reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhrada int. zvukovky?

valsi (4)|29.4.2008 20:02
mám 3 roky staré PC, do kterého jsem kromě výměny RAMek ještě nesáhl. Na rovinu říkám, že PC nerozumím, proto se ptám. Mám zákl. desku FIC P4M-800T2 s integrovanou zvukovou kartou (nevím co to znamená..). Mám problémy s hlasovou komunikací a kamarád mi doporučil vyměnit zvukovou kartu. Poradí mi někdo jakou koupit na tuto zákl. desku a zda výměnu zvládnu sám? (je to složité?). Stačí mi karta v nižší cenové hladině. Děkuji.
Salamander (6177)|29.4.2008 20:05
Vymenu zvladnes urcite levou zadni
Koupil bych aspon Audigy http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008P0X000082X
...No...Name... (586)|29.4.2008 20:08
Nejdřív bych řekl,že tohle mělo být do jiné sekce..ale neva...Integrovaná znamená to,že jí výrobce do desky zakomponoval sám.Tím pádem si jí ty nemusel samostatně dokupovat.No a výměnu určitě zvládneš.Odmontuješ bočnici,vyndáš jednu záslepku PCI,zasuneš kartu a zašroubuješ zajišťovací šroubek...

A co se týče těch karet...Pokud ti stačí něco obyčejného,tak pak kup Genius SoundMaker VALUE 5.1,anebo Creative Labs Sound Blaster Audigy.Ale ta první asi bude stačit...

A je vážně problém se zvukovkou?Není to jen v nastavení?
Smeli (2302)|29.4.2008 20:18
Přejmenováno, přesunuto

Kouknul bych se první do nastavení, jestli není něco špatně :notsure
Logout (4018)|29.4.2008 21:00
Ahoj,
ale kamarád kecal. Protože i ta nehorší integrovaná zvukovka v pohodě zvládne hlasovou komunikaci (předpokládám že myslíš skype, messenger, googletalk nebo tak něco). Problém bude někde jinde...
Co je to za problém "s hlasovou komunikací"?
(Jestli nerozmíš na co se ptám, tak napiš co přesně cheš dosáhnout, a co jsi udělal pro to aby to
fungovalo a co přesně nefungovalo...).
Matyáš
...No...Name... (586)|29.4.2008 21:11
[QUOTE=Logout;117732]kamarád keca[/QUOTE]
Nekecá,jen doporučuje;)
[QUOTE=valsi;117693]kamarád mi doporučil vyměnit zvukovou kartu.[/QUOTE]

Ale jinak souhlasím s tím,že by se ten problém měl specifikovat.
valsi (4)|30.4.2008 16:25
Díky za odpovědi, konkrétně se jedná o komunikaci ve hře BF2, ze začátku tak někdy i půl minuty mi jde slyším je ale oni mě ne, potom už neslyším ani já je a mám vyplý mikrofon ve Windowsech...sám se pořád vypíná..

a ještě bych dodal, že Skype mi funguje, ale když přijmu hovor na ICQ, tak často musím provést test myslím že mikrofonu, aby mě druhá strana slyšela...proto už ICQ nepoužívám
P@pi (1519)|30.4.2008 16:44
matilda (83)|30.4.2008 17:36
vetsinou je pes zakopan ve spatnym nastaveni driveru, co se vstupu /vystupu tyce chce to poradne proklikat a bude fsechno OK.....predpokladam ze tam mas nakou AC´97 zvukarnu nebo neco takovyho....
valsi (4)|30.4.2008 20:20
když stáhnu ty ovladače, to je stačí otevřít a nainstalovat? Co se týče té zv. karty tak jo, myslím že je tam AC 97 nebo něco podobného, někde jsem tohle označení viděl...
P@pi (1519)|30.4.2008 20:28
[QUOTE=valsi;118108]když stáhnu ty ovladače, to je stačí otevřít a nainstalovat? Co se týče té zv. karty tak jo, myslím že je tam AC 97 nebo něco podobného, někde jsem tohle označení viděl...[/QUOTE]

Mělo by, je to exe soubor. Talže buď je to přímo instalace nebo samorozbalovací archiv, ale spíše to první. Nechce se mi stahovat těch 18 MB tou šnečí rychlostí, abych to zjistil ;-).

Samozřejmě stačí spustit a nainstalovat, když hodí chybu tak napiš. Mělo by to být na tvojí zvukovku.
valsi (4)|30.4.2008 21:06
Díky moc , stáhl jsem ty ovladače, nainstaloval a už mi to v BF2 běží, takže předpokládám že i ICQ půjde. Díky ti i všem ostatním...