reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvukovka,která strčí M-Audio Revo do kapsy...Zná někdo takovou?

...No...Name... (586)|27.6.2008 20:30
Půl roku už zvukově jedu na M-Audio Revolution 5.1.Co se týče hudby,nemám jí co vytknout...Ale co se týče her,začíná mě štvát.Proč?Třeba proto,že většina her,co hraji,se nedá pustit na sluchátka...Tedy jde to,ale zvuk je příšerný.A to mě začíná štvát,protože v noci je to u nás nutnost...Máme slabé stěny a netěsnící dvěře...A tak se začínám poohlížet po nějaké náhradě.A moje požadavky
  • minimální konfigurace reproduktorů 5,1[*]možnost stáleho připojení sluchátek[*]možnost v ovladačích vypnou reproduktory a nechat jen sluchátka[*]surroundové vychytávky...[*]ovladače,jak pro Win. XP,tak i pro Visty[*]cena do 3,500Kč[*]a zvuk samozřejmě alespoň stejný,jako u M-Audio[*]

Zatím se rozhoduji mezi Asus Xonar D2/PM a Creative Labs X-Fi Titani?um Fatal1ty Champi?on Series,ta ale ještě není na trhu,pokud jsem dobře koukal...

Tak a těď otázky.Co na to říkáte?Kterou by jste mi doporučili Vy?

//Jo a využití je tak 80% na hudbu a 15% na hry při kterých mam puštěnou hudbu a 5% na filmy(to už většinou hudbu vypínám);)...
Withman (1337)|27.6.2008 23:35
Ahoj, sice nejsem ve zvukovkách příliš zběhlý, ale Creative prý nyní vydal novou zvukovku. Jedná se o Creative X-Fi Xtreme Music, která má opět dostat Creative na vrchol ve zvukovkách. Prý má hravě strčit Xtreme Audio i Xtreme Gamer do kapsy...zkus si vygooglit nějaké recenze...dle obrázku vypadá dost zajímavě a navíc je "celá" pozlacená. :inlove :D

A cenově by měla vycházet +-1.500Kč s DPH.

// Jestli kecám bláboly, tak se omlouvám...fakt si nejsem jist...
Logout (4018)|27.6.2008 23:42
No, já se ve zvukovkácj taky moc nevyznam, ale zrovna na creative bych byl dost opatrnej - audiofilové na ni většinou nadávaj že mrví zvuk. Na hudbu byly vždycky M-Audio hodnocený líp....
...No...Name... (586)|28.6.2008 09:39
[QUOTE=Withman;136454]Creative prý nyní vydal novou zvukovku. Jedná se o Creative X-Fi Xtreme Music[/QUOTE]
Hladel jsem jako divej,ale jediná novinka od Creativu je X-Fi Titanium Fatal1ty Pro + verze Champion Series.Co se týče té Xtreme Music,tak jsem našel jen tuhle...a to už asi nebude ono...


[QUOTE=Logout;136456]Na hudbu byly vždycky M-Audio hodnocený líp....[/QUOTE]
Jojo...to vim...Co mám ale teda koupit lepšího,když se chci zbavit M-Audia?
Salamander (6177)|28.6.2008 09:46
No, tak lepsi zvukovku na hudbu asi jen tak nenajdes, ale ten ASUS hodnoti celkem dobre, asi bych do nej sel (uvazuju ted o mladsim braskovi ASUS Xonar DX), a kdyz ne do nej, tak pak jedine do Auzen X-Fi Prelude
//nebo treba Onkyo, ale to strci do kapsy asi vsechno :D
...No...Name... (586)|28.6.2008 09:50
Tak to Onkyo je už extrém...Jsou mezi těmi Xonary nějaké podstatné rozdíly?Tedy kromě ceny...
Salamander (6177)|28.6.2008 09:55
Jo, ten mensi ma slabsi zvukovy chip (oba jsou asus, ale AV100 x AV200) a hlavne vetsi ma D/A prevodniky Burr Brown a mensi jenom Cirrus Logic, vlastne se mrkni na obrazek, je to tam rozepsane, pokud mas penize, sel bych do vetsiho. I kdyz prave v te druhe recenzi autor pise, ze se mu subjektivne zda mensi verze o neco lepsi :notsure
Untitled.jpg
Logout (4018)|28.6.2008 12:47
Taky bych asi přemejšlel nad Asusem - je to takovej kompromis mezi herní a audiofilskou zvukovkou (vím, teď jsem urazil všechny audiofily, protože zvukovka za 4000 přeci není audiofilská.... ale snad pochopjej co jsem myslel :-))
...No...Name... (586)|28.6.2008 17:05
Naštěstí nejsem neopravdový audiofilista...Jsem zatím jen amatér,takže si vystačím i s "levnějšími" kousky.Myslítě že se u toho Xonaru dají vypnout ty "mega cool" diody a podsvícení?Nechci si z PC udělat pouťovou atrakci:)...

Nevíte o nějakém testu,kde by byl nějaký Xonar vs M-Audio?Našel jsem akorát jedno srovnání na CZC a názory těch lidí mi opravdu moc nepomohly...
meeee (1110)|28.6.2008 17:44
Osobně se chystám na Audiotrack Prodigy HD2, pokud je pro tebe vícero kanálů důležitý, zkus pohledat něco o Prodigy 7.1 HiFi, vypadá taky dobře.
P@pi (1519)|28.6.2008 18:20
Xonar není nic moc, za tu cenu spíš nic než moc.

Co ESI Juli@?

Co máš za problém s hrami a sluchátky na revu?
crasher.km (919)|28.6.2008 18:47
...No...Name... (586)|28.6.2008 20:32
[QUOTE=meeee;136665]Osobně se chystám na Audiotrack Prodigy HD2, pokud je pro tebe vícero kanálů důležitý, zkus pohledat něco o Prodigy 7.1 HiFi, vypadá taky dobře.[/QUOTE]
Právě že je...Stereo je pro mě málo...Ideální je 4,1...Ten audiotrack vypadá docela dobře...ještě zkusím pohledal další info...

[QUOTE=P@pi;136668]

Co ESI Juli@?

Co máš za problém s hrami a sluchátky na revu?[/QUOTE]

Julia je taky jen stereo,ne?

Co se týče těch problémů,zkusil jsem to nahrát na mp3 přehravač a dal jsem to do přílohy.Soft to ze hry nahrát nechtěl.Ale myslím si,že je to z ukázek zřejmé(jsou to všechny ty nepříjemné zvuky).A je to ten zvuk co zvukovka pouští do sluchátek.Když jde zvuk na repro,jde normálně.Pokud tedy nevypadne úplně...to se pak musí celá hra vypnout...Tyhle problémy mám u hry Test Drive unlimited.Byly ale i u NFS ProStreet a dalších...A nepomůže žádné jiné nastavení...

[QUOTE=crasher.km;136676]a co novou Creative Labs X-Fi Titanium Fatal1ty Pro[/QUOTE]

Na tu jsem taky koukal,ale je ještě moc horká a neotestovaná...
Logout (4018)|28.6.2008 20:45
xmarek (1676)|29.6.2008 12:15
[QUOTE=Logout;136456]No, já se ve zvukovkácj taky moc nevyznam, ale zrovna na creative bych byl dost opatrnej - audiofilové na ni většinou nadávaj že mrví zvuk. Na hudbu byly vždycky M-Audio hodnocený líp....[/QUOTE]Na tohle hodnocení bych byl taky opatrný. Používám E-MU 1616M od Creativu a po zvukové stránce ji nemám co vytknout. Možná je to tím,že Creative pouze firmu E-MU vlastní. :D
Logout (4018)|29.6.2008 12:57
O EMU to asi neplatí - tydle názory jsem slyšel sice dostkrát, ale vždy o "CREATIVE LABS" zvukovkách. Pravděpodobně tu firmu koupili naschvál, aby kromě herních měli i kvalitní :-) zvukovky...
xmarek (1676)|29.6.2008 15:08
Já mám takovou zkušenost, že jakmile se mi dostala do ruky kvalitnější zvukovka (Echo Indigo) tak jsem z hrůzou zjistil jak hrozné jsou zvukovky typu Audigy apod. A nemyslím si, že nějaká X-Fi je o poznání lepší.
Magnatt (145)|30.6.2008 15:16
Také přemýšlím o té nové Creativ a co jsem koukal po netu, tak i přesto že jsou názory a recenze rozporuplné, jsou to slušné karty. Je sice pravdou, že v nižších modelech šetří na součástkách a uzamykají technologie, ale cenově jsou přijatelnější než ostatni podobné karty jako ASUS, O Xonarech se také nedá říct, že by je všude chválili, na hudbu je to určitě lepší volba, ale na hry je zase Creativ a to je ten problém. Prostě by to chtělo řádné konkurenční prostředí, takhle jsou ceny vysoko a s kvalitou je to různorodé. Jinak hlavně proč Creativ hodně pomlouvají... je to z důvodů špatné podpory Vist, předevšíím u 64 bit, do každého updatu ovladačů je to lepší, ale proč to nejde rovnou je všem záhadou. (ovladače má ASUS bezesporu lepší)
xmarek (1676)|30.6.2008 19:57
[QUOTE=Magnatt;137229]Jinak hlavně proč Creativ hodně pomlouvají... je to z důvodů špatné podpory Vist, předevšíím u 64 bit, do každého updatu ovladačů je to lepší, ale proč to nejde rovnou je všem záhadou. [/QUOTE]To není dané jenom ovladačema. Podívéjte se na konkurenci. Tam jsou někdy ovládače taky šité horkou jehlou. Prostě existuje skupina lidí, kteří se dívají na zvukovku hlavně jak věrně je schopna reprodukovat zvuk a ne na to jestli existuje podpora 7.1 apod. Jinak Creative posunul kvalitu zvuku hodně do předu. Vzpomeňme ku příkladu na legendární SB Live. Použití profesionálního DSP čipu v obyčejných zvukovkách byl velký průlom, i když měla zablokované určité funkce. Bohužel doba pokročila a i lidi uznávají Hi-fi se začínají vracet ke klasickému stereo zvuku. A to je doména kde už firmě Creative (myslím SB, Audigy, X-fi, ne E-MU) dochází dech. A udělat zvukovku, která by měla vynikající zvukové vlastnosti a podporu her za rozumnou cenu je velký problém. Prostě kvalita něco stojí.

Můj názor je takový: Pokud nejste postižený hudbou jako já :cry a neposloucháte zvuk ze sluchátek za 5k a víc tak kvalita zvuku obyčejných zvukovek je pro obyčejné smrtelníky dostatečná. Doporučuji Vám si někde půjčit Senny 595 a připojit je na obyčejné integrované HDečko a budete se divit co ta zvukovka dokáže. :D
Magnatt (145)|30.6.2008 20:29
A kde vůbec kupujete takové zvukárny, v PC shopech těžko , jsem náhodou jednou narazil na slušný obchod nejen s bedny, a našel jsme tam právě 2.0, které jdou i ke kompu a jsou pro mě za přijatelnou cenu ( necelých 3k), tak třeba bych se rád ohlídl i jinde po zvukovce.
xmarek (1676)|30.6.2008 20:38
http://www.disk.cz/disk/producer?42 Jinak osobně jsem zvukovku koupil v dxt, což je úplnou náhodou PC shop. :D Prostě cena byl ten přesvědčivý argument.
...No...Name... (586)|1.7.2008 09:46
Tak když jsem si to tu pak porčetl,tak by bylo nejlepší si koupit nějakého Xtreme Gamera od Creativu a M-Audio si nechal.A podle potřeby to přehazovat...;)...to byl zatim jen vtípek,ale třeba to tak i udělám...

Já se ještě zkusím poptat známích z obchodů,jestli by se ten Xonar nedal pučit dom...pak bych si udělal jasno...snad mi to projde...
crasher.km (919)|1.7.2008 10:25
hele a co koupit v bazaru receiver s optikou a propojit to s PC :) kartu s optikou seženeš za pár korun.
...No...Name... (586)|1.7.2008 11:08
Nápad je to dobrý...ale cenově by to podle mě vyšlo jako nový Xonar,no teda spíš míň...ale tak to si raději připlatím za jistotu,že to za týden neodejde do HW nebe...
crasher.km (919)|1.7.2008 11:24
tak kdyby sis připlatil a dal do toho 5k ,tak se dá nějakej receiver v základu sehnat :) ale jako fakt by to bylo cítit ;) nemluvě o možnostech připojení čehokoliv
DjM3D!uM (9)|3.8.2008 08:50
Zdravím vás všechny.
Tak jsem si pročetl diskusi a nejsem si jist, do čeho jít.

Mám obyčejnou Creative SoundBlaster Live 7.1 a integrárnu na Gigabit desce, ale oboje mi zvukově vůbec nesedí. ...... No prostě jednoduše (posuchači hudby mě pochopí) víšky nic extra, středy jakbysmet a basy jsou největší slabinou. Nemluvě o tom, že se nedá, ani po úpravě všech možných nastavení, zvuk "osolit" do sluchátek. Prostě bych potřeboval zvuk tak 2x silnější.
Mimochodem, byla zde zmínka o sluchátkách za 5k, ale to je hloupost ..... pro kvalitní, a podotýkám opravdu hodně kvalitní, zvuk postačují sluchátka do 2k. Osobně mám Sennheisery za cca 1.500 a hrají excelentně.

Hrají excelentně, ale pouze připojené na věž. Ne k PC.
Hledám proto něco co se zvukově aspoň trochu přiblíží nějaké střední zvukové Hi-Fi kvalitě. Low-end je bohužel i u karet do PC kolem 1500, proto si nejsem jist, kde a v jaké značce hledat.
Prosím poraďte. Nemohl by mi někdo přehledně vypsat kvalitní značky a typy karet co by stály za úvahu?
Recenze atd. si už dohledám sám. Předem dík!
xmarek (1676)|3.8.2008 12:19
Na tuto otázku je poměrně složitá odpověď. Pokud chcete z PC získat kvalitní zvuk, tak rovnou zapomeňte na podobné věci jako herní zvuková karta, Mp3 apod. U Hi-fi je nejdůležitějším parametrem zvuk a z toho plynou veškeré problémy. Jinak jak už napsalo více lidí poslech hudby je velmi individuální záležitostí. Jak jste uvedl: "stačí Vám sluchátka za 2k". Osobně mám zkušenost, že zvuková karta a sluchátka musí k sobě zvukově trochu pasovat. Např. mé Senny 595 hrají na mé věži naprosto strašně. (Ale přiznejme si Technics není HI-FI).

Já jsem se kupříkladu rozhodoval velmi dlouho a vystřídal jsem více zvukových karet. Echo Indigo, SB Audigy ZS (hnus), E-MU 1616M. Tady je ku příkladu má příští zvuková karta: http://www.benchmarkmedia.com/

Na vaši otázku, tady je poměrně slušně vybavený prodejce: http://www.disk.cz/disk/group2.csp?!GH,83,!GRI,83,!NWP,,83,!PL,,83&CSPCHD=00000000000333cm860y003274200377
DjM3D!uM (9)|3.8.2008 19:53
[QUOTE=xmarek;147989]Na tuto otázku je poměrně složitá odpověď. Pokud chcete z PC získat kvalitní zvuk, tak rovnou zapomeňte na podobné věci jako herní zvuková karta, Mp3 apod. U Hi-fi je nejdůležitějším parametrem zvuk a z toho plynou veškeré problémy........[/url][/QUOTE]

Co říkáš na tuhle kartu?
http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/asus-xonar-dxxd-pcie-eax20-71ch-low-profile-retail-p-33256.html

Asi jsem nezmínil, že zase nehodlám (prozatím) dávat nějaké těžké peníze do karty do PC. Ideální by prozatím byla karta do 2.000 a tahle karta vyšla z testů dost těžce dobře, a to i hudebně!
Logout (4018)|4.8.2008 00:50
Pozor, xonary měly teď nějaký problémy na PCI-E 2.0.
xmarek (1676)|4.8.2008 12:56
Na Vašem místě bych se raději poohlédl např. po Esi Egosys Juli@ nebo po její levnější sestře. :D http://kytary.cz/zvukova-technika/studio-recording/audio-interface-zvukove-karty/pci/?SE5080:0:0:1:0 Osobně bych si dal na zvukovky firem typu ASUS pozor. Většinou tyto firmy nemají moc představu o tom co je to HI-FI.
Razi3L (612)|4.8.2008 13:13
to DjM3D!uM:
já bych doporučil tuhle:
http://headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-kartou/audiotrak-prodigy-7-1-hifi.htm
má dokonce i samostatný výstup na sluchátka a pokud by časem zvukově přestala stačit, tak má koncové zesilovače v patici - dají se vyměnit.
Klingacikx (1545)|6.8.2008 13:14
O tej Prodigy 7.1 HiFi vážne rozmýšľam, asi pôjde X-Fi Xtreme Audio na predčasný dôchodok
DjM3D!uM (9)|6.8.2008 15:17
Esi Egosys Juli@ je docela drahá, ale zauvažuji. Lépe vypadá, hlavně co se ceny týče ESI (EGOSYS) - MAYA 44 ... za 2500 se to už dá.

AUDIOTRAK Prodigy 7.1 HiFi vypadá dobře, i když na obrázku jaksi nikde nevidím ty jacky, ale asi budou v tech sinch konektorech a nebo je tam ještě přídavný panel.
Klingacikx (1545)|6.8.2008 15:23
na tom AUDIOTRAKu je ešte prídavný kábel


DjM3D!uM (9)|7.8.2008 15:25
Chci se zeptat, jestli má cenu uvažovat, pokud mi jde hlavně o hudbu, o této zvukové kartě ::: Sound Blaster Audigy 2 Platinum Ex .... byla by k mání kolem 600 až 700, ale nevím jestli to má vůbec cenu. Oproti SB Life 7.1 bych si ale polepšil určitě.
Je i s externím panelem a DO.
vogon (96)|7.8.2008 16:55
Za 700 nijak neořezaná karta s optikou a externím panelem je dost dobrý - ať si o Audigy říká kdo chce, co chce.
Jestli to mají v nějakým kšeftě nahoď link