reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koupit 4850 ted nebo pockat?

ghostface (11)|27.12.2008 10:51
Caute,

Chtel bych si koupit novou grafiku, nejspis hd4850 512mb nebo 1gb, jde mi spis o to, jestli ji koupit ted, nebo pockat. 512mb stoji 3800,- a nevim, jestli se vyplati cekat na nejake slevy, ci na novou generaci, precejenom nestoji tolik, aby ty slevy byli nejak vyrazne. Myslite ze ji mam koupit, nebo jeste pockat? A jeste vedlejsi dotaz, pro 1680x1050 bude stacit 512mb, nebo je ten rozdil mezi touto a 1gb vyrazny?

Predem dik za odpovedi:thumb

(CPU:Phenom 9550
2GB RAM)
Honza23 (490)|27.12.2008 11:03
Já bych být tebou určitě počkal,teďka v lednu/únoru ceny určitě klesnou.Taky vyčkávám na nový externí disk a nechtěl jsem ho kupovat před Vánoci.Určitě si vezmi verzi s 1 GB paměti.
Deee-aN (3834)|27.12.2008 11:42
1GB paměti se bude hodit do budoucna. Respektive se hodí už teď, pokud chceš hrát GTA IV.
xstreetfighter (453)|27.12.2008 13:47
jako u každého zboží se dá očekávat snižování ceny v průběhu času. Ovšem v horizontu 2 měsíců nečekej nějaké rapidní snížení, Než ATI představí nové modely bude ještě chvíli trvat a 4850 je skoro TOP, proto lze očekávat snížení cen v řádech desítek-stovek korun. Být tebou koupím verzi 1 GB, osobně sem našel 4850 v rozmezí 4061 až 5366 Kč a rozdíl mezi 512 MB a 1 GB verzi může být jen 25 Kč. Já bych počkal do ledna, kdy jsou obvyklé slevy - ikdyž ne úplně v tomto segmentu - a koupil bych verzi 1 GB třeba tady http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=78625
ghostface (11)|27.12.2008 14:29
Diky za rady, ptam se proto, protoze ATI celkem rapidne snizila ceny, ale zatim se to pomalu projevuje v USA, netusim jestli a kdy ty slevy dorazi k nam, za ty nove ceny bych mohl mit i 4870. U TS bohemia jsem jednou cekal na zdroj necelou hodinu, tam uz nevkrocim. Ja nakupuju v Alfacompu (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BT0BVK5T), mam to kousek od domu. pasivni chladic stejne vymenim za accelero s turbo modulem (na ktery si mimochodem vubec nemuzu stezovat), ktery mam na stavajici x1950pro. Vezmu tedy tu 1GB verzi. Klidne si pockam, ale jestli je na co. Pokud by ty slevy dorazily k nam, tak si pockam rad..
xstreetfighter (453)|27.12.2008 15:03
no dal sem ti to jenom jako priklad, ne povinnost to tam koupit :-) vis jak to je v ČR?!!... Vetsina veci od hader počínaje po HW konče je tady skoro nejdražší v Evropě. pokud se V USA neco zlevnuje tak jen proto, že to tam je vždycky levnejsí o nekolik radu vic nez u nas a proto, ze je krize zasahla daleko vic nez nas, takze prodejci sou nuceni ceny snizovat, u nas je to vetsinou banda vycuranku a nezareagujou skoro nikdy adekvatne na cenovy vyvoj... Kdyč počkáš, určitě ušetříš...minimálně pár desítek korun...kolik přesně ti dneska nikdo neřekne, vývoj se nedá předpovědět. Ale USA neni dobrej priklad pro potencialni snizeni cen v ČR...kup to, neprohloupis a většinou na tom z finančního hlediska vždycky proděláš...ale to by si pak člověk nemohl nikdy nic koupit...
cool.user (2822)|27.12.2008 15:21
[QUOTE=ghostface;199449]...[/QUOTE]

Slevy o kterych mluvis by se mely u vetsich prodejcu (alfa czc) projevit zhruba v polovine ledna, jelikoz prodejci maji na sklade stale kusy za stare ceny a distributorum zlevnene kusy jeste nedorazily. Ovsem cenovou usporu bych necekal nijak zavratnou. Respektive neveri ze se do konce ledna ceny snizi o vic jak 500-700 kc v pripade 4870. Kazdopadne v horizontu 2 mesicu bych uz cekal razantnejsi snizeni cen, ovsem dle meho nazoru se nevyplati cekat.
ghostface (11)|27.12.2008 15:46
Díky, díky, jsem stejneho nazoru, urcite bych usetril kdybych mesic nebo dva pockal, ale to bych mohl cekat porad..a setril bych a setril bych..ale co bych z toho mel kdybych nic nekoupil. Asi ji pristi tyden koupim.

Jeste jednou diky za rady, kdyby jeste nekdo mel neco zajimavyho tak napiste, ale nejspis cekat nebudu.:thumb

edit: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BT0BVK5T uz je objednana