reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: grafická karta

Neregistrovaný (0)|25.9.2009 09:37
Jméno tazatele: Tomáš

Znění dotazu:
Dobrý den .Zakoupil jsem grafickou kartu Sapphire HD 3450 512 mb DDR 2 800mhz AGP 8x a dle návodu vypnul původní(zakázal v XP) a do slotu vložil novou.Po restartovaní se neojevilo nic a navíc dle zapnutí LCD Monitoru se jeví že v kabelu není signál Prosím poraďte mi jak z dané situace ven

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
jedná se o fujitsu Siemens 2,6 ghz 750 Ram 40 HDD .Integrovaná karta v základní desce je Intel 98 Mb Operační systém Win Xp Sp 3
Smeli (2302)|25.9.2009 09:39
A připojil si monitor k nové kartě nebo jej nechal tam, kde byl připojen před tím?
johny__g (6387)|25.9.2009 09:44
V XP nic nevypínej ani nezakazuj, jen odinstaluj ovladače staré grafiky, v nouzovém režimu odstraň zbytky driverů pomocí Driver Sweeperu, pak resetni PC, vlez do BIOSu a tam se podívej jestli není možnost vypnout integrovanou grafiku, případně nastavit která se má používat jako primární. Nepíšeš typ základní desky, takže podrobnější návod ti asi nikdo nedá.

Smeli: aha, to je taky možnost :-)
Neregistrovaný (0)|25.9.2009 09:48
Monitor jsem k nové kartě připojil je to výstup Dvi přes redukci na VGA. Navíc jsem vše vrátil zpět vyndal gr kartu a při starém zapojení se nic nezobrazuje protože je zřejmě původní karta v XP mým přikazem vypnutá nevím jak z toho ven jinak díky za reakci
Neregistrovaný (0)|25.9.2009 09:52
Poprosil bych ještě o radu Dostanu se do systému zpět pomocí F8 a spuštěním nouzového režimu ,nebo obnovením poslední konfigurace?? Díky za předchozí odpovědi
Neregistrovaný (0)|25.9.2009 09:54
typ základní desky bohužel z hlavy nevím jsem u jiného funkčního PC :)
Jeff Brawo (109)|25.9.2009 10:00
[quote=johny__g;296116]V XP nic nevypínej ani nezakazuj, jen odinstaluj ovladače staré grafiky, v nouzovém režimu odstraň zbytky driverů pomocí Driver Sweeperu, pak resetni PC, vlez do BIOSu a tam se podívej jestli není možnost vypnout integrovanou grafiku, případně nastavit která se má používat jako primární. Nepíšeš typ základní desky, takže podrobnější návod ti asi nikdo nedá.
[/quote]
zbytecne komplikovane
[quote=Neregistrovaný;296120]Poprosil bych ještě o radu Dostanu se do systému zpět pomocí F8 a spuštěním nouzového režimu ,nebo obnovením poslední konfigurace?? Díky za předchozí odpovědi[/quote]
Zkus pres nouzovy rezim povolit tu puvodni grafickou kartu, tak jak si ji zakazal, pokud se tam tedy dostanes.
(s vytazenou novou GK, pokud to nepujde, zkus s tou novou se tam dostat)
Pokud to vyjde, najed normalne do windows a nainstaluj drivery.

Integrovana GK se vzdy automaticky vypne pri vlozeni dodatecne, pripadne nastavovaci moznost ani neni v biosu. Naspoledy s tim byl problem v době grafik do PCI.
Neregistrovaný (0)|25.9.2009 10:30
díky za radu Jeef To jak si psal že ta nově vložená potlačí tu původní sem zkusil hned na poprvé ale vpodstatě to neudělalo nic pouze modrá obrazovka pak PC bylo videt ze pracuje ale pak konec. Gr karta byla v chodu a slot je zřejmě v pořadku větráček chlazení běžel
Jeff Brawo (109)|25.9.2009 12:17
[quote=Neregistrovaný;296135]díky za radu Jeef To jak si psal že ta nově vložená potlačí tu původní sem zkusil hned na poprvé ale vpodstatě to neudělalo nic pouze modrá obrazovka pak PC bylo videt ze pracuje ale pak konec. Gr karta byla v chodu a slot je zřejmě v pořadku větráček chlazení běžel[/quote]

Nastavovani v biosu se orientujes? Pokud ano - zkus tam dohledat, jak jiz napsal johny_g, moznost vypnuti integrovane GK a jejich poradi detekce.

Pripadne prepni v biosu AGP na 4x. A vypni FastWrites.

Kdyz mas tu cernou obrazovku (pokud tedy jeste) tak se pocitac tvari, jako ze nabehl do windows?
Neregistrovaný (0)|25.9.2009 13:06
U ty integrovany nabiha zacatek viz logo XP a pak najednou nic jen modro chvily to pracuje pak ani kurzor.kdyz sem dal tu agp nabihalo pc ale bez windovs a bez siganlu...
r34ktor (7477)|25.9.2009 13:51
[quote=Neregistrovaný;296119]Monitor jsem k nové kartě připojil je to výstup Dvi přes redukci na VGA.[/quote]
Karta by měla mít samostatný VGA výstup (pokud nemáš nějakou speciální edici), tak proč redukce?

[quote=Neregistrovaný;296204]U ty integrovany nabiha zacatek viz logo XP a pak najednou nic jen modro chvily to pracuje pak ani kurzor.kdyz sem dal tu agp nabihalo pc ale bez windovs a bez siganlu...[/quote]
Najede OS jen s integrovanou GK do nouzového režimu?