reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odchází základní deska nebo HDD???

lampion (14)|27.4.2009 17:35
Mám základní desku Gigabyte MA78G-DS3H a 2 HDD Western digital
V poslední době mám problémy s PC:
- v poslední době se párkrát stalo, že se sám vypnul HDD - zahučel tak jako když se vypíná PC. Na jednom HDD mám OS Vista druhý je prázdný. Při zahučení PC nezamrzlo. Ve správci zařízení jdou vidět oba HDD. Prováděl jsem test HDD a oba dopadli dobře.
- Dnes se stalo, že při zapnutí PC se nerozjel systém, ale vypsalo to BOOTMGR chybí. OS se rozjede jen když je vloženo DVD Visty. Co s tím?
- základní deska mi při zapnutí a restartu píská - jde o vysoký tíchý zvuk, který potom ustane
meeee (1110)|27.4.2009 17:44
Zkus to opravit podle Microsoftího návodu.

//btw. čím jsi je to testoval?
lampion (14)|27.4.2009 18:01
V crystal disk info
lampion (14)|27.4.2009 18:32
[QUOTE=meeee;243761]Zkus to opravit podle Microsoftího návodu.

//btw. čím jsi je to testoval?[/QUOTE]

Tak sem skousel podle navodu Microsoftu,ale nejak se mi nedari tam dostat.Vlozil sem disk,zvolil jazyk, klepl na další ale opravit tento počítač tam není (pouze aktualizovat, odstranit, naformátovat, načíst ovladač). Nevím kde to přesně najít. Dík za radu, dělám to poprvé.
meeee (1110)|27.4.2009 18:43
Heh, já to ve Vistách taky ještě nepotřeboval, vždycky jenom v XP, takže přenechám pole dalším, kde je tady zrada netuším. DVD s Vistou zrovna poruce nemám.
lampion (14)|27.4.2009 18:55
[QUOTE=meeee;243780]Heh, já to ve Vistách taky ještě nepotřeboval, vždycky jenom v XP, takže přenechám pole dalším, kde je tady zrada netuším. DVD s Vistou zrovna poruce nemám.[/QUOTE]

I tak diky za ochotu.Snad nekdo napise reseni..
lampion (14)|28.4.2009 10:54
Už asi vím čím to je. Mám dva disky C a D. Na céčko jsem naintaloval systém, ale nějakým způsobem se tam dostal nějaký bootovací soubor BCD.
Ve správě disků je toto: viz obrázek. Proto musím asi při startu PC mít v mechanice DVD s vistou. Jak to opravit?
Disk D naformátovat nejde, ve správe disku je že je tam systém.
disk.JPG
VencaX (3686)|28.4.2009 17:39
Tento problém se mi vyskytl při instalaci nového systému na nový disk, přičemž na starém disku jsem pouze smazal složky systému. Jde o to, že mi tam zbyly staré bootovací soubory, takže se na druhý disk nainstaloval boot pro novej systém, kterej byl na novym disku.
Nevím, jestli jde přesouvat boot soubory (teda v Linuxu to pude ale jestli to bude fungovat ...) ale pokud by to nešlo, tak bych zazálohoval vše z disku, na který chci nahrát systém, poté odpojil všechny ostatní disky, naformátoval budoucí systémový a nainstaloval systém, nakonec bych připojil zbylé disky.
lampion (14)|29.4.2009 10:34
Zkopírovat ty boot soubory nešly, takže jsme zazalohovali vše potřebné, odpojily druhý disk, nainstalovali systéma až po té připojily druhý HDD a vše šlape jak má. Dík