reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s diskem?

stenli11 (2)|7.11.2009 18:57
Před 2 týdny počítač zahlásil chybu NTLDR nenalezen, počítač putoval do obchodu(také je to servis) kde jsme ho koupili, tam jim přeinstaloval Windows XP Home (samozřejmě original) po přeinstalování vše běželo v pořádku.

Po týdnu se objevila chyba znovu(šel spustit jen s vloženým instalačním CD operačního systému). Zkoušel jsem opravit problém tím že sem překopíroval dotyčné soubory (podle návodů z internetu), problém zůstal obnovení systému také nepomohlo, restartování Biosu také ne. Tak jsem reinstaloval OS po týdnu chyba se objevila znovu.


Napadlo mne že jsou Biosu přehozené disky(PC jsou dva a to WDC WD1600AAJs-22P-s OS, WDC WD2500KS-00MJB0-bez OS, jen data) tak sem se podíval do Biosu a zjistil jsem že je to opravdu tak, tak jsem to přehodil a PC jelo. Asi po třech hodinách nejde, začalo to psát, že disk nelze přečíst. Na PC už proto nejde spustit OS, ani s Cd. V Biosu se už nenajde disk s OS, ale jen ten s daty. Disk s OS někdy najde, ale nenačte z něj OS(cca 2 z 5 pokusu ho to najde, ale nepřečte).
Občas dochází k samovolnému vypnutí PC(teploty jsou v normálu).
Proto si myslím, že disk odchází. A ptám se jestli si myslíte to samé.

PS: z toho návodu jsem nepožil příkaz fixmbr ani fixboot.

Děkuji za rady a tipy jak ten problém odstranit.
kevin00 (10238)|7.11.2009 20:27
V první řadě bych otestoval systémový HDD pomocí utility výrobce.
jan.cz (119)|8.11.2009 15:34
[quote=stenli11;311577]Po týdnu se objevila chyba znovu(šel spustit jen s vloženým instalačním CD operačního systému).[/quote]

Ano to se mi také stalo...Tak 5 let zpátky...Byl špatný disk a už nedokázal uchovat data a takto si je hrabal z CD když ztratil zrovna systémové soubory... Pak už ale nešlo ani to... Schválně pokud se ti podaří se s tímto diskem dostat do Windows tak si zkontroluj SMART třeba přes HDD Tune a uvidíš tu hrůzu...