reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

životnost vypalovaček

nosaty63 (7)|1.6.2008 12:37
Zajímá mne zda má někdo zkušenosti s životností vypalovaček, laserů a jestli na jejich životnost nemá třeba vliv používání technologie LightScribe? V jiném vlákně jsem psal o svém problému s LG GSA-H20L. Odešla dva měsíce po záruce. Vím, že jde o spotřební zboží a oprava by vyšla možná dráž než nová, ale třeba CD mechaniku mám už asi 6 let (Mitsumi). Napadlo mne, jestli vypalování obrázků pomocí LightScribe neopotřebovává laser, který má vypalovat hlavně data. Je rozdíl ve značkách?
kamil2268 (111)|1.6.2008 12:55
LightScribe používá jiní laser něž je na vypalování, tzv. jsou tam dva na sobě nezávisle lasery
KEOSAN (958)|1.6.2008 13:28
[QUOTE=nosaty63;128272]Zajímá mne zda má někdo zkušenosti s životností vypalovaček, laserů a jestli na jejich životnost nemá třeba vliv používání technologie LightScribe? V jiném vlákně jsem psal o svém problému s LG GSA-H20L. Odešla dva měsíce po záruce. Vím, že jde o spotřební zboží a oprava by vyšla možná dráž než nová, ale třeba CD mechaniku mám už asi 6 let (Mitsumi). Napadlo mne, jestli vypalování obrázků pomocí LightScribe neopotřebovává laser, který má vypalovat hlavně data. Je rozdíl ve značkách?[/QUOTE]

Staci sa pozriet na ceny ake boli vtedy za CD/DVD mechaniky a ake su dnes a musi to byt kazdemu jasne :). Vyrobcovia casto uz navrhuju zariadenia, komponenty, tovar atd. tak, aby vydrzal len do konca zaruky. Pripadne este menej, ak si veria, ze sa im to oplati este aj vyreklamovat.
xmarek (1676)|1.6.2008 14:20
[QUOTE=KEOSAN;128286]Vyrobcovia casto uz navrhuju zariadenia, komponenty, tovar atd. tak, aby vydrzal len do konca zaruky. Pripadne este menej, ak si veria, ze sa im to oplati este aj vyreklamovat.[/QUOTE]Už se pohybuji ve výrobě elektronických komponentů delší dobu, ale to jsem ještě nezaznamenal. Reklamace představuje pro každého normálního výrobce obrovskou finanční ztrátu. Pohybuje se v 10-ti a výše násobku ceny výrobku. To nepočítaje ztráty důvěry zákazníka.

Jistě, že existují firmy co hledí především na kvantitu než kvalitu, ale je jen otázkou času jak se k takovému jednání postaví zákazníci.
KEOSAN (958)|1.6.2008 17:45
Vyroba je tlacena do najnizsich marzi a vacsina sa jej dava do Ciny. V podstate vyrobca nema inu moznost /ak je tlaceny cenou/ len tam dat tak kvalitne suciastky, aku to ma garantovat funkcnost. Tak do konca zaruky... Samozrejme, niektore vydrzia dlhsie o par rokov. Ak sa o par percent zvysi reklamacia ? Nevadi, vyrobia omnoho lacnejsie kusy vo vacsom mnozstve, aby zostalo aj pre reklamacie. A stale je to lacnejsie, nez kvalita za drahu cenu. Na tom je postavena ekonomika, peniaze sa musia tocit. Keby vsetko bolo tak kvalitne, tak sa toho tolko nekupuje, tolko nevyraba, ceny by boli vyssie a malo by to dalsie nasledky, ale to je uz o inom.

A meno vyrobcu ? Ake ? Dneska je vacsina produktov OEM, vyrobca zvacsa neni jasny. Znacky uz nie su ani vyrobne, ako skor obchodne. Vyraba to par vyrobcov a vo vacsine sa vymeni len nejake logo, ci predna plastova maska, farba, alebo firmware atd. Na jednej masine sa vyrabaju rano tie iste zariadenia, tovar pre "znacku" a po obede pre dalsich lacnejsich predajcov. Pripadne sa vyrobi len par zakladnych suciastok, ktore sa daju zmontovat podla potreby. Maximalne si ten znackovejsi "vyrobca" urobi este filter vyrobkov. Potom staci len nechat si nejaku zasobicku pre reklamacie a je vystarane. Problemy s reklamaciami ? Ake ? Vacsina velkych distributorov nepotrebuje ani zistovat poruchy. Jednoducho to necha zlikvidovat a vyreklamuje nove. Ak nakupuje obchodnik, neni problem mu prihodit v dodavke do tovaru par dielov naviac. Po rokoch este, ked uz koncia posledne reklamacie, urobia zo skladov este vypredaj za mensie ceny. Takze casto zakaznik uz nemoze si byt ani isty, ze za "kvalitu sa plati". Dnes to moze byt casto lacny vyrobok, predavany draho.

Staci sa u elektroniky pozriet napr. aj na diskusie na tomto fore napr. o kondenzatoroch. U velkeho mnozstva akychkolvek vyrobkov je tomu dnes podobne. Co v minulosti vydrzalo roky rokuce, dnes vydrzi casto i 10x menej.

Pre ilustraciu, vyrobca je rad, ked sa mu marza pohybuje tak 8-10 percent a predajca si da casto kludne 250 percent, ci aj omnoho viac...