reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Slouceni oddilu HDD

Georginek (2957)|2.2.2011 20:21
Ahoj, jedna se mi spis o doporuceni.... Nejdriv vsak par otazek...

F3 C: System W7 D: Data
F1 E: System XP F: Data

1. Prvne tam byli XP, pak sem pridal W7. Pri startu je nabidka OS, kterou sem upravil pomoci W7
Pri nabehu vsak problikne moznost vyberu OS...... Pokud smazu disk XP a EaF sloucim do jednoho disku,
neudela to nejaky bordel v nabidce vyberu OS. Da se to nejakym zpusobem odstranit, aby tam nic nezustalo.
Podotykam, ze F: Data mazat nechci, ale mam moznost je prekopirovat jinam. Ale slouceni to asi vadit nebude..

2. Jakto, ze kdyz dam zalohu W7, udela se zaloha systemu W7 i XP?? i kdyz je XP na jinem fyzickem disku :confused: Alespon tak sem to pochopil

Hodlam pouzit Acronis True Image nebo Disk Director
zsdx (2098)|2.2.2011 21:43
[quote=Georginek]Ahoj, jedna se mi spis o doporuceni.... Nejdriv vsak par otazek...
[/quote]

XP chces smazat a nepouzivat, ze?
1. bordel to neudela, jen ta polozka nebude fungovat ;) , ale polozky pro vyber OS pri bootu muzes upravit pomoci bcdedit prip. EasyBcd
2. vyplyva z bodu 1 (Prvne tam byli XP) cili disk F1 je v BIOSu jako prvni zarizeni pro boot = jsou tam soubory nezbytne pro chod W7
takze budes muset opravit ty stavajici W7 z inst. disku, abys mohl bootovat.

Doporuceny postup
1. odeber XP z bootmenu /bcdedit/
2. fyzicky odpoj disk F1 (XP)
3. nabootuj z inst. DVD W7 a dej si je opravit
4. zapoj zpet F1 ale dej jako bootovaci F3
5. hrej si dle libosti s oddily na F1
Georginek (2957)|2.2.2011 22:26
Mno, jako prvni bootovaci disk mam F3 kde je W7.

Xp chci smazat.
Bcedit seberu kde?

Chces teda rict,ze kdyz sloucim F1 do jednoho a tim smazu XP, tak pak nepujdou nabootovat W7 a budu to muset opravit pomoci W7 DVD? To se mi nejak nezda
zsdx (2098)|2.2.2011 22:34
[quote=Georginek;433060]Mno, jako prvni bootovaci disk mam F3 kde je W7.

Xp chci smazat.
Bcedit seberu kde?

Chces teda rict,ze kdyz sloucim F1 do jednoho a tim smazu XP, tak pak nepujdou nabootovat W7 a budu to muset opravit pomoci W7 DVD? To se mi nejak nezda[/quote]

bcdedit je soucast W7, spousti se z adminova prik.radku /cmd/

Tak jsem to z toho popisu blbe pochopil. Muzes udelat test - disk F1 odpojit a nabootovat.
Pokud to bude OK, zapoj ho zpet a tykaji se te jenom body 1. a 5.
Georginek (2957)|2.2.2011 22:39
No, radsi jsem se ted kouknul do BIOSu....a cumel sem... mel sem nastavenej boot jen na F1.... F3 tedy W7 tam nemam. Jeste ze jsem to nezrusil, pak bych cumel.....
Staci teda dat opravny disk W7 a opravi se to samo jo? Nerad bych to nejak rozhodil, kdyz to mam tak pekne nastaveny....
zsdx (2098)|3.2.2011 08:29
[quote=Georginek;433064]No, radsi jsem se ted kouknul do BIOSu....a cumel sem... mel sem nastavenej boot jen na F1.... F3 tedy W7 tam nemam. Jeste ze jsem to nezrusil, pak bych cumel.....
Staci teda dat opravny disk W7 a opravi se to samo jo? Nerad bych to nejak rozhodil, kdyz to mam tak pekne nastaveny....[/quote]

Takze 1. az 5. , preci jen jsem se nemylil :)

Opravy se neboj, bootnes z DVD a das opravit PC - dohraje to bootmgr a prip. oznaci aktivni partition. Je to mozno udelat i rucne, ale automat funguje spolehlive.
Georginek (2957)|3.2.2011 17:29
Ufff, to byly nervy.... :runaway

Odstranil sem pomoci EasyBcd XP, odpojil fyzicky F1, hodilo to hlasku ze NDLTD nenalezen..... hodil sem tam Repair CD W7...... Dal sem opravit spousteni, restart, NTLDR nenazelen, takhle jsem to udelal 3x a nic....
Dal sem tam DVDW7, pri pokusu o opraveni z tohoto disku to napsalo, ze verze neni kompatibilni s nainstalovanou :angry nechapu....
znova boot s Repair CD, opravit, zjistilo to poskozeni boot partition, opravit, restart, ntldr nenalezen......2x, po 3 se to opravilo a system normalne najel...... :stupid