200000 dolarů a takový upgrade by ho vyšrouboval ještě o nějakých min. 30000 dolarů, tak by možná lepší řešení nakonec bylo - nechat to všechno před bránou aby ten zloděj neměl tolik práce a ještě by dotyčný okrádaný dost ušetřil :D :D :D :D

Ne teď vážně. Takový ostřejší pitvajler by mohl být určitě lepší volbou. Každopádně min. vycvičený tak, aby si nebral od cizích, aby jej ten zloděj nemohl otrávit...
uzgorod (101)|11.4.2009 00:10
jak je pes cvicenej nevim, je kamarada, ale kazdopadne kdyz me uvidel tak mel kamarad c odelat, aby me nesezral :D
Dufinos (422)|11.4.2009 14:54
[QUOTE=uzgorod;237674]jak je pes cvicenej nevim, je kamarada, ale kazdopadne kdyz me uvidel tak mel kamarad c odelat, aby me nesezral :D[/QUOTE]

To jsi takový fešák, že měl kamarád co dělat aby tě nesežral? :D :D :D Omlouvám se za spam, ale tohle jsem si nemohl odepřít :D :D

No doufejme jenom, že ten zloděj není taková svině, aby tomu psovi kvůli (na jednu stranu docela) kravinám ublížil... To už by potom opravdu chtělo toho robota s kanonem :angry
uzgorod (101)|11.4.2009 16:35
mas pravdu tvoje poznamka byla na miste :D
mno zitra uz to budou presne 2 roky co tam chodi a jeste o nem neni zadna pouzitelna informace.Sousedi nic, kamera nic prukaznyho atd atd.

Kdyz jsem se na toto tema bavil se znamim, tak rikal ze ma "znamiho" na drogach, kterej mu hlidal(a uspesne) jeho chatu. Stacilo mu teplo+jidlo a 100dene, takze asi to tak udelame. Znate fetaky. Za prachy cokoliv.

edit:Zlodej byl dopaden, presne na vyroci:D ted mi volal kamarad. ze jede s nim na poldy.
Dufinos (422)|13.4.2009 21:33
Tak to gratulace za dopadení. Ale osobně nevím, co se na policii vyřeší. Zvláště s jejich přístupem k podobným věcem. Myslím, že tvůj kamarád měl... Viděl jsi Pulp Fiction? Pozveme bandu sfetovanejch neg.ů se štípačkama a letlampou... ;) :D

Vím jak policie řešíla problém u nás v baráku, kde nám před cca. 11 lety vykradli na Silvestra komplet všechny sklepy, kde byla taky dohromady škoda přes sto tisíc... Vzali všem zámky a po měsíci jsme se dozvěděli, že sklepy byly opravdu vykradeny :D No a pak přišel pojišťovák a po jeho otázce, jestli jsme si to nenechali ukradnout záměrně málem letěl balkonem ven...

Takže hodně štěstí... :thumb
uzgorod (101)|19.4.2009 12:02
ja mu rikal, ze si snim mel spis "pohrat". Ale znas poldy jeste by usvedcili ho.
Dufinos (422)|20.4.2009 18:08
[QUOTE=uzgorod;240917]ja mu rikal, ze si snim mel spis "pohrat". Ale znas poldy jeste by usvedcili ho.[/QUOTE]

Naštěstí naši "Veřejnou bezpečnost" :D neznám až do téhle konkrétní míry... Ale je pravda, že by to mohl být problém, pokud by ten "kradoucí človíček" podal trestní oznámení... Pak by to chtělo být u toho "vyříkání si s ním" ve více lidech a hlavně bez dalších svědků, domluvit se na společné verzi, kterou by se všichni naučili na zpaměť a nemusel by být až takový problém...

Jinak by se to dalo vyřešit 100m pletiva na plot a Orlíkem, či jinou dostatečně hlubokou vodní nádrží. Popř., kdyby po ruce nebylo tolik pletiva, tak si myslím, že i taková dvoumetráková traverza by mohla svou práci odvést dobře :D :D :D