reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přechod z XP Prof. SP3 na Win7 Ultimate

jerryczech007 (98)|7.12.2009 21:23
Ahoj,
o Vánocích chystám přechod z XP Prof. SP3 32bit na Win7 Ultimate 64bit. Budu dělat tzv. čistou instalaci na fyzicky samostatný disk C. Nerad bych ale přišel o poštu z MS Outlook Expresu, který používám. Taky chci zachovat "oblíbené" v Internet Exploreru. Poraďte mi prosím, jak nejlépe udělat export těchto 2 věcí z XP a jejich následný import do Win7 bez ztráty dat. K dispozici mám dalších 5 HDD v PC a všechny další možné zálohovací prostředky :) Všechny ostatní programy budu instalovat znovu. Jen ještě dotaz: funguje pod Win7 Ultimate 64bit Vegas Pro 8.0 a DVD Architect Pro 4.5 ? S ostatním snad nebudou problémy ...
robky (3195)|7.12.2009 21:58
Malo by stačiť zmeniť priečinok, kam sa ukladajú správy.
Nástroje - Možnosti - Údržba - Priečinok na ukladanie - Zmeniť .... Sám to mám nastavené na fyzicky iný disk, takže pri prípadnej reinštalácii OS no problem ...
jerryczech007 (98)|7.12.2009 22:25
[quote=robky;324574]Malo by stačiť zmeniť priečinok, kam sa ukladajú správy.
Nástroje - Možnosti - Údržba - Priečinok na ukladanie - Zmeniť .... Sám to mám nastavené na fyzicky iný disk, takže pri prípadnej reinštalácii OS no problem ...[/quote]

Nojo, ale když to teď změním, tak se mi tam pošta začne ukládat až od teď. Co s tou doposud uloženou ? Lze udělat export osobních složek z Outlooku z XP a pak import do Outlooku Win7 ? Visty mě naštěstí nějak minuly, tak netuším, jestli Win7 ukládají na stejné místo jako XP.
jerryczech007 (98)|10.12.2009 00:03
Nikdo jiný fundovaně neporadí ? Je potřeba si na něco dát extra pozor ?
kevin00 (10238)|10.12.2009 03:08
Záloha a obnova složek Microsoft Outlook:


Microsoft Outlook, ve Win7 není Microsoft Express obsažen, je stejný ve všech operačních systémech Windows. Program je součástí balíku Microsoft Office, nikoliv samotného operačního systému.

Záloha a obnovení nastavení Internet Exploreru:

Nejjednodušším způsobem jak zálohovat/obnovit data z/do Internet Exploreru je použití nástroje BackRex Internet Explorer Backup. Program dokáže zálohovat/obnovit záložky, oblíbené odkazy, historii, nastavení, hesla a jiná data. Je určen pro verze Internet Explorer 7 a 8.

Kompatibilita programů pro Win7:

Zda-li je tvůj nynější nainstalovaný software kompatibilní s Win7 zjistíš pomocí nástroje Windows7 Upgrade Advisor
EditorPO (2819)|10.12.2009 10:11
Ešte doplním kevina v tom zmysle, že existuje aj pekný tutorial o prechode z WinXP na Win7.