reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

integrace programu

British (50)|21.3.2009 20:29
ahojky,potreboval bych poradit.... potreboval bych si integrovat programy do windows vista abych to po kazdym reinstalu nemusel instalovat (ovladace,nero,firefox, kodeky,...atd.)... jediny co jsem nasel tak je programek Vlite jenze tam mi jdou jen pridat ovladace a opravny balicky...... nekde jsem cetl ze na Xpeckach to nejak slo ale na visty jsem nic nenasel... proste bych chtel program diky kterymu bych si udelal instalaci vist sitych primo na miru memu PC,nevi tady nekdo o necem...... predem diky za odpovedi
jen doufam ze nespamuju :confused:
cool.user (2822)|21.3.2009 20:32
Nejjednodusi varianta je nainstalovat windows, vsechny ovladace, vsechny programy a pote udelat zalohu disku pomoci specializovaneho softwaru.
British (50)|21.3.2009 20:35
[QUOTE=cool.user;231728]Nejjednodusi varianta je nainstalovat windows, vsechny ovladace, vsechny programy a pote udelat zalohu disku pomoci specializovaneho softwaru.[/QUOTE]

me jde spis o to abych po instalaci vist nemusel uz nic delat... nevis o jinem reseni???
cool.user (2822)|21.3.2009 20:39
[QUOTE=British;231729]me jde spis o to abych po instalaci vist nemusel uz nic delat... nevis o jinem reseni???[/QUOTE]

Ach jo.

Snazis se vymenit zarovku tim ze budes tocit mistnosti misto abys tocil zarovkou.

Me reseni je na tve potreby zcela idealni. Zbori se ti system? Natahnes zalohu.
British (50)|21.3.2009 20:42
[QUOTE=cool.user;231732]Ach jo.

Snazis se vymenit zarovku tim ze budes tocit mistnosti misto abys tocil zarovkou.

Me reseni je na tve potreby zcela idealni. Zbori se ti system? Natahnes zalohu.[/QUOTE]

diky za odpoved a mas s nejakym zalohovacim softem zkusenosti??? cetl jsem nekde neco o ashampon nebo tak nejak to bylo....mohl by jsi neco doporucit abych nezkoncil u praxe "pokus a omyl" ????
mstejska (2912)|21.3.2009 20:43
Nic jednodussiho nez psal cool.user neni. Proste si komplentne vsechno nainstalujes, pak vytvoris image (zalohu) disku a je to.
PS: napr Norton Ghost nebo Acronis True Image
cool.user (2822)|21.3.2009 20:44
[QUOTE=British;231733]diky za odpoved a mas s nejakym zalohovacim softem zkusenosti??? cetl jsem nekde neco o ashampon nebo tak nejak to bylo....mohl by jsi neco doporucit abych nezkoncil u praxe "pokus a omyl" ????[/QUOTE]

Pouzivam placeny northon ghost, ale treba nektere desky maji podobny zalohovaci SW jako sve prislusenstvi.
Intri (3490)|21.3.2009 20:49
Já mám pro změnu zkušenosti s Acronisem. Zcela bez problémů udělal dokonalou kopii jednoho disku na jiný, připojený přes USB. Opravdu je to nejvhodnější řešení.
British (50)|21.3.2009 21:06
diky vsem za rady hned to jdu vyzkouset ,ale nejdriv si hodim novy wokna at to mam vse od zakladu...nainstaluju nesmysli a budu zalohovat....uz to mam dost za..... jeste jednou diky
cool.user (2822)|21.3.2009 21:08
[QUOTE=British;231742]diky vsem za rady hned to jdu vyzkouset ,ale nejdriv si hodim novy wokna at to mam vse od zakladu...nainstaluju nesmysli a budu zalohovat....uz to mam dost za..... jeste jednou diky[/QUOTE]

Doporucuju ale pro tohle mit vyhrazeny diskovy oddil. Obnovovat c: z c: byva znacne nemozne :)
Intri (3490)|21.3.2009 21:23
Plus pokud budeš chtít opravdu obnovovat instalaci z jednoho disku na ten stejný disk, budeš potřebovat ty oddíly mít stejné velikosti ( tj. mít disk rozdělený na stejné části - poloviny, třetiny, čtvrtiny atd. ). Když si uděláš třeba obraz 250GB disku a rozbalíš jej na 500GB disk, celková kapacita toho 500GB klesne na 250 GB. Je to proto, že se v imagi uchovávají veškeré informace do posledního bitu, včetně informací o tom, jak byl disk zformátovaný.

Kdybys tedy měl jeden disk rozdělený třeba na 60GB a 100GB oddíl, zálohuješ si 60GB a rozbalíš na 100GB, zůstanou ti oddíly 60 GB a 60 GB.

Nic moc vize, co?:-)
British (50)|5.4.2009 23:19
a jentak ze zvedavosti.... jde to teda nejak integrovat do instalace vist??? vite nekdo nejakej zpusob?
Intri (3490)|5.4.2009 23:28
vLite se na to běžně používá, myslím.
British (50)|6.4.2009 00:13
ten jsme zkousel,ale diky ... jdou tam pouze ovladace a opravne balicky... u Xp to byl nlite a tam to prej slo normalne
Intri (3490)|6.4.2009 00:53
Ono už z důvodu rychlosti máš asi vhodnější si udělat ten obraz disku, instalace jako taková zabere cca půl hodiny, zatímco obraz se dokáže rozbalit do několika minut v tom horším případě ( pravda, znám to jen pro XP, byť hodně ověšené programy, ale myslím, že u Visty v tom nebude nějak zásadní rozdíl ).

Jinak teda program na integraci programů do instalace poradit nedokážu ( ať nechodím kolem horké kaše ), žádný jsem nikdy nepoužíval.
MartyMcFly (222)|7.4.2009 11:13
Jak tady někdo uvedl nainstalovat operační systém spolu s ovladačema a párem základních aplikací. Vzít pak software typu Acronis nebo Ghost .. záleží na tom co máš rád. Jinak další řešení by mohlo být v síťové záloze atd. možností je kupy :-)

Howk.
Nilki (37)|23.4.2009 16:56
Někdo tu uváděl že je potřeba míti stejně velké oddíly. Nevím jak acronis, ale ghost toto nepotřebuje.
V ghostu dáš jen partition to image, ukážeš na partici kterou chceš zálohovat a pak umístění kam půjde image. Image si někam dáš, na CD/DVD (v tom případě je asi lepší delat image rovnou na media), na jiný disk, nebo prostě na jinou pratici.

Při vracení zálohy stačí mít image jinde než je cílová particie a dáš partition from image, pak ti ghost vrátí data (v tvém případě systém s programy a ovladači). Při vracení zálohy ta particie nemusí být ani stejně velká jak byla když si zálohu vytvářel, stačí když na ní bude dost místa, aby se tam všechna ta data vešla.

Ještě pro jistotu upozorním, že cílova particie sice nemusí být stejně velká jako v momentě kdy jsi dělal zálohu, ale v případě systému musí mít stejné písmeno (z pravidla tedy C). Již jsem viděl experty, kterým se povedlo dát si systém ze zálohy na D a pak se divili proč jim to nejde.