reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaká sluchátka "špunty" k mp3 přehrávači?

johny__g (6387)|15.12.2007 22:23
Zdravím, jelikož se v tomhle moc neorientuju, tak se ptám, co byste mně doporučili za sluchátka k mp3 přehrávači? Nemá to být pro mě, je to pod stromeček. Není potřeba aby byly špičkové, stačí něco solidního co bude slušně hrát. Co říkáte na toto?

http://www.softcom.cz/produkt/sluchatka-koss-spark-plugkompaktni-sportovni/?flist=1

Firmu Koss mám v podvědomí jako dobrého výrobce, tak snad by mohly být dobré?
P@pi (1519)|15.12.2007 23:41
Jo nejsou špatné. Jednou jsem si je zkoušel v obchodě a stálo za prd, ale pak jsem je zkoušel u jednoho kamaráda a zjistil jsem, že jsem si je v obchodě asi špatně nasadil.

  • jdou spíš k basovýmu podání, (IMHO) výšky žádný zázrak (o trochu horší v porovnání s mými Panasonicy (cca 750 Kč s DPH))[*]jsou velký (žádný malinký pecičky), koukají z ucha[*]jsou "molitanové", materiál se přizpůsobý a vytvaruje se podle ucha[*]snadno špiní se od ušního mazu a po chvíli použivání vypadají docela odpudivě :-) (což ale všechny špunty...)[*]poměr cena/výkon/záruka je víc než super

Jinak více jsme řešili třeba zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/3065-mp3-prehravac-mp4-mobil-nebo-jen-mp3-jaka-sluchatka

osobně bych je asi nebral. Cenově jsou to fajn sluchátka. Mé osobě vadí jejich velikost a basovější podání (poslouchám rock/metal/ska + všechno ostatní :D) a basů radši dosáhnu ekvalizérem spíš než abych to poslouchal stále "přebasovaný". Ale jinak je nemůžu než doporučit pro lidi co poslouchají třeba hip hop, disco nebo jim nevadí trochu víc dunící hlava. Třeba ten kámoš si je nemůže vynachválit...

Takže ano, jsou to solidní sluchátka co budou slušně hrát a vůbec bych se nebál, je někomu dát pod stromeček :thumb.

EDIT: Respektive v dané cenové kategorii asi nic lepšího není :).
...No...Name... (586)|16.12.2007 12:37
Tak do těch Plugů bych určitě nešel...Sám jsem je pár dní měl,viz. můj inzerát tady...

Už od prvního nasazení mě z nich docela bolela celá hlava.Jednak proto že ten molitan je docela velký a tlačí v uchu.A taky proto že při nasazování sem se párkrát škrábnul do ucha tou trubičkou která je v tom molitanu...Takže sem neváhal a už sem se jich chtěl co nejrychlejc zbavit.Kupoval si je se mnou i kámoš.Ten z nich byl unešenej...Až včera...včera mi přišel odkaz na diskuzi u CZC k těmto sluchátkum.Ten příspěvek byl od toho kámoše...a tady je ten příspěvek:
[QUOTE=Dejf]
Mam tyto sluchatka neco okolo pul roku ,a celkem me zklamali. Ze zacatku Zmi nevadilo ze se spatne nasazuji ,ovsem ted uz zacinam uvazovat o koupi jinych ,protoze kdyz se vas nekdo na neco zepta tak je vyndate behem pul vteriny ,ale zpetne nasazeni trva zase pul minuty. Jeste k tomu se mi tycinka ,ktera drzi ten molitan praskla a po chvili mi vypadne sluchatko a molitan zustane v uchu ,jeste je problem s cistenim tycinky,protoze se casto zanesou sajrajtem z usi a musi se vycistit. Kdo uvazuje o koupi musi pocitat s tim ze si je nemuze brat nekam do spolecnosti ,protoze nandavani je to problematicke. Jeste k tomu se prvni molitany zacinaji rozpadat ,takze si tam musim davat dalsi. Po delsi dobe nedoporucuji koupi.[/QUOTE]
Pokud tě ani tohle neodradilo,tak stačí říct a myslim že za 2 stovky jsou tvoje...

Pokud nechceš nic hrahýno,tak bych zkusil Creative Earphones EP-630...o těch sem slyšel chválu - cena/kvalita.
Ovšem pokud by si tomu člověku chtěl udělat opravdu radost,tak potom jedině Sennheiser CX 400,sám je taky chci kupovat,ale pro sebe...

Jak už řek P@pi,v téhle cenově relaci jsou Plugy THE BEST...ale jen do té doby,než zjistíte ty nevýhody s nasazováním...

//teď sem kliknul na ten odkaz,a koukám že P@pi byl taky pro Creative...takže ještě přidávám odkaz na Earphones EP-635
Klingacikx (1545)|16.12.2007 12:43
[quote=...No...Name...;72329]... Creative Earphones EP-630.[/quote]
Sám ich mám doma a hrajú veľmi pekne a dobre sedia v ušiach ak ich kúpiš neurobíš chybu...
johny__g (6387)|16.12.2007 13:00
Tak díky všem (komu sem mohl K+), koupím ty EP-630, u 635 se mi nelíbí jen 60 cm kabel. Sice cena v softcomu je o kilo víc než v CZC (divné, většinou je to naopak) ale to už mě nezabije. Hlavně že budou do 2 dnů doma.
speedsnail (4876)|16.12.2007 16:01
Sice už je rozhodnuto ale nemohu si nechat pro sebe dojmy z Genius HP-02 live http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37652
Za pár korun jsou to nejlépe vypadající, pěkně zabalené a vzhledem k ceně naprosto skvěle hrající sluchátka. Jako dárek sem jich rozdal několik, mají v balení 3 různé nástavce takže sednou opravdu každému, hezký obal se semišovým pytlíkem, a zvukově každého mile překvapili. V diskuzi na CZC je spousta lidí řadí zvukově právě nad výše zminované KOSSy. Já je mám asi rok, a když jsem po pul roce ztratil jeden nástavec tak sem neváhal a hned si je objednal znovu.
...No...Name... (586)|16.12.2007 16:44
[QUOTE=speedsnail;72386]...Genius HP-02 live...[/QUOTE]
Tak to koukám...Já tyhle sluchátka skoro obcházel obloukem,protože s firmou Genius nemam moc dobrý zkušenosti.Ale teď když sem si přečet diskuzi,tak jen koukám...teda vlastně čumim.To vypadá jako jeden z mála výrobků od tété značky,na který si skoro nikdo nestěžuje...

Měl si možnost slyšet i EP-630?Abys moh popsat jaký rozdíly tam jsou.Protože ten kámík si chce,tak jako námi přemluvený johny__g,taky kupovat EP-630.Tak aby nakonec ta sluchátka Genius HP-02 nevyšla líp...

//EDIT- Jen jsem opravil chyby u skoňování slova Genius,další chyby opravovat zatim nebudu...speciálně pro P@piho...:D//
speedsnail (4876)|16.12.2007 17:05
Bohuzel EP-630 sem nemel moznost vyzkouset. A v diskuzi na czc to taky nikdo nesrovnává, v tomhle neporadim.
Muzu pridat jeste nejake zkusensosti s HP-02. Kablik ma 150cm a konci dost malym Jackem kterej se tim padem skoro nelame v kapse. Jako kazde pecky maj i tyhle vyraznejsi basy ale rozhodne nejsou prebasovany jako kossy. Ja mam radsi cisty zvuk (myslim tim bez eqalizeru a pod) a jsem spokojen.
// Myslim ze ani jedny sluchatka nebudou krok vedle, ale cena/vykon je urcite na strane geniusu.
P@pi (1519)|16.12.2007 17:06
[SIZE="1"]OT: To ...No...Name...: Genius je pravděpodobně z anglického slova Genius a to je jednotné číslo/přídavné jméno, nikoliv množné viz.: http://slovnik.seznam.cz/?q=genius&lang=en_cz. Jen taková drobnost, abys byl lépe informovaný ;). Více o tom slově např. tady: http://www.thefreedictionary.com/genius[/SIZE]
Klingacikx (1545)|16.12.2007 19:16
Mne sa tie genius slúchatká zdajú byť moc "veľké" a vyzerá skoro ako by si mal v uchu zosilňovač zvuku:D. Teraz k tomu zvuku nemajú tak čisté basy ako EP-630 hlavne to som postrehol za tých 10s čo som ich mal v ušiach:cry
Zeli (397)|17.12.2007 21:16
Par mych postrehu k tem Kossum:
hrajou dobre, vypadaj dobre, jsou zbytecne velky, maji moc dlouhy kabel, mohly mit asymetricky deleny kabel za krk, kdyz sou v usich tak uplne izoluji od okoli, nasazovani i vyndavani bez problemu, v mrazu je ten molitan tuzsi, trubicka nevadi ani neskrabe, pri alespon obcasnem vycisteni usi se nezaspini, v baleni jsou dva pary molitanu...
Klingacikx (1545)|17.12.2007 21:21
[quote=Zeli;72866]
...kdyz sou v usich tak uplne izoluji od okoli... [/quote]
To je na tom najlepšie nepočuješ iné zvuky a hudbu si užiješ aj na min hlase čiže úspora energie:thumb
Zeli (397)|17.12.2007 21:26
[QUOTE=Klingacikx;72868]To je na tom najlepšie nepočuješ iné zvuky a hudbu si užiješ aj na min hlase čiže úspora energie:thumb[/QUOTE]

...to je urcite klad, ale zas neuslysis ani prijizdejici nakladak :) a kdyz na tebe nekdo mluvi musis spunty vzdy vyndat.
Klingacikx (1545)|17.12.2007 21:33
[quote=Zeli;72874]...to je urcite klad, ale zas neuslysis ani prijizdejici nakladak :) a kdyz na tebe nekdo mluvi musis spunty vzdy vyndat.[/quote]
Radšej si ich vyberiem ako počúvať hudbu z MP3 na nejakých škriekačkách.:cry
...No...Name... (586)|18.12.2007 06:09
[QUOTE=Zeli;72866]
hrajou dobre, vypadaj dobre, jsou zbytecne velky, maji moc dlouhy kabel, mohly mit asymetricky deleny kabel za krk, kdyz sou v usich tak uplne izoluji od okoli, nasazovani i vyndavani bez problemu, v mrazu je ten molitan tuzsi, trubicka nevadi ani neskrabe, pri alespon obcasnem vycisteni usi se nezaspini, v baleni jsou dva pary molitanu...[/QUOTE]

Souhlasim:hrajou dobre, vypadaj dobre, jsou zbytecne velky, maji moc dlouhy kabel, mohly mit asymetricky deleny kabel za krk, kdyz sou v usich tak uplne izoluji od okoli, v baleni jsou dva pary molitanu...

Nesouhlasim: nasazovani i vyndavani bez problemu-Jak sem už řekl,kámoš je má asi čtvrt roku a používá je každodenně.Takže to nasazování už má v ruce.Ale i tak mu to dá práci...Molitany už jede druhý a trubičku mi včera ukazoval,má jí zalepenou vteřiňákem...protože dole napraskla a kus se odštípl...

Že jsou to špatná sluchátka neříkám...Jsou dobrá,ale jen na hodně dlouhé cestování bez vyndavání...Muj názor...
...No...Name... (586)|18.12.2007 11:15
tralalacek (26)|27.2.2008 17:53
cau, tak ja osobne mam nejlepsi pecky na trhu...koss keb 79...dozivotni zaruka...zvuk asi nejpodobnejsi portam asi malokdo uveri dokud sito nevyzkousi jak nadhernej cistej zvuk to ma...rozdil oproti ostatnim cistota zvuku a hlavne kvalitni silne basy...maji 3 druhy vlozek do usi podle velikosti...jejich cena je unas prehnana 3400,- :)) ja koupil v ameru za peknejch 1400 coz je skoro jak porta ale nenosis obludy na hlave ale husty pecky...pokud nemas penize doporucuju jejich nizsi radu, hlavne se systemem spur plug(bo nejak tak, koukni do eshopů)!!!jo pozor zvukove toje srovnatelne s portama ale zasadni rozdil, ty neposlouchas nic jineho nez hudbu neslysis narozdil od port venkovni ruch...takze kdyz jedes treba metrem tak nerusis jak jiny debilci ostatni s portama okoli a sam se soustredis na dokonalej poslech...opravdu ten system je udelanej tak dokonale tesne ze nikdo nemuze ani tusit ze mas na plny kule pecky...
P@pi (1519)|27.2.2008 18:09
1, nejsou to nejlepší špunty na našem trhu
2, špunty s basama jako Porty? No to musí být nádhera a jak prosím vypadají tvoje uši a hlava po pěti hodinách poslouchání? Špunty intraaurální konstrukce s takovýma basama jsou podle mně dobrý na desetiminutový poslech, ale ne na dvou hodinovou jízdu busem. To pak musíš mít poměrně nízkou hlasitost, ne?
Klingacikx (1545)|27.2.2008 20:33
Tak je som už mesiac bez špuntov, mal som Creative EP-630 bol som si nimi spokojný ale ľavé sluchátko začalo potichu hrať a išli na reklamáciu....30dní a vrátili mi peniaze tak teraz som si objednal Spark Plugy
...No...Name... (586)|28.2.2008 06:09
[QUOTE=Klingacikx;94991]Tak je som už mesiac bez špuntov, mal som Creative EP-630 bol som si nimi spokojný ale ľavé sluchátko začalo potichu hrať a išli na reklamáciu....30dní a vrátili mi peniaze tak teraz som si objednal Spark Plugy[/QUOTE]

Tak to nevím jestli byla dobrá volba...Myslím že tě po čase začne štvát to složité nasazování...Ty 630 jsem kupoval bratrovi a naprostá spokojenost,jen né tak výrazné basy oproti Plugu...ale to se při nejhorším dožene EQ...Tak jsem zvědav,jak se s Plugy zžiješ...
Klingacikx (1545)|28.2.2008 16:11
Mal som ich na skúšku požičané od spolužiaka a bol som s nimi spokojný, len mi trocha vadilo, že keď som ich mal v ušiach tak som vyzeral ako Frankenstein. No zatiaľ ich nemajú na sklade tak to možno zruším a pozriem sa po The Plugoch
...No...Name... (586)|28.2.2008 16:36
No,pokud chceš takovýhle typ sluchátek od Kossu,tak by to asi bylo lepší...Nehledal jsem sice nějaké porovnaní Plug X Spark Plug,ale kromě ceny a vzhledu tam snad takový znatelný rozdíl není...
Razi3L (612)|5.3.2008 21:53
mam plugy a naprosta spokojenost, jestli mas rad basy, tak ty sou velice dobry, ale mam dojem, ze vejsky jsou trochu slabsi, ale nejsem zadnej hifi maniak, takze to nedokazu poradne posoudit :)

//edit: mam je uz pres pul roku
tralalacek (26)|15.4.2008 08:31
1.jake jsou dle tebe nejlepsi na trhu? myslim ze jejich parametry mluvi za sebe, a to ze jsem napsal ze jsou nejlepsi je samozrejme muj pocit...vystridal jsem jich uz nekolik vcetne tech port ktery jsou sice bajecny ale ven je opravdu nenosim...

2.Doporučuji proste vyzkoušet, pokud nemas mini usi jako treba moje pritelkyne ktery opravdu pri poslechu delsim jak pul hodiny boli hlava protoze jito tlaci tak samozrejme potom jsou spravna volba porta ale komu tenhle system vyhovuje, sedej mu dokonale jako treba mne, tak jak rikam zvuk dokonalej, jestli si myslis ze je poslech naprosto potichu tak se pletes a posloucham 2 hodiny v kuse da se rict pravidelne!

tady je kdyztak odkaz muzete si srovnat s konkurenci...

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48944
crasher.km (919)|15.4.2008 18:10
Poměrně mladá,leč hodně dobrá je značka SkullCandy ... používají ji hudebníci jako např. Snoopy dog nebo i některé profesinální hráčské klany :)
...No...Name... (586)|15.4.2008 19:49
[QUOTE=tralalacek;112538]jake jsou dle tebe nejlepsi na trhu?[/QUOTE]

Takhle se to nemůže brát...Sluchátka se netestují jako grafická karta.Podle "papírových" vlastností se nemůžeš řídit...Musíš si sám vyzkošet co chceš a co ti bude vyhovovat...Někdo si kupoje sluchátka za tisíce,jiný zas nedá z ruky svoje Géniusky za 150Kč...

Přijde mi,že moc preferuješ značku Koss...To je podle mě audiofilká značka pro neaudiofily.No a můj celkový názor na sluchátka značky Koss(až na pár modelů)...Jsou to sluchátka,která se svým zvukem řádí do střední až nižší třídy...A jejich cena mi proto přijde hodně přemrštěná...Kossu se platí především za značku a za doživotní záruku...Troufám si říct,že zvukaři by jen ohrnuli nos...Tohle si ale neber osobně...sám už jsem pár sluchátek Koss slyšel...a takovýhle jsem si na ně udělal...
crasher.km (919)|15.4.2008 20:21
Koss si udělalo jméno celkem dobrý zvukem, dobrou zárukou ... ale v žádném případě nemá na značky jako Sennheiser,Technics,Beyerdynamic ... Koss je prostě jen dobrý kompromis mezi cenou,kvalitou ve střední třídě.
SmartMole (297)|24.4.2008 01:07
[quote=tralalacek;112538]1.jake jsou dle tebe nejlepsi na trhu? myslim ze jejich parametry mluvi za sebe, a to ze jsem napsal ze jsou nejlepsi je samozrejme muj pocit...vystridal jsem jich uz nekolik vcetne tech port ktery jsou sice bajecny ale ven je opravdu nenosim...

[/quote]

Rozhodně znám mnoho lepších...

V současné době asi nejlepší sériově vyráběné špunty na našem trhu jsou tyto:

http://www.sluchatka.net/42-shure-se530-se530pth/
nebo
http://www.sluchatka.net/38-ultimate-ears-triple-fi-10-pro/

Je to ale trochu jiná kategorie, než Vámi zmiňované.
Ritchie83 (369)|26.4.2008 16:33
Před několika málo dny jsem si koupil Sennheiser CX-300 a jsem s nimi prozatím spokojen. Poslech čistý, basy lehce zvýrazněné, v uších sedí dobře.

Objednal jsem si je v e-shopu sluchatka.net zmíněném o příspěvek výše a mohu na něj dát kladnou referenci. Objednávku jsem odeslal ve středu v 15.30, zaplatil převodem (v rámci FIO dz jsou peníze připsány na účet příjemce v řádu minut) a hned ve čtvrtek byl ve schránce zanechán lístek s tím, že na poště mám uložen balíček k vyzvednutí. Jinými slovy dodací lhůta okamžitá a taktéž ceny jsou ve srovnání s konkurencí podstatně nižší.
Withman (1337)|26.4.2008 23:42
Jestli nechce vypadat jako Frankenstein, tak si Koss Spark Plug nekupuj! :stupid :D

Osobně doporučím, možná to tu už někdo psal, nečetl jsem to...Creative EP-630, výborná sluchátka za hodně luxusní cenu. Mají u sebe 3 nástavce, takže padnou do každého ucha. Pokud bys byl náročnější, tak mají i Creative Zen Aurvana...moc dobré. :-)

A kdybys ještě něco lepšího, tak RH píše na svém webu o hodně drahých špuntech.

Já jsem spokojen s EP-630, které mi doporučil kolega, který je předtím doporučil cca 4 lidem, já je doporučil své přítelkyni a ještě 2 přátelům...a všichni jsou spokojeni. :thumb Happy Family :idea
Klingacikx (1545)|26.4.2008 23:52
Na tých EP-630 mi vadí to, že vo vyššej hlasitosti majú trocha slabšie basy ale inak kvalitné špunty.
S tými Spark Plugami je to pravda, budeš vypadať ako Frankenstein ale basy majú slušné...
Withman (1337)|27.4.2008 12:29
Já jsem s basama spokojen. Stačí si taky trochu pohrát s ekvalizérem a je to OK. Ale je pravda, že o KOSSech se říká, že jsou přebasované.
...No...Name... (586)|27.4.2008 18:03
[QUOTE=Klingacikx;116905]Na tých EP-630 mi vadí to, že vo vyššej hlasitosti majú trocha slabšie basy ale inak kvalitné špunty.[/QUOTE]

Basy mají stejné jako ostatní takováhle sluchátka...A s tou kvalitou jsou na tom opravdu dobře.v porovnání se Sénny CX300 měly jen méně výrazné výšky...jinak je to vlastně to samé,jen 2x levnější...Takže ty Creativy také doporučuji všem...