reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamknuty profil

pancoo (125)|25.10.2008 12:32
Zdravim,
přinesl jsem si HDD od kamoše, že mu zalohuju jeho data co ma na svuj disk. A narazil jsem na problem, že při cestě D:\Documents and Settings\User(jeho jemno)\ a v tomhle bodě mi to vyhodí hlášku, "Není přístupný; přístup byl odepřen" !!!

Jeho heslo, pod kterým se přihlašuje do systemu normálně vim, ale nevim jak ho tady použít abych otevřel tu jeho složku!!

Diky za rady !!!!
Jiziii (796)|25.10.2008 14:03
Bud přes Total Commander sem to dělal
Bo přes Ubuntu či jinej linux
pancoo (125)|25.10.2008 16:10
[QUOTE=Jiziii;173673]Bud přes Total Commander sem to dělal
Bo přes Ubuntu či jinej linux[/QUOTE]

Tak to jsem zkoušel a v Commanderu se přihlasit tam mi to vyjede jako na přihlášení pro Administratora ale ja si nepamatuju, že bych nějaky heslo pro něj při instalaci daval. Tak nevíte jak¨ý jsou ty defaultní hesla pro Administratora? Diky
Challenger_ii (192)|25.10.2008 17:03
[QUOTE=pancoo;173652]Zdravim,
přinesl jsem si HDD od kamoše, že mu zalohuju jeho data co ma na svuj disk. A narazil jsem na problem, že při cestě D:\Documents and Settings\User(jeho jemno)\ a v tomhle bodě mi to vyhodí hlášku, "Není přístupný; přístup byl odepřen" !!!

Jeho heslo, pod kterým se přihlašuje do systemu normálně vim, ale nevim jak ho tady použít abych otevřel tu jeho složku!!

Diky za rady !!!![/QUOTE]

Musíš mít na svém disku vytvořen také účet se stejným přihlašovacím ID a PSW, jako byl na tom jeho disku. Jinak bude nutno převzít práva vlastníka i v podřízených kontejnerech a auditovat je. Pak jej můžeš zase odebrat.
pancoo (125)|25.10.2008 20:08
[QUOTE=Challenger_ii;173695]Musíš mít na svém disku vytvořen také účet se stejným přihlašovacím ID a PSW, jako byl na tom jeho disku. Jinak bude nutno převzít práva vlastníka i v podřízených kontejnerech a auditovat je. Pak jej můžeš zase odebrat.[/QUOTE]

Tak jsem to zkoušel a taky bez výsledku .... Tak nevim už jak na to ...
pas!k (3765)|25.10.2008 21:24
Musis na tom profilu (slozce) nastavit sebe jako vlastnika a povolit dedeni prav z nadrazene slozky pro podrizene objekty ..
pancoo (125)|26.10.2008 08:46
[QUOTE=pas!k;173751]Musis na tom profilu (slozce) nastavit sebe jako vlastnika a povolit dedeni prav z nadrazene slozky pro podrizene objekty ..[/QUOTE]

Tak to jsem zkoušel a nějak se mi nepodařilo přijit jak na to ...
fanynek (2048)|26.10.2008 09:55
Jednoduše to očůrej. Já poslední roky dělám zálohy disků/oddílů/souborů v Acronis True Image. Tam prostě jen vybereš zdroj (co chceš zálohovat) a pak kam chceš tu zálohu umístit a je to. Obnova probíhá přesně opačně a žádná uživatelská práva nemusíš řešit. Nic tě nebude otravovat, jestli k té a té složce máš přístup, nebo že to a to nelze zkopírovat, protože to používá určitý proces.

Pravda je, že se ti vytvoří jeden komprimovaný soubor zálohy s příponou .cab (jako třeba .rar) , do který nelze prostě vlízt jako do normální složky, ale musíš přes "obnovu" kde si rozklikáš ve stromový struktuře cestu k danému souboru.
Ale skvělý je, že když uděláš zálohu (obraz) celýho diskovýho oddílu, tak ho můžeš připojit jako virtuální disk v položce "ověření zálohy" a normálně už s ním pracuješ, jako s každým jiným diskem a souborama na něm.
pas!k (3765)|27.10.2008 08:16
No to ale nevyresi jeho problem protoze ta slozka bude stale se stejnyma pravama a nebude do ni mit pristup.
fanynek (2048)|27.10.2008 08:32
[QUOTE=pas!k;174209]No to ale nevyresi jeho problem protoze ta slozka bude stale se stejnyma pravama a nebude do ni mit pristup.[/QUOTE]

On potřebuje ty data zazálohovat, tzn. že je potřebuje přenést. Toto nemá s právama nic společnýho, resp. použitím Acronisu toto elegantně obejde. Jednoduše si při tvorbě zálohy ve stromový struktuře Acronisu rozkliká, co všechno chce zálohovat a je to.
A jestliže by s nima potřeboval pracovat, stačí, když si konkrétní soubory "vytáhne" z tý vytvořený zálohy funkcí "obnova" a strčí si je do nějaký svý složky. Na jednotlivé soubory se práva už vztahovat nebudou. Ty se vztahují na složky, do kterých mu je samozřejmě přístup odmítnut.

Jinak ano, naprosto s tebou souhlasím, že daleko snažší je převzetí vlastnictví. Ale, když mu to nejde, tak to moje řešení je cesta kolem. Jinak, když mluví o záloze, je Acronis daleko lepší řešení, než primitivní kopírování složek a souborů.
pas!k (3765)|27.10.2008 09:02
No ja si nevsim ze to chce jen zalohovat predpokladal sem ze chce okamzite k tem datum ..