reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozmluví mi někdo LG W2600HP?

meeee (1110)|2.6.2009 10:18
Protože staré CRT v kanceláři mi už dost "teče" a nedá se na něj koukat,
přijde na jeho místo 20" TN z domova a budu kupovat něco na takové to domácí žvýkání,
tzn. žádná práce, jen oddech, tedy sem tam nějakej film, občas pár hodin hraní...

Původně jsem měl v hledáčku Dell 2209WA aka nový zázrak v poměru cena/užitná hodnota mezi dvaadvacítkama.
Pak jsem si ale řekl, že bych se mohl posunout o kus dál a začal koukat po LG W2600HP a 24" variantách (klasika LP2475w, Philips 240PW9ES(stejnej panel jako LP2475w, ochuzenej o nějaký vstupy, nemá pivot)).

Žel, nemám možnost si je někde postavit vedle sebe a pohrát si s nimi, takže to bude nákup prakticky "naslepo".
Nejvíc se mi v současný době zamlouvá W2600HP, podle recenzí je na tom z vybraných nejlíp co se odezvy a inputlagu týče, víc vstupů než D-sub a DVI nepotřebuju, pivot taky ne, větší pixel mě netrápí...


Napadá vás důvod, proč bych W2600HP vzít neměl, proč radši některý z jiných ve výběru (u HP mám obavu, že by bylo silně zapotřebí kalibrace, o Philipsu kromě toho, že má stejný panel, nevím prakticky nic) nebo úplně jiný monitor?
xmarek (1676)|2.6.2009 10:32
V minulost jsem se díval po tomto panelu a byl můj žhavý kandidát spolu s HP LP2475w. Nakonec jsem se rozhodl pro HP. Po přečtení této recenze jsem dospěl k závěru, že jsem udělal dobře.

Prostě těch pár drobností hovořilo ve prospěch HP. A po kalibraci barvy O.K. A ten kdo hovoří o nějakých přepálených barvách v životě nedělal s IPS. Co se týče kalibračních schémat, tak ty jsou dostupné na netu. Není to sice jak se sondou, ale na tu nemám. :D Navíc ho používám pro klasické použití a nedělám na něm grafiku, tak mě to tak nevadí. Pro tyto účely jsou monitory s jiného finančního spektra. :D
meeee (1110)|4.6.2009 07:47
Narazil jsem na další variantu - NEC MultiSync 24WMGX?.

Tady mi vyvstává pár otázek:
1. Jak je možný, že jeho cena je poloviční než před půl rokem? //tak koukám, že ta původní byla v ČR podstatně vejš než v civilizovaným světě... ///hm, tak jak kde... ////a NEC má pořád na svých stránkách doporučenou 21400 bez DPH, jsem trochu zmatenej...:notsure
2. Proč ho některý obchody (a nebylo jich málo) po chvíli prodeje stáhly z nabídky?:notsure
xmarek (1676)|4.6.2009 11:55
Nechci nikomu rozmlouvat jeho rozhodnutí, ale já bych osobně do panelu od firmy NEC nešel ani za nic. Moc dobře si totiž vzpomínám na dobu kdy jsem měl s produkty firmy NEC jen problémy, a nebyl jsem sám. Co by mě taky odradilo je, že používají technologii MVA. Netvrdím, že se jedná o špatnou technologii, ale přece jen více tíhnu k technologii IPS (notebook, panel :D)
Richmond (8084)|4.6.2009 13:11
Nj, ale xVA panely maji lepsi cernou (ale zase horsi odezvu) takze asi tak
meeee (1110)|4.6.2009 13:19
[QUOTE=Richmond;256215](ale zase horsi odezvu)[/QUOTE]

Konkrétně je to AMVA, ta odezva tam neni úplně nejhorší, prad.de udává "Suitable for occasional gamer: ++" tzn. "very good", "Suitable for hardcore gamer: +" tzn. "good", (v kapitole "odezva a inputlag" taky žádný stížnosti (inputlag pod 1 frame) takže tady bych problém neviděl.
Obecně recenze pro něj dopadají dost slušně, nenarazil jsem ani na to, že by si u něj vícero lidí na něco stěžovalo...:notsure
Richmond (8084)|4.6.2009 13:30
Tak presne tenhle typ neznam, ale 20" 20WGX2 (S-IPS) mi vedle stejne drahyho Eiza S2031 (S-PVA) prijde jako rychlejsi, ale ma takovej tvrdsi, hrubsi obraz - mozna to bude tim, ze ma NEC vetsi roztec pixelu nez to Eizo, ale i tak bych se NECu nebal - ostatne ono jestli chces 24" tak u Eiza si zaplatis a HPcko ma zase lag a vypada jako omalovanky (pletove barvy).
meeee (1110)|9.6.2009 10:48
Tak nakonec jsem objednal ten NEC MultiSync 24WMGX?.
Přeci jenom je pro mě wide gamut trochu strašákem, sRGB je pro moje potřeby určitě vhodnější.



Pokud by měl pak někdo dotaz na zmiňovaný NEC, rád odpovím, budu-li moci.

//dobrá coole, tak jinak :D
Prosím tapetáře, aby vynechali toto vlákno,
pokud bude mít někdo něco opravdu přínosného, případně nějaký ten (rozumný) dotaz, je vítán.
El.Ronin (13)|9.6.2009 11:12
Kamarád má na hry tenhle http://www.alza.cz/lcd-displej-samsung-2694hm-d109772.htm a je celkem cajk, ale dle mě bych na hry větší nevolil:-(
Draken (1578)|11.6.2009 11:37
kolik máš na monitor rozpočet?

jinak to LG W2600HP je podle mě asi nejlepší volba...pokud teda chceš 26"
meeee (1110)|11.6.2009 11:42
[QUOTE=Draken;258535]kolik máš na monitor rozpočet?

jinak to LG W2600HP je podle mě asi nejlepší volba...pokud teda chceš 26"[/QUOTE]

Pročti si tenhle thread ještě jednou a pak si zažádej o dovolenou.:p:D
Draken (1578)|11.6.2009 21:47
Aha,promiň já si ten thread nedočet do konce...:mistake
asi jsem fakt přetaženej...:notsure
už ti ten NEC přišel?
meeee (1110)|11.6.2009 22:10
Přišel. První dojmy veskrze pozitivní.

Zpracování perrektní, vypadá fakt jako poctivej kus "železa".

Podsvícení rovnoměrný, žádnej backlight bleeding.

Obraz říznej, živej, barvy mi přijdou fajn hnedka z krabice, odezva dobrá (z her jsem zkoušel zatim jenom Zaklínače a GRID - obojí bez připomínek)...

Nevim jestli je to technologií panelu nebo povrchovou úpravou, ale nevadí mi mít u něj nastavenej mnohem vyšší jas než jsem měl předtím u TNka...

Dálkový ovládání je bezva, spousta věcí je na něm přístupná přímo a člověka tak nemusí prolejzat OSD.

Dá se regulovat intenzita podsvícení power buttonu.