reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: IDE disk not found a SATA PnP

Neregistrovaný (0)|18.2.2008 13:30
Jméno tazatele: Géza

Znění dotazu:
Zdravím. PC mi po startu - v rámci kontroly zařízení hlásí Not found any disc. Please wait... a poté nalezne SATA disk a celý systém nabootuje. Na IDE controlleru není nic kromě DVD optiky. Navíc se sata disk zjevuje jako PnP s možností odebrání ????

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Asus M2V Athlon 64 1GB RAM, SATA Seagate 160 GB, Win XP Home SP2, Patche od ASUS pro daný MB (SATA řadič, VIA chipset utilities atp.)
kane.shw (1231)|18.2.2008 13:39
[QUOTE=Neregistrovaný;91818] Jméno tazatele: Géza

Znění dotazu:
Zdravím. PC mi po startu - v rámci kontroly zařízení hlásí Not found any disc. Please wait... a poté nalezne SATA disk a celý systém nabootuje. Na IDE controlleru není nic kromě DVD optiky. Navíc se sata disk zjevuje jako PnP s možností odebrání ????

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Asus M2V Athlon 64 1GB RAM, SATA Seagate 160 GB, Win XP Home SP2, Patche od ASUS pro daný MB (SATA řadič, VIA chipset utilities atp.)[/QUOTE]

Řekl bych, že to bude chtít poladit v BIOSu desky... tedy manuál do ruky :thumb
johny__g (6387)|18.2.2008 14:16
Já myslím že je to normální, systém nejdřív hledá na PATA řadiči - nic nenajde, tak pak hledá na SATA - najde, nabootuje, OK. To že je u disku možnost odebrání je také normální, je to vlastnost SATA, pokud jede řadič i systém v AHCI módu. Ovšem u systémového disku bych odebrání nedoporučoval :D. Využívá se to u eSATA disků.
Neregistrovaný (0)|18.2.2008 15:04
Z nastavení BIOSu si pamatuji nastavení řadiče: IDE Configuration: Configure SATA as - STANDARD IDE, Onboard IDE Operational Mode - ENHANCED MODE, Enhanced Mode supported on - SATA MODE, IDE detect Timeout sec - 35.