reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zvýšit rychlost ve Windows XP až o 30% ?

Kubajs66 (171)|14.2.2010 19:38
Zvýšení rychlosti ve Windows XP

Tip se týká Win XP Professional. Může zrychlit připojení až o 20% tím, že se okrojí limit vymezený pro stahování aktualizací systému a vy tak můžete využít plný objem toho, co k vám přitýká po drátu. Postupujte takto:

Zvolte Start > Spustit… zadejte gpedit.msc a potvrďte Enter
Vyberte záložku správy tohoto počítače
Pokračujte na pokročilé rozhraní pro administrátory a pak na síťová připojení
Zde vyberte QoS Packet Scheduler
Dále pokračujte pravým klikem – z kontextového menu pak vyberte položku rezervovaného limitu
Zaškrtněte povolení této položky a pak limit změňte na 0.
Zavřete gpedit.msc, restartujte počítač a změny by měly již být zřetelné.

Je mi jasné,že už tohle někdo zná,ale nebudeme brát novou skušenost lidem,co to ještě neznají.=)
Kubajs66 (171)|14.2.2010 19:41
[quote=Kubajs66;348978]Zvýšení rychlosti ve Windows XP

Tip se týká Win XP Professional. Může zrychlit připojení až o 20% tím, že se okrojí limit vymezený pro stahování aktualizací systému a vy tak můžete využít plný objem toho, co k vám přitýká po drátu. Postupujte takto:

Zvolte Start > Spustit… zadejte gpedit.msc a potvrďte Enter
Vyberte záložku správy tohoto počítače
Pokračujte na pokročilé rozhraní pro administrátory a pak na síťová připojení
Zde vyberte QoS Packet Scheduler
Dále pokračujte pravým klikem – z kontextového menu pak vyberte položku rezervovaného limitu
Zaškrtněte povolení této položky a pak limit změňte na 0.
Zavřete gpedit.msc, restartujte počítač a změny by měly již být zřetelné.

Je mi jasné,že už tohle někdo zná,ale nebudeme brát novou skušenost lidem,co to ještě neznají.=)[/quote]


Prosím někoho z fora aby smazali tenhle topic důvod chyba v nadpise děkuji =) a prominte za vzniklé nepříjemnosti.
Sommer (384)|14.2.2010 20:31
Trochu nechápu smysl.

1) Aktualizace se mi automaticky nestahují, pouze když to povolím.

2) Nevím, proč bych takhle složitě "ořezával" limit; kdybych měl pomalé připojení, tak jen vypnu aktualizace a je to, ne? :thumbdown
Honza23 (490)|14.2.2010 21:01
Tohle jsem taky nějak moc nepochopil,a i kdyby se omezila rychlost při stahování aktualizace,tak přece nestahuju aktualizace každý den.
Kubajs66 (171)|14.2.2010 21:14
[quote=Sommer;348993]Trochu nechápu smysl.

1) Aktualizace se mi automaticky nestahují, pouze když to povolím.

2) Nevím, proč bych takhle složitě "ořezával" limit; kdybych měl pomalé připojení, tak jen vypnu aktualizace a je to, ne? :thumbdown[/quote]

Prominte ze sem sem neco psal.
Aytech (475)|14.2.2010 22:38
Qos - quality of service. To reservuje 20% sirky pasma. Cil teto sluzby - optimalizovat programy, napsany s ohledem na QoS API. Tich program dnes uz nenajdes, takze zakazat to bude urcite dobre.
Kubajs66 (171)|14.2.2010 23:24
[quote=Aytech;349114]Qos - quality of service. To reservuje 20% sirky pasma. Cil teto sluzby - optimalizovat programy, napsany s ohledem na QoS API. Tich program dnes uz nenajdes, takze zakazat to bude urcite dobre.[/quote]

Takze mám zřejmě pravdu ?
Aytech (475)|15.2.2010 08:03
Mas pravdu, teda krome tech 30% a aktualizaci ;)
Take pokud mas pripojeni ~10-15 mb/s, tak rozdil moc nepocitis, stejne je to rychly, ale ja to vzdy zakazuju, asi ze zvyku :)
EditorPO (2819)|15.2.2010 08:18
[quote=Kubajs66;349134]Takze mám zřejmě pravdu ?[/quote]
To by som zas netvrdil. Nemôžeš paušálne tvrdiť, že tá úprava zrýchli internet o 30%. :mistake Je to o nepochopení princípu QoS a taktiež je to zbytočne rozširovaný mýtus.

Windows XP nepoužívajú a už vôbec nerezervujú žiadnu časť šírky sieťového pásma pre službu QoS, kým táto služba nevysiela alebo neprijíma pakety medzi počítačmi.

Taktiež sa ti môže stať, že pri zlom nastavení QoS ti začnú blbnúť služby, ktoré QoS dokážu využívať (prehrávače multimédií, komunikátory a pod.)

Pokiaľ chceš pochopiť princípy a nastavovanie QoS, tak si pozri tento dokument.
Jeff Brawo (109)|15.2.2010 09:41
[quote=Kubajs66;348978]Zvýšení rychlosti ve Windows XP[/quote]
[quote=Kubajs66] Jak zvýšit rychlost ve Windows XP až o 30% ?[/quote]

A ja porad cekam, kdy se to tu objevi :)
....
a stale nic, divne tema. :turtle
Kubajs66 (171)|20.2.2010 17:12
[quote=Aytech;349186]Mas pravdu, teda krome tech 30% a aktualizaci ;)
Take pokud mas pripojeni ~10-15 mb/s, tak rozdil moc nepocitis, stejne je to rychly, ale ja to vzdy zakazuju, asi ze zvyku :)[/quote]

JJ =)
Kubajs66 (171)|21.2.2010 15:25
[quote=EditorPO;349189]To by som zas netvrdil. Nemôžeš paušálne tvrdiť, že tá úprava zrýchli internet o 30%. :mistake Je to o nepochopení princípu QoS a taktiež je to zbytočne rozširovaný mýtus.

Windows XP nepoužívajú a už vôbec nerezervujú žiadnu časť šírky sieťového pásma pre službu QoS, kým táto služba nevysiela alebo neprijíma pakety medzi počítačmi.

Taktiež sa ti môže stať, že pri zlom nastavení QoS ti začnú blbnúť služby, ktoré QoS dokážu využívať (prehrávače multimédií, komunikátory a pod.)

Pokiaľ chceš pochopiť princípy a nastavovanie QoS, tak si pozri tento dokument.[/quote]

Je jasné že s tím nesou určitá rizika taky předem říkám že za ně nenesu zodpovědnost
Rosta43 (154)|22.2.2010 10:15
Dobrý den,
prosím Vás může mi vysvětlit, o co tady jde???
elektrikar (1)|8.11.2012 20:43
Celkem užitečný návod,
Kdysi jsme jej užíval, a pak se slávou zapomněl,
Chtěl jsem si dle výše uvedeného nastavit můj PC, ale zasekl jsem se u druhého řádku a to, Správy pro pokročilé .... no a k dalšímu jsme se už nedostal.
jako třeba. ...Nastavit na Pokročilé

Jestli by nemyl problém poslat scréény nebo třeba i blíže poradit
Díky
Ahoj.