reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

software pro instalaci aktuálních driveru

RolandN (210)|20.2.2011 22:33
Zdravím,

používáte nebo máte nějaké zkušenosti ze softwarem vyhledávajícím a instalujícím drivery?

Např. jako jsou:

DriverAgent nebo DriverDetective

Nebo znáte nějaký jiný, jak jste s tím spokojení? Hledám totiž něco co by uštřilo čas a nervy v hledání funkčních ovldadaču k nejrůznějšímu HW.
kevin00 (10238)|20.2.2011 22:39
Za sebe nedoporučuji používání takovýchto programů. Moje poslední zkušenost nebyla zrovna nejlepší, ale je pravdou, že to je již nějaký pátek co jsem něco takového použil, tak se mohla situace změnit. Daleko lepší je daný ovladač vyhledat manuálně na stránkách výrobce a aktualizaci provést ručně.
astec (1823)|20.2.2011 23:05
[quote=kevin00;436816]Za sebe nedoporučuji používání takovýchto programů. Moje poslední zkušenost nebyla zrovna nejlepší, ale je pravdou, že to je již nějaký pátek co jsem něco takového použil, tak se mohla situace změnit. Daleko lepší je daný ovladač vyhledat manuálně na stránkách výrobce a aktualizaci provést ručně.[/quote]

Souhlasím, k detakci HW everest. pc-wizard. Pak mam na USB základní ovladače k deskám a síťovkám. Jinak stránky výrobce
kocourleo (110)|21.2.2011 17:10
Pokud vše funguje jak má, tak do ovladačů nevrtej. Nikde není napsáno, že nový ovladač==lepší ovladač.
Georginek (2957)|21.2.2011 17:55
Tak prvne, tyhle softy nejsou spatny, jsou pro lidi, co tomu vubec nerozumi a nechteji se s tim otravovat. ( hledat, stahovat a tak vubec ) ale zase na druhou stranu je to placeny.......

Ja se ale tez priklanim pro rucni stazeni...... Diagnostiku pomoci Everestu nebo Sandry a pak to stahnout ze stranek vyrobce....
Deore3 (71)|21.2.2011 18:09
Ale pokud chceš, tak program Device Doctor potřebné ovladače po skenování vyhledá a po kliknutí zobrazí stránku na stažení ovladače.
RolandN (210)|21.2.2011 20:43
[quote=kocourleo;436912]Pokud vše funguje jak má, tak do ovladačů nevrtej. Nikde není napsáno, že nový ovladač==lepší ovladač.[/quote]

Nejde o vrtání do ovladačů, ale o to že kolikrát co instaluju OS nějaký starší komp, je kolikrát děs najít ovladače. Často je taky problém najít vhodné nebo vůbec najít drivery na některé notebooky na kterých jsou XP u kterých výrobce poskytuje ovladače už jen od Vist.

[quote=Georginek;436925]Tak prvne, tyhle softy nejsou spatny, jsou pro lidi, co tomu vubec nerozumi a nechteji se s tim otravovat. ( hledat, stahovat a tak vubec ) ale zase na druhou stranu je to placeny.......

Ja se ale tez priklanim pro rucni stazeni...... Diagnostiku pomoci Everestu nebo Sandry a pak to stahnout ze stranek vyrobce....[/quote]

Jde mi právě o ušetření času hledáním často těžko dohledatelných driveru. A ptám se proto jestli někdo s tím nemá zkušenosti, protože nechci za něco vyhodit zbytečné peníze.

Jen malý příklad: Aktuální ovladače od výrobce mám stažené, ale se zařízením nepracují správně. A po skenu Driver Agentem (ten nabízí právě everest) hlásí nainstalovanou špatnou verzi.


[quote=Deore3;436929]Ale pokud chceš, tak program Device Doctor potřebné ovladače po skenování vyhledá a po kliknutí zobrazí stránku na stažení ovladače.[/quote]

Tak ten vypadá zajímavě, ale ještě pro rychlejší instalaci ten Driver Genius (vyjde na 500kč) nezkoušel jsi, nemáš s ním zkušenosti?