reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WnFast DTV2000 H - slabý zvuk

Devil... (122)|1.3.2009 13:43
Předem se omlouvám pokud jsem zařadil svůj dotaz do špatné sekce, ale týká se zvuku.
Mám výše zmíněnou TV kartu a už delší čas mám problém se zvukem.
Jak všechny TV stanice na analogu tak i rádio má hrozně slabý zvuk. Pro normální poslech music např v Media Playeru mi stačí dát volume na repro cca na 15% a je to krásně hlasité ale když sleduju TV tak musím dát volume na repro cca na 50% aby to bylo dobře slyšitelné.

Už si nevím rady co s tím a je to docela nepříjemné když se při sledování TV přehraje jiný zvuk z Win tak to aby mi uši upadly.
Zkoušel jsem různé ovladače a buď nešli na instalovat a nebo to nepomohlo.

Driver ver.: 4.0.112.3223
přehrávač: WinFast PVR2 2.0.3.19
Win XP Prof SP3

Vše mám správně zapojené a dělalo to i na staré základní desce, takže např v nekompaktibilitě bych problém neviděl.

Dokázal by někdo poradit????
cool.user (2822)|1.3.2009 13:54
Tento dotaz by bylo vhodne polozit spise na nasem spratelenem foru https://www.tvfreak.cz/forum/
StD (1963)|2.3.2009 07:58
Já bych to jenom upřesnil přímým linkem (na "Pro majitele karet Leadtek") https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1963
Devil... (122)|2.3.2009 10:45
děkuji za odkázání, ale spíše dostanu odpovědi zde.. :D
StD (1963)|2.3.2009 10:48
No když myslíš... to si ale budeš muset počkat, až sem zabrousí starý "Leadtekář" Ivo Mašek, ten by ti odpověděl hned... (napsal jsem mu upozornění)
mstejska (2912)|2.3.2009 11:10
Napada me zkus otevrit ovladani hlasitosti a podivej se na jeho nastaveni. Mozna mas pouze tento vstup zbytecne ztiseny. Zkusil bych s tim polaborovat.
StD (1963)|2.3.2009 11:15
U těch Leadteků to snad je nějaký bug v SW a byla na to myslím nějaká finta. Musel bych to hledat. Naštěstí mám TVkarty jiné značky. :)
Devil... (122)|2.3.2009 12:49
StD: na TV Freak jsem psal uz dva dotazy ale zatim bez reakce, a moc dekuji
mstejska: v tom to asi nebude jelikoz jsem ted zkusi nastavit uz co se dalo

Jeste takovy dotaz lze vubec chytit na tu dratovou antenku co se dodava ke karte digital?? pokud je dost silny signal tak by to jit melo ze??
StD (1963)|2.3.2009 13:08
[quote=Devil...;225245]StD: na TV Freak jsem psal uz dva dotazy ale zatim bez reakce, a moc dekuji
mstejska: v tom to asi nebude jelikoz jsem ted zkusi nastavit uz co se dalo

Jeste takovy dotaz lze vubec chytit na tu dratovou antenku co se dodava ke karte digital?? pokud je dost silny signal tak by to jit melo ze??[/quote]

Pošli SZ Ivo Maškovi nebo Doomovi. S těmi anténkami nevím - názory se různí. Já osobně mám DVB-S a parabolu na balkoně..
Ivo Mašek (507)|2.3.2009 13:52
Již odpovídám na TVFreaku, kam si diskutér dal také odkaz. Nepotěším ho.
Devil... (122)|2.3.2009 18:50
[QUOTE=StD;225249]Pošli SZ Ivo Maškovi nebo Doomovi. S těmi anténkami nevím - názory se různí. Já osobně mám DVB-S a parabolu na balkoně..[/QUOTE]DVB-S jestli dobře chápu to je satelit že??
StD (1963)|3.3.2009 07:29
jj. Astra FTA.
Devil... (122)|3.3.2009 09:19
[QUOTE=StD;225524]jj. Astra FTA.[/QUOTE]
A jak to máš řešené??
Já se ptám proto jelikož máme satelit + českou kartu od SkyLinku tak jsme přemýšlel nad tím jestli by nešel nějak satelit propojit s PC. Nevím vůbec co by bylo potřeba za HW a chtěl bych využít tu kartu SkyLink co máme. Lze to vůbec??
StD (1963)|3.3.2009 10:05
[quote=Devil...;225546]A jak to máš řešené??
Já se ptám proto jelikož máme satelit + českou kartu od SkyLinku tak jsme přemýšlel nad tím jestli by nešel nějak satelit propojit s PC. Nevím vůbec co by bylo potřeba za HW a chtěl bych využít tu kartu SkyLink co máme. Lze to vůbec??[/quote]
Máš na STB S-video výstup? Pokud ano, tak ti jako minimum stačí i obyčejná stará analogová TVkarta s S-video vstupem. Pořídíš second-hand za pár stovek. Já mám v každém stroji Pinnacle PCTV Pro. Obraz je slušný.
A jestli S-video má i ten tvůj Leadtek, tak to můžeš zkusit rovnou přes něj.
Devil... (122)|3.3.2009 10:38
[QUOTE=StD;225562]Máš na STB S-video výstup? Pokud ano, tak ti jako minimum stačí i obyčejná stará analogová TVkarta s S-video vstupem. Pořídíš second-hand za pár stovek. Já mám v každém stroji Pinnacle PCTV Pro. Obraz je slušný.
A jestli S-video má i ten tvůj Leadtek, tak to můžeš zkusit rovnou přes něj.[/QUOTE]
Na satelitním Recieveru mám 3 Cinche- ČERVENÝ a BÍLÝ pro zvuk a ŽLUTÝ pro video a na TV kartě mám S-Video vstup - 1x Mini Din 4-pin ... takto jsem to už zkoušel zapojit ale problém byl v tom že obraz byl zrnitý přeskakovaly barvy a jednoduše řečeno nebylo to koukatelné a úplně stejně to vypadalo když jsem mezi anténu a TV kartu zapojil satelitní reciever.... rozházené barvy a pruhovaný zrnitý obraz, zvuk také zlobil...
StD (1963)|3.3.2009 11:05
[quote=Devil...;225571]Na satelitním Recieveru mám 3 Cinche- ČERVENÝ a BÍLÝ pro zvuk a ŽLUTÝ pro video a na TV kartě mám S-Video vstup - 1x Mini Din 4-pin ... takto jsem to už zkoušel zapojit ale problém byl v tom že obraz byl zrnitý přeskakovaly barvy a jednoduše řečeno nebylo to koukatelné a úplně stejně to vypadalo když jsem mezi anténu a TV kartu zapojil satelitní reciever.... rozházené barvy a pruhovaný zrnitý obraz, zvuk také zlobil...[/quote]
Tak to bys musel použít redukci CVBS/S-video a z toho už žádná sláva obraz nebude. To se ale divím - i ten nejobyčejnější STB SilverCrest se 2 CI-sloty z Lidlu má S-video Out...
Devil... (122)|3.3.2009 16:04
[QUOTE=StD;225573]Tak to bys musel použít redukci CVBS/S-video a z toho už žádná sláva obraz nebude. To se ale divím - i ten nejobyčejnější STB SilverCrest se 2 CI-sloty z Lidlu má S-video Out...[/QUOTE]
A vadilo by nějak kdybych zkusmo místo abych reciever pomocí Scartu zapojil do TV tak ho zkusil zapojit do TV Karty??
Devil... (122)|3.3.2009 19:01
Tak mi to nedalo a laboroval jsem.
Zkusil jsem jiný kabel, konektory, trochu to poladit a zdařilo se. Reciever s TV jsem propojil a funguje, Samozřejmě musím přepínat programy na recieveru jelikož jde do PC jen obraz ale jde to. Zítra koupím kabel abych přivedl do PC i zvuk a uvidíme jestli TV Karta bude mít tlumený zvuk jako programy z analog vysílání včetně rádia....
StD (1963)|4.3.2009 07:07
To audio pak budeš ovládat přímo přes ovladač zvukovky (mixer), ale programu TVkarty musíš někde nastavit, že si má pro reprodukci i nahrávání brát zvuk z LineIn ZK, resp. Aux(bude-li to propojeno interně jako to mám já).
Devil... (122)|4.3.2009 10:12
[QUOTE=StD;225906]To audio pak budeš ovládat přímo přes ovladač zvukovky (mixer), ale programu TVkarty musíš někde nastavit, že si má pro reprodukci i nahrávání brát zvuk z LineIn ZK, resp. Aux(bude-li to propojeno interně jako to mám já).[/QUOTE]
Pro ovládání hlasitosti mám nastaveno všude Hlasitost CD a to funguje a TV kartu mám propojenou se základní deskou pomocí toho placatého 5-pin konektoru (aspon myslím že má 5 pinů), ovládání levé a pravé strany funguje bez problémů takže zapojené by to mělo být dobře.....za chvíli jedu pro kabely tak vše zapojím a napíši jak jsem dopadl..
Devil... (122)|4.3.2009 15:14
Problém se zvukem vyřešen.

Nevím jak je to možné, ale mám to i zvláštním způsobem nastavené. Připojil sem ke kartě ten černý konektor s těmi kabely a modrý sem zapojil zezadu do zvukovky. A najednou začlo vše chodit jak by mělo, zvuk krásně hlasitý i FM rádio, analog TV i CVBS (v něm mám teď satelitní reciever - obraz jako víno).
Aleee.....hlasitost zvuku je řízena dvěma šoupátky - Hlasitost CD a RearBlue In. Hlasitost CD dělala cca 10% celkové hlasitosti a zbylých 90% RearBlue In, takže když jsem ztlumil jen jedno zvuk byl stále slyšet.
Takže jsem to vyřešil takto: Hlasitost CD jsem úplně ztlumil (tudíž bych asi mohl odpojit i ten 5pin kablík kterým je propojena TV karta a základní deska????? co myslíte ?????) a jako hlavní ovládání hlasitosti mám zvolený RearBlue In a vše chodí jak má :) i nahrávání bez problémů...
StD (1963)|5.3.2009 07:08
[quote=Devil...;226017]Problém se zvukem vyřešen.

Nevím jak je to možné, ale mám to i zvláštním způsobem nastavené. Připojil sem ke kartě ten černý konektor s těmi kabely a modrý sem zapojil zezadu do zvukovky. A najednou začlo vše chodit jak by mělo, zvuk krásně hlasitý i FM rádio, analog TV i CVBS (v něm mám teď satelitní reciever - obraz jako víno).
Aleee.....hlasitost zvuku je řízena dvěma šoupátky - Hlasitost CD a RearBlue In. Hlasitost CD dělala cca 10% celkové hlasitosti a zbylých 90% RearBlue In, takže když jsem ztlumil jen jedno zvuk byl stále slyšet.
Takže jsem to vyřešil takto: Hlasitost CD jsem úplně ztlumil (tudíž bych asi mohl odpojit i ten 5pin kablík kterým je propojena TV karta a základní deska????? co myslíte ?????) a jako hlavní ovládání hlasitosti mám zvolený RearBlue In a vše chodí jak má :) i nahrávání bez problémů...[/quote]

:runaway Nic "neodpojuj", pokud tam nemáš přeslech (=lehká ozvěna) - to druhé propojení bude určitě používat Záznam. Maximálně, když nebudeš chtít, tak si ten jeden vypni v Mixeru zvukovky u Přehrávání/Playback (musíš jít do patřičné volby...)
Devil... (122)|5.3.2009 14:46
[QUOTE=StD;226195]:runaway Nic "neodpojuj", pokud tam nemáš přeslech (=lehká ozvěna) - to druhé propojení bude určitě používat Záznam. Maximálně, když nebudeš chtít, tak si ten jeden vypni v Mixeru zvukovky u Přehrávání/Playback (musíš jít do patřičné volby...)[/QUOTE]
Jediné co jsem udělal tak úplně ztlumil hlasitost CD a vše funguje krásněě i propojení satelitu s TV kartou, obraz jak víííno :)
StD (1963)|5.3.2009 14:53
Tak congrats! :thumb Všechno jde, když se chce, co?! :idea
Devil... (122)|5.3.2009 15:50
[QUOTE=StD;226296]Tak congrats! :thumb Všechno jde, když se chce, co?! :idea[/QUOTE]Děkuji... to jo to máš pravdu, ale toho laborování a přitom je to práce na dvě minuty ani ne :D:D:D:D:D
StD (1963)|6.3.2009 07:38
...za ty 2 minuty to budeš mít příště. :cool:
Devil... (122)|6.3.2009 11:45
[QUOTE=StD;226489]...za ty 2 minuty to budeš mít příště. :cool:[/QUOTE]Snad už žádný příště nebude a vše pojede jak má.....
StD (1963)|6.3.2009 12:00
Tím si nesmíš být jist nikdy - raději si pečlivě zazálohuj tu funkční instalaci pro rychlou obnovu - třeba Acronis Disc Image/ Seagate Disc Wizzard (i jako Clone Disk, kdybys někdy potřeboval měnit disk s OS) - když si člověk jednou začne hrát s A/V na PC, tak se dost často leccos nezdaří a budeš rád, když se budeš moci rychle vrátit k funkčnímu stavu... To říkám z vlastní zkušenosti. ;) Ne nadarmo mám v podpisu to co tam mám - jakmile se člověk začne hrabat ve funkční věci, pokaždé mu zbyde nějaký ten "šroubek" navíc...
Devil... (122)|7.3.2009 11:59
[QUOTE=StD;226535]Tím si nesmíš být jist nikdy - raději si pečlivě zazálohuj tu funkční instalaci pro rychlou obnovu - třeba Acronis Disc Image/ Seagate Disc Wizzard (i jako Clone Disk, kdybys někdy potřeboval měnit disk s OS) - když si člověk jednou začne hrát s A/V na PC, tak se dost často leccos nezdaří a budeš rád, když se budeš moci rychle vrátit k funkčnímu stavu... To říkám z vlastní zkušenosti. ;) Ne nadarmo mám v podpisu to co tam mám - jakmile se člověk začne hrabat ve funkční věci, pokaždé mu zbyde nějaký ten "šroubek" navíc...[/QUOTE]
Já stejně přemýšlím pak na přechod karty která by umožňovala příjem z našeho satelitu, takže LeadTeka mít dlouho asi nebudu....
StD (1963)|9.3.2009 08:03
Tím spíše už jsi měl mít zazálohovanou "čistou" instalaci bez TVkarty pro případ, že se ji rozhodneš vyjmout a dát jinou... :)
Devil... (122)|9.3.2009 13:04
[QUOTE=StD;227376]Tím spíše už jsi měl mít zazálohovanou "čistou" instalaci bez TVkarty pro případ, že se ji rozhodneš vyjmout a dát jinou... :)[/QUOTE]
Tak to pak radši když teda bude nějaký problém udělám celou čistou instalaci :) ;)
StD (1963)|9.3.2009 13:07
Když tě to baví... Já to musel dělat minulý týden 3x pro téměř kompletní výměnu HW a už mi z toho jde hlava kolem. :angry