reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s grafickou kartou

JanX (181)|20.11.2010 22:35
Dobrý den, mám novou grafickou kartu Sapphire HD6850 a nejde mi u ní druhý dvi konektor,
zkoušel jsem jí i v jiném pc ale to samé. Také ve hrách se zasekává obraz. Jediné hry které mi jedou plynule jsou Metro2033, CaC red alert3.
Zkusil jsem nejnovější ovladače, hotfix a další, ale stále nic. Teploty jsou ok. To samé se děje i v druhém pc.Zdroj mám 550W. Prosím o rady. Děkuji.
Devouver (304)|20.11.2010 23:48
[quote=JanX;417898]Dobrý den, mám novou grafickou kartu Sapphire HD6850 a nejde mi u ní druhý dvi konektor.[/quote]

Mám pocit že pokud chcete, aby jel druhý DVI konektor musíte ho nejdříve povolit. Vzhledem k tomu že nemám 2 monitory tak nevím zda v biosu či v ovladačích.
DrZelenka (2491)|21.11.2010 20:46
[quote=Devouver;417929]Mám pocit že pokud chcete, aby jel druhý DVI konektor musíte ho nejdříve povolit. Vzhledem k tomu že nemám 2 monitory tak nevím zda v biosu či v ovladačích.[/quote]

BIOS maji vsechny GK vlastni a neda se v nem stourat (da, ale jen pomoci specialnich programu - budeme predpokladat, ze neda)

Co se tyce nastaveni GK, tak se vse provadi pres ovladace.

Tim "nejede druhy DVI" myslis pri pripojeni 2 monitoru zaroven? To musis nastavit v ovladacich.

Pokud to je nejakej 550W shit zdroj a zbytek sestavy je zravejsi, tak bych se docela bal. V pripade, ze je zdroj znackovy, tak neni problem.

Ohledne teploty - co je podle tebe "normalni" a jakym zpusobem ji meris?
bigless (47)|24.11.2010 12:53
6pin ATX konektor do grafiky zapojený máte? Některé grafiky bez něj dokáží operovat, ale na nižších taktech. Sám mám stejnou jako vy, ale nezkoušel jsem provoz bez přídavného napájení. :) Občas se na takovou prkotinu, ale zapomíná...
JanX (181)|24.11.2010 17:13
vše mám zapojeno, i přídavný konektor pro napájení 6pin, druhé dvi nejde samostatně ani s dvěma monitory
JanX (181)|24.11.2010 17:16
teploty sleduji v catalystech i v afternburneru, zdroj je Artic Cooling 550W
bigless (47)|24.11.2010 19:57
Potom mám i stejný zdroj (550R) :D Každopádně na této straně to vše šlape jak má..

Pokud se Vám neobjeví druhý displej v Catalystech, zkuste tyto dva monitory prohodit (přece jen jde o plug n play periferii)..

Předpokládám, že v Catalystech postupujete Desktops and Displays -> Detect Displays
JanX (181)|25.11.2010 20:12
[quote=bigless;418876]Potom mám i stejný zdroj (550R) :D Každopádně na této straně to vše šlape jak má..

Pokud se Vám neobjeví druhý displej v Catalystech, zkuste tyto dva monitory prohodit (přece jen jde o plug n play periferii)..

Předpokládám, že v Catalystech postupujete Desktops and Displays -> Detect Displays[/quote]

Tak bohužel ani to nejde, prostě na druhém dvi se nic neidentifikuje, byl jsem grafiku reklamovat a dostal jsem novou, ale to samé, na reklamacích jim to taky nešlo a to měli svůj pc. Dali mi tedy novou, ale problém bude jinde. Napadá mě jestli to nemůže způsobovat základní deska. Protože mám Socket 775, tak jestli to nechce novou řadu desek s novým čipsetem.
bigless (47)|25.11.2010 20:25
Předpokládám, že na reklamacích kde jim to nešlo neměli totožnou desku jako vy.. Taková doplňující otázka. O jaké konektory monitorů jde? Analog? Digital?

Jde o to, že HD6850 nepodporuje analog Dual-Link což znamená, že tam pustíte 2monitory s DVI ale pouze jeden s klasickým VGA.
JanX (181)|25.11.2010 20:30
[quote=bigless;419058]Předpokládám, že na reklamacích kde jim to nešlo neměli totožnou desku jako vy.. Taková doplňující otázka. O jaké konektory monitorů jde? Analog? Digital?[/quote]

No mám 2 monitry s vga, které mám připojené přez redukce do dvi, v prvním dvi jde první i druhý monitor, v druhém dvi nejde ani jeden
JanX (181)|25.11.2010 20:36
Takže problém je v tom že druhý konektor dvi na grafice nepotporuje vga s dvi redukcí?????
matyyy (2527)|25.11.2010 20:37
[quote=JanX;419059]No mám 2 monitry s vga, které mám připojené přez redukce do dvi, v prvním dvi jde první i druhý monitor, v druhém dvi nejde ani jeden[/quote]
tohle se shodu s tím co ti píše bigless
jeden port zvládá i analog druhý nikoliv
bigless (47)|25.11.2010 20:44
To bude onen problém. U více monitorů jsou kombinace VGA (redukce) +DVI (Bez redukce) nebo DVI (Bez redukce)+DVI (Bez redukce). Tzn sehnat minimálně jeden monitor s nativním DVI konektorem. Více info o komninacích naleznete v manuálu k Vaší grafice na str.13.
JanX (181)|25.11.2010 20:45
[quote=matyyy;419063]tohle se shodu s tím co ti píše bigless
jeden port zvládá i analog druhý nikoliv[/quote]

Takže jestli to chápu dobře, tak když budu používat jen jeden monitor s vga výstupem, tak musí být vždy jen v tom prvním dvi.
Vga je teda analog a dvi je tedy digital

Chci používat jen jeden monitor, ale zarazilo mě, že jsem si nemohl vybrat v kterém bude dvi.

Tedy já nepoužívám dva monitory zároveň, jen vždy jeden který jede pouze v prvním dvi
bigless (47)|25.11.2010 20:52
První konektor se jmenuje DVI-I a podporuje analogový+digitální přenos obrazu (tedy starý konektor VGA s redukcí do DVI+nativní DVI). Druhý konektor se jmenuje DVI-D a podporuje pouze nativní DVI konektory (přímo na kabelu od monitoru).

A ano: VGA(D-sub) konektor = analog ; DVI, DP a HDMI = digital
JanX (181)|25.11.2010 20:55
[quote=bigless;419071]První konektor se jmenuje DVI-I a podporuje analogový přenos obrazu (tedy starý konektor VGA s redukcí do DVI). Druhý konektor se jmenuje DVI-D a podporuje pouze nativní DVI konektory (přímo na kabelu od monitoru).

A ano: VGA konektor = analog ; DVI, DP a HDMI = digital[/quote]

Děkuji mnohokrát za vyřešení problému a věnování Vašeho času.
matyyy (2527)|25.11.2010 20:56
[quote=JanX;419066]Takže jestli to chápu dobře, tak když budu používat jen jeden monitor s vga výstupem, tak musí být vždy jen v tom prvním dvi.
Vga je teda analog a dvi je tedy digital

Chci používat jen jeden monitor, ale zarazilo mě, že jsem si nemohl vybrat v kterém bude dvi.

Tedy já nepoužívám dva monitory zároveň, jen vždy jeden který jede pouze v prvním dvi[/quote]
jo přeně

1 x Dual-Link DVI -- logicky to musí být DVI-I (integrated - digital and analog)
1 x HDMI 1.4a
2 x Mini-DisplayPort
1 x Single-Link DVI-D -- DVI-D (digital only)
DisplayPort 1.2
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=981
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
JanX (181)|25.11.2010 20:59
[quote=matyyy;419074]jo přeně

1 x Dual-Link DVI -- logicky to musí být DVI-I (integrated - digital and analog)
1 x HDMI 1.4a
2 x Mini-DisplayPort
1 x Single-Link DVI-D -- DVI-D (digital only)
DisplayPort 1.2
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=981
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface[/quote]

Děkuji mnohokrát