reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava biosu za chodu?

chalupník (82)|13.2.2011 08:56
Potřebuji zprovoznit desku s vadným biosem. Přečetl jsem nějaké články, tedy to plánuji takto: Koupil jsen velmi podobnou desku funkční. Z té vyndám eprom s biosem a dám ho namísto nefunkčního. Zkusím zapnout. Pokud to najede do windows, bios vyndám a nahradím eprom s nefunkčním. Programem amiflash nahraju z windows potřebný bios s příponou . BIN. Takhle jsem to pochopil i když mne překvapuje, že se počítač po naběhnutí obejde bez biosu .
Je to ok, nebo je to riskantní?
StD (1963)|13.2.2011 09:01
Mno, já když jsem to naposledy dělal někdy před 10 lety (u desky, co mi tu běží dodnes), tak jsem flashoval ten eprom v desce zdravé a teprve pak vrátil do té nefunkční...
fanynek (2048)|13.2.2011 10:29
To je chalupníku dost obecný popis problému. Chtělo by to alespoň znát modely těch desek.
Jinak teoreticky by to tak fungovat mohlo.
johny__g (6387)|13.2.2011 10:48
Jak píše StD, hot flash se dělá na zdravé desce (a osobně bych použil pouze naprosto identickou desku). Na netu jsou toho tuny, napiš do googlu BIOS hot flash a uvidíš.

Edit: a ano, riskantní to je. Jako každý nestandardní postup.
StD (1963)|13.2.2011 11:02
[quote=johny__g;435077]...Edit: a ano, riskantní to je. Jako každý nestandardní postup.[/quote]
...já to tehdy dělal za asistence techniků CZC na jejich ponku a jejich druhé desce na Hájích, protože má deska byla tehdy ještě v záruce, ale jak už jsem uvedl, šlape dodnes. Jo a Ď Johny za Punkt.