reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak přeinstalovat W XP bez licenčního štítku

honzarejlek (72)|10.6.2010 18:36
Mám z odprodeje starý počítač s originálními Windows XP ale bez vylepeného štítku a teď když potřebuju systém přeinstalovat tak nevím kde pak vzít aktivační kód? Systém je nejspíš nahrán jako multilicence (odloupeno od policie) a štítek není.. Je nějaký legální postup? Jak na to?
Díky
fanynek (2048)|10.6.2010 18:42
Mám obavy, že už samotná instalace OS v PC bez vylepeného COA štítku na case, popř. dokladu o koupi systému je prakticky nelegální, ať je to multilicence od kohokoli. :notsure
Měl bys mít alespoň nějaký doklad, že je to multilicence od toho a toho (a ten by měl mít patřičné doklady), ale to ti bude myslím stejně na prdlačku.
Jinak pokud tam máš sériové číslo OS, dá se z toho vygenerovat instalační číslo (jak mne správně upozornil v jednom vláknu Richmond), ale nikdy jsem to nedělal.
honzarejlek (72)|10.6.2010 18:49
[quote=fanynek;381139]Mám obavy, že už samotná instalace OS v PC bez vylepeného COA štítku na case, popř. dokladu o koupi systému je prakticky nelegální, ať je to multilicence od kohokoli. :notsure
Měl bys mít alespoň nějaký doklad, že je to multilicence od toho a toho (a ten by měl mít patřičné doklady), ale to ti bude myslím stejně na prdlačku.
Jinak pokud tam máš sériové číslo OS, dá se z toho vygenerovat instalační číslo (jak mne správně upozornil v jednom vláknu Richmond), ale nikdy jsem to nedělal.[/quote]
no nepotřebuju příliš řešit jestli je to z pohledu microsoftu legální, legální systém tam je a basta, spíš jak na to, vím že se dá nějak změnit aktivační kód, ale jak a na základě čeho...? Mám jen kód co mi vypíše systém...
kevin00 (10238)|10.6.2010 18:58
[quote=honzarejlek;381140]no nepotřebuju příliš řešit jestli je to z pohledu microsoftu legální, legální systém tam je a basta, spíš jak na to, vím že se dá nějak změnit aktivační kód, ale jak a na základě čeho...? Mám jen kód co mi vypíše systém...[/quote]

honzarejlek (72)|10.6.2010 19:11
[quote=kevin00;381141][/quote]
díky, to vypadá zajímavě :-)
odb (505)|10.6.2010 20:00
mas na mysli produkt key (5x5 znakov, ktore su na stitku Windows)alebo aktivacny kod? Su to dve rozdielne veci.

produkt key je zapisany v registroch. Da sa zistit aj rucne ale nepametam si presne kde v registroch je zapisany (google urcite pomoze) alebo ja na to uspesne pouzivam diagnosticky program Aida32 (predchodna Everestu ale Everest uz tieto informacie neposkytuje).
http://www.sofotex.com/downloads/d9326.html
honzarejlek (72)|10.6.2010 20:34
[quote=odb;381148]mas na mysli produkt key (5x5 znakov, ktore su na stitku Windows)alebo aktivacny kod? Su to dve rozdielne veci.

produkt key je zapisany v registroch. Da sa zistit aj rucne ale nepametam si presne kde v registroch je zapisany (google urcite pomoze) alebo ja na to uspesne pouzivam diagnosticky program Aida32 (predchodna Everestu ale Everest uz tieto informacie neposkytuje).
http://www.sofotex.com/downloads/d9326.html[/quote]
jde mi o product key, abych mohl po přeinstalování systému jet dál, zkrátka ten kód co chce systém při instalaci, nemám štítek na kterém je ten kód napsanej..
honzarejlek (72)|10.6.2010 20:42
[quote=honzarejlek;381154]jde mi o product key, abych mohl po přeinstalování systému jet dál, zkrátka ten kód co chce systém při instalaci, nemám štítek na kterém je ten kód napsanej..[/quote]
tak už jsem na to přišel, kdyby to někdo potřeboval tak aplikace Magical Jelly Bean Keyfinder to v pohodě přečte :-):cool:
zsdx (2098)|11.6.2010 09:06
[quote]Systém je nejspíš nahrán jako multilicence [/quote]

[quote=honzarejlek]jde mi o product key, abych mohl po přeinstalování systému jet dál, zkrátka ten kód co chce systém při instalaci, nemám štítek na kterém je ten kód napsanej..[/quote]

Je ti doufam jasny, ze 'kod hromadne instalace' nefunguje s OEM CD a vice versa?
Logout (4018)|11.6.2010 11:32
Jinak fanynek má pravdu v tom, že multilicence nejde přeprodat. Takže jestli je to opravdu instalace pocházející z multilicence, tak legální nebude. Nicméně pokud to není odkoupeno DO nějaký firmy, tak to je úplně jedno a i ve firmě to asi nikdo zkoumat nebude....