reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vetsi skrin od Lian-Li (nebo jina?), cena nerozhoduje

mildante (183)|9.7.2009 10:54
Ahoj, chtel jsem se s vami poradit, jakou skrin bych mel vzit pokud mi jde o dobrou ucinost chlazeni a zaroven take, aby to bylo tiche a daly se regulovat otacky ventilatoru. Jeste nejsem rozhodnut jestli vzit spise middle nebu full tower. A take mi neni jasne, zda vzit skrin, ktera ma pozici pro zdroj dole, nebo radeji klasiku se zdrojem nahore? Ma ten zdroj dole nejake zasadni vyhody? Bojim se, ze bude nasavat prach ze zeme.
Nechtel bych skrin na koleckach, to se mi moc nelibi.

Jinak cena prilis nerozhoduje, chci neco kvalitniho, co mi aspon 10 let vydrzi.

Dival jsem se treba na middle tower Lian-li PC-B10, ale nevim, jestli by to nebylo casem male, hlavne pokud bych tam chtel dat dalsi harddisky a chtel jich tam mit treba 5. Take pokud bych tam chtel dat nejakou delsi grafiku, tak aby se tam vlezla.

Diky za pripadne rady.
Richmond (8084)|9.7.2009 11:16
Zdroj dole nema prakticky zadnou vyhodu (pro zdroj), ale diky jeho umisteni dole (a tim padem posunuti mb nahoru) se predchazi problemum s mistem pro osazeni dlouhymi grafikami, ktere vetsinou koliduji s kosem pro hdd pri zachovani stejnych rozmeru (a tedy i mnozstvim pouziteho materialu) :idea
mildante (183)|9.7.2009 11:44
robky (3195)|9.7.2009 12:58
Zhruba o týždeň budem skladať zostavu do NZXT Whisper , má miesto na 9 HDD, aplikovanú odhlučňovaciu penu na bočniciach ... Keď ti nákup nejako extra neponáhľa, rád sa potom podelím o skúsenosti ....
Richmond (8084)|9.7.2009 13:32
Ja daval pc do Adamas - hodne robustni skrinka :thumb
faugusztin (453)|9.7.2009 17:31
[QUOTE=mildante;268414]Tak jsem se dival jeste na Lian-Li PC-A20, ale zda se, ze se v CR neprodava :([/QUOTE]

Namiesto PC-A20 by som ti odporucil mnou vlastnenu PC-V1110A. V podstate to iste az na iny predok (uz to nevyzera tak ako je to na tychto fotkach, niektore veci su pomenene, ale na inspiraciu postaci) :

hawkeye9898 (818)|9.7.2009 21:51
[QUOTE=Richmond;268408]Zdroj dole nema prakticky zadnou vyhodu (pro zdroj), ale diky jeho umisteni dole (a tim padem posunuti mb nahoru) se predchazi problemum s mistem pro osazeni dlouhymi grafikami, ktere vetsinou koliduji s kosem pro hdd pri zachovani stejnych rozmeru (a tedy i mnozstvim pouziteho materialu) :idea[/QUOTE]

toto myslis vazne?
akoze ziadne vyhody? zdroj dole sa menej zahrieva=menej otacok ventilatora=menej hlucny

ak toto nema ziadnu vyhodu pre tichost PC, vacsiu vydrz zdroja tak potom neviem...
mech13 (5526)|9.7.2009 21:58
[QUOTE=hawkeye9898;268628]toto myslis vazne?
akoze ziadne vyhody? zdroj dole sa menej zahrieva=menej otacok ventilatora=menej hlucny

ak toto nema ziadnu vyhodu pre tichost PC, vacsiu vydrz zdroja tak potom neviem...[/QUOTE]

na druhou stranu v nem konci hromada prachu... mam zdroj dole a je to fakt hruza
faugusztin (453)|9.7.2009 22:07
[QUOTE=mech13;268633]na druhou stranu v nem konci hromada prachu... mam zdroj dole a je to fakt hruza[/QUOTE]

A mne nie. A v tej PC-A20 by sa prach tiez nehromadil. Nie je totiz skrinka ako skrinka :
1) zdroj v PC-A20 aj PC-V1110 primarne berie vzduch z dolnej komory, ale nie z dola (nie je tam ziadny ventilator) - nasava hlavne cez klasicky predny intake
2) zdroj v PC-V1110 je smerovany nadol ventilatorom, v PC-A20 na bok

Teda uvedene pravidlo o prachu v zdroji umiestnenom dole nie je univerzalne pravdive.
Richmond (8084)|9.7.2009 22:19
[QUOTE=faugusztin;268639] Teda uvedene pravidlo o prachu v zdroji umiestnenom dole nie je univerzalne pravdive.[/QUOTE]
Tak jasne, ze to nemusi byt pravidlem, ale je to tak. Ty se zdroje na bok bych jeste skous - osadit to ventilatorem dovnitr (tak aby bral z komory a ne primo zvenku). Zas tak brutalne se ty otacky nezvysi pokud je zdroj nahore takze primarni vyhodu v tom nevidim. Kazda konstrukce ma nejaky pro a proti, zalezi komu co vyhovuje. Vzhledem k tomu, ze normalni lidi si v kejsu vysajou prach max. jednou za rok tak bych se priklanel ke klasice...
mildante (183)|10.7.2009 11:21
Dekuji vsem za postrehy. Nejak se porad nedokazu rozhodnout. Jeste me ted zaujal tady ten big tower - Lian Li PC-A7110B - http://www.lian-li.com.tw/v2/en/product/product06.php?pr_index=216&cl_index=1&sc_index=26&ss_index=66&g=spec
Myslite, ze by byl pro pracovni a zaroven herni PC vhodnejsi nez ty dvoukomorove Lian-li?

O tech dvoukomorovych Lian-Li (jako je PC-V1110, PC-V2110 nebo PC-A20) mi bylo receno, ze je tam problem s proudenim vzduchu dovnitr do te horni komory s deskou, protoze je vepredu jen jeden ventilator. Da se tam tedy pridat dalsi ventilator do vrchni casti predniho panelu? To zase ale zablokuje nektere 5,25 sloty, ze?

Pak mi bylo jeste navrzeno PC-A70 nebo A71, ale tam se mi zas nelibi, ze nema regulator otacek fanu.

Ktery z techto jmenovanych byste zvolili vy? Nemate nekdo taky ten PC-A7110B ? Zajimalo by me, jak je u nej ucinne chlazeni a jestli obstojne uchladi i herni PC? Neco jako GTX275/285 grafika atd.
Richmond (8084)|10.7.2009 11:33
Me osobne se libi ta co ma faugusztin a vubec vsechny ty se strohym designem s dvirky ala "lednicka style" + samozrejme nejvic TYR serie. O chlazeni bych se nebal, ten vzduch se dovnitr dostane a dulezitejsi je ohraty vzduch dostat ven :thumb

edit: regulaci bych nechal na desce + jako omezeni "zhora" staci regulator za kilo
mildante (183)|10.7.2009 12:12
[QUOTE=faugusztin;268528]Namiesto PC-A20 by som ti odporucil mnou vlastnenu PC-V1110A. V podstate to iste az na iny predok (uz to nevyzera tak ako je to na tychto fotkach, niektore veci su pomenene, ale na inspiraciu postaci) :

[/QUOTE]

Chtel jsem se zeptat, jak to tedy chladi komponenty uvnitr? Je to dostacujici na vykonejsi herni PC i smerem do budoucna, kdy budou hlavne grafiky topit asi jeste vice nez dnes? Pokud toto, asi bych vzal tu verzi PC-V2110A - nevis jestli tam je nejaky zasadni rozdil oproti te Tve?
Take by me zajimalo - ten horni vetrak vepredu jsi tam dal az dodatecne, ze? Jak se tam presne dava, musi se neco modifikovat, rezat, atd.?
Take by me zajimalo pokud se dava zdroj dolu a v horizontalni poloze, tak jestli se neda otocit, aby smeroval ventilatorem nahoru a ne dolu?
faugusztin (453)|10.7.2009 18:52
1) ja s C2D E8400 a HD4870 1GB problem nemam. Graficka ma 60C v idle, vsetky ventilatory v case okrem toho na CPU idu na 700-750RPM (CPU ventilator je regulovany doskou)
2) na obrazku je ten ventilator Lian Li BZ-502B, ja som to uz vymenil za BZ-502A (strieborna varianta). Ano, je to tam dodatocne, ale zas pri case za takuto sumu sa uz peniaze na BZ-502 najdu. Netreba nic rezat.
3) neskusal som, ale nevidim dovod preco by to neslo - na druhej strane preco by si to robil ? Ved dole je viac volneho miesta pre "dychanie zdroja".

PC-V2110 ma o jednu 5,25" poziciu viac, spodny blok je tiez samozrejme vyssi takze sa tam mozu rovnako ako u PC-A20 dat 2 zdroje :
http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/V2110/PC-V2110A01.jpg
mildante (183)|10.7.2009 22:37
faugusztin: Diky moc. S tim zdrojem jsem to myslel tak, ze by pokud by byl vetrak nahore nenasaval prach ze zeme. Ale samozrejme nevim, kolik je tam presne mista a mozna je lepsi ho mit, tak jak rikas.

Jeste mi to zcela neni jasne s tim pridavnym ventilatorem nahore (misto 5.25 pozic) - lze tam dat jakykoli 12cm vetrak (mam treba NEXUS) bez dalsich pridavnych adapteru? Je to proste nachystane tak, ze kdyz tam chci dat dalsi vetrak, tak ho tam jen prisroubuju a je to? Da se dat i dalsi pridavny vetrak dozadu? Standartne je tam tusim jen jeden, ze?

Dal mi jeste trochu delaji starosti ty kolecka. Neni case na koleckach vice nachylny k vibracim nez kdyz jsou tam ty pogumovane nozky?
faugusztin (453)|11.7.2009 00:52
1) ked si dokupis ten drziak BZ-502, tak ten sa da velmi jednoducho rozobrat a ventilator vymenit. Mas tam aj prachovy filter.
2) kolieska nech ti porblem nerobia. Vaha skrinky je viac nez dostatocna, okrem toho sa mi zda ze dostavas aj gumove krytky na kolieska, ak ich chces mat pogumovane.
3) ak naozaj uvazujes nad PC-V2110A, tak ako hovorim - ma podporu pre 2 zdroje nabok, tj tento problem nemusis riesit !
mildante (183)|13.7.2009 10:02
Ahoj, tak mi byla jeste doporucena Lian-Li PC-A71B (nebo A70B - ta nema dvirka, jinak je stejna). http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=134&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=61&g=spec

Ze pry ma z Lian-Li casu nejlepsi pomer cena/vykon a nejlepsi pruchod vzduchu, takze dobre chladi. Myslite, ze to bude dobre koupe?
Richmond (8084)|13.7.2009 10:06
Vzal bych tu s dvirkama, pomer cena/vykon neni nejlepsi, zato kvalita je prvotridni :thumb
mildante (183)|13.7.2009 10:36
Richmond: Ano, pokud bych vzal tady tu, tak s dvirkama. Trochu se mi sice nelibi, ze ten dil, na ktery se dava zakladni deska (motherboard tray/jak se to nazyva cesky?) nema otvory pro cable management ani pro pristup ke sroubum od chladice na CPU, ale to bych snad nejak prezil.

Tady je pripadne recenze, pokud by o nem nekdo taky uvazoval :)
http://www.nordichardware.com/Reviews/?page=1&skrivelse=532
mildante (183)|22.9.2009 11:07
Ahoj, mel bych jen takovy dotaz - na te cerne skrini jsou dost videt otisky od rukou, jak se s nim manipuluje - nemate tip na nejake vhodne rukavice? Samozrejme muzu koupit asi cokoliv, ale ptam se jestli tady uz treba nema nekdo neco na podobny problem vyzkouseno. Diky.
hawkeye9898 (818)|22.9.2009 17:54
uz mas tu bednu kupenu?
mne zatial v pohode stacili latkove utierky co su na monitor,alebo dodavane k fotakom na cistenie LCD
lexxxa (714)|22.9.2009 17:58
[quote=mildante;294924]Ahoj, mel bych jen takovy dotaz - na te cerne skrini jsou dost videt otisky od rukou, jak se s nim manipuluje - nemate tip na nejake vhodne rukavice? Samozrejme muzu koupit asi cokoliv, ale ptam se jestli tady uz treba nema nekdo neco na podobny problem vyzkouseno. Diky.[/quote]

bezne prodavaji v pracovnich odevech obyc latkove rukavice,sam je pouzivam:thumb, stoji 11,- / pár
P1040865.JPG
mildante (183)|22.9.2009 19:12
lexxxa: Hehe, super, diky moc za tip, neco takoveho jsem presne hledal :)
hawkeye9898 (818)|22.9.2009 23:12
nehrozi elektrostaticka energia,vyboj co by mohol poskodit suciastky?
Richmond (8084)|22.9.2009 23:21
[quote=hawkeye9898;295198]nehrozi elektrostaticka energia,vyboj co by mohol poskodit suciastky?[/quote]
Proto jeste existujou textilni s gumou a uzemnovaci pasek ;)
IMG_0510.jpg
lexxxa (714)|23.9.2009 03:27
jestli jsem to dobre pochopil tak tazatel se ptal na rukavice aby mohl case uchopit z venku kvuli otiskum prstu, ja osobne je pouzivam kdyz davam pc treba na stul, pri sundavani bocnic abych case nemusel porad lestit, ale na montaz soucastek uz ne, preci jen jsou prsty v rukavicich neohrabane,aspon v mem pripade:)
Richmond (8084)|23.9.2009 20:18
[quote=lexxxa;295219]...preci jen jsou prsty v rukavicich neohrabane,aspon v mem pripade:)[/quote]
Ja jsem v tech samych opravoval mobily (radove daleko mensi soucastky) a bez problemu jsem daval sroubky :thumb ta guma dost pomaha, zvykl jsem si na ne tak, ze v nich delam pocitace (uz jen protoze starsi pc jsou zapraseny atd.)