reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reklamace CD/DVD

Pavel Boček (4169)|12.12.2007 00:03
Jakou šanci mám uspět s reklamací CD ? Osobně sem to čekal, ačkoliv o CD-RW bylo pečováno, mělo se skoro jako v bavlnce, tak mikroškrábance se stejně objevily. Hlavně na to teď čumím a začalo to korodovat, samozřejmě okraje už hážou chyby. Ale měly by na to být dva roky, ne...? To přece aspoň ty dva roky korodovat nemá kua :angry Půjde to teda proreklamovat...? Sem se o to staral standardně, žádná velká vlhkost, nikdo nekouřil...sem zvědavej co ten pakl DVD-RW se zálohou, jak ten vydrží; ten jestli něco pudu reklamovat určo, ty DVD byly v kompu všehovšudy jednou. Si snad budu muset nakonec pořídit páskovou knihovnu, dneska to ho*** vydrží :angry
speedsnail (4876)|12.12.2007 02:29
Tohle začíná být fakt problém. Spousta zálohy na CD/DVD nejde po dvou třech letech přečíst. Kámoš měl strach o data, přemýšlel jak dlouho to bude vypalovat, koli ho budou stát DVDčka přičetl dvacet deka lenosti a když je dnes cena za GB pod 6kč tak už to od ceny DVD neni zas tak daleko (zhruba 2x). Tak koupil 2x500G HDD do raid0+1 (intel matrix) a má vystaráno. Myslim že časem to tak budem dělat všichni. Koupi se dva/tři X-TB disky (nějaká green řada, proměnné otáčky atd. nízka hlučnost a spotřeba, o výkon zas tak nepujde), dáme do raid-1/5 a systémovej disk bude fofr SSD řádově kolem 64-128Gb na OS, programy a hry. Do roka a do dne. :)
Pavel Boček (4169)|14.12.2007 21:11
No, co teprve když se to používá jako Flashka...nicméně záruka je snad 2 roky, tak je šance to zreklamovat...? Chovám se k nim dobře, tak u mě chyba nebude :notsure
speedsnail (4876)|15.12.2007 20:43
No me po pouzivani v discmanu odešli do roka 2 CDRW ze 4 ( Naštěstí už mam flashovej.), reklamovat mě abych řekl nenapadlo, ale myslim že odpověd bude jasná, zamítnuto ,že sis je poškrábal, měl ve vlhku, na sluníčku atd. a platit nezávislého znalce aby dosvědčil že je to výrobní vada je sci-fi.
Apophis66 (228)|16.12.2007 23:52
Me odesli 3 z 5 RWcek za pul roku:-(, ale reklamovat sem to nebyl, nema to cenu...Klasicky DVDcka odchazej po 2.prehrani, CDcka drzej trochu vic, ale zas malo mista...tak sem sel do externiho disku a poustim ho jen na zalohovani a snad vydrzi nejakej rok.
Pavel Boček (4169)|16.12.2007 23:55
Mám trochu chuť to koupit, nerozbalit a uložit na dno šuplíku. Za rok a půl bych to zkusil a šel vyreklamovat. To by mi nemohli nic vytknout ne...? Bylo to zabaleno dobře, škrábance nejsou...

Jde tu o princip; když to výrobci flákají, nebudu jim to přece platit já :angry
Apophis66 (228)|16.12.2007 23:57
Skoda ze budem cekat rok a pul na vysledek...by me docela zajimalo, co ti reknou:-)
Pavel Boček (4169)|17.12.2007 00:06
[QUOTE=Apophis66;72562]Skoda ze budem cekat rok a pul na vysledek...by me docela zajimalo, co ti reknou:-)[/QUOTE]

Možná ani ne, uvidím co udělá ta moje záloha na DVD. Použito to bylo jednou...
Intri (3490)|17.12.2007 00:06
:-) Oni ti na to stejně řeknou, že jsi to dal do mechaniky, která to poškodila... Reklamace optického disku má smysl jen tehdy, pokud na něm byla zálohovaná velmi důležitá data s velkou finanční hodnotou a ty jsi o ně v důsledku nekvalitního média přišel. Ale na druhou stranu nevím, jak je v zákoně toto ošetřeno - volba zálohovacího média byla zase jen tvoje věc, na druhou stranu výrobce musí po ty dva roky garantovat bezchybnou funkčnost. No jo, ale právě proto by to chtělo nějakého toho odborného posuzovatele, a ten by se vyplatil zase jen v případě, že jsi přišel o brutálně cenná data.
Pavel Boček (4169)|17.12.2007 00:18
Tak programy by tam byly...ale mohl bych to zkusit protlačit jako duševní újmu, přišel bych totiž o fotky.
Intri (3490)|17.12.2007 00:21
No, pak se připrav, že pro důkaz si budeš muset udělat hezké odpoledne s nějakým panem psychologem.:-)
Pavel Boček (4169)|17.12.2007 00:41
[QUOTE=Intri;72577]No, pak se připrav, že pro důkaz si budeš muset udělat hezké odpoledne s nějakým panem psychologem.:-)[/QUOTE]

Spíš co takhle hromadnou žalobu na výrobce...? Poškozeny jsou miliony lidé po světě...stačí dokázat, že dřív to bylo horší a že člověk přitom nemá možnost výběru a bude z toho velká, kauza, třeba se to povede...

Ale teď už vážně, já taky všechno ukládám na disk, pořád spolužákovi říkám, že je vůl když svou filmotéku má na několika stech CD/DVD...na druhou stranu, další disk taky není levnej a pokud se to jen nahraje a odloží, taky se odmagnetuje...
ICEBOSS (3435)|17.12.2007 19:29
[quote=speedsnail;71050]Tohle začíná být fakt problém. Spousta zálohy na CD/DVD nejde po dvou třech letech přečíst. Kámoš měl strach o data, přemýšlel jak dlouho to bude vypalovat, koli ho budou stát DVDčka přičetl dvacet deka lenosti a když je dnes cena za GB pod 6kč tak už to od ceny DVD neni zas tak daleko (zhruba 2x). Tak koupil 2x500G HDD do raid0+1 (intel matrix) a má vystaráno. Myslim že časem to tak budem dělat všichni. Koupi se dva/tři X-TB disky (nějaká green řada, proměnné otáčky atd. nízka hlučnost a spotřeba, o výkon zas tak nepujde), dáme do raid-1/5 a systémovej disk bude fofr SSD řádově kolem 64-128Gb na OS, programy a hry. Do roka a do dne. :)[/quote]
takovy ty "multimedimedia" "zalohy" ani nemusi byt na disku v PC a zrat elektrinu... planuju na tyhle vecicky nejaky ext. disk 500-750GB :).... mozna i terra... hlavne tam jdou taky ty data aktualizovat a clovek nema na 50DVD 30 ruznych verzi cehosi :)
Klingacikx (1545)|17.12.2007 21:07
Raz som si kúpi 50DVD nemenovanej shitnej značky a iba na dva sa dalo niečo napáliť tak som ich išiel reklamovať a vymenili mi ich bez menších problémov.
boboco (1987)|17.12.2007 21:24
Doma mám zásobu staré (8-rychlostní) série DVD+R TDK, když zřídkakdy něco zálohuju, tak na tato média, po dřívějších zkušenostech jen tak nějaké značce nevěřím. Pravda ale také je, že víc jak na samotné značce média záleží na kombinaci médium + vypalovačka. Stejně ale pálím minimálně, vše nechávám na disku, teď jsem kupoval 500GB potvoru jako výměnu za 160GB disk. celkem teď v PC mám 320+500 GB.
Pavel Boček (4169)|17.12.2007 23:25
[QUOTE=ICEBOSS;72777]takovy ty "multimedimedia" "zalohy" ani nemusi byt na disku v PC a zrat elektrinu... planuju na tyhle vecicky nejaky ext. disk 500-750GB :).... mozna i terra... hlavne tam jdou taky ty data aktualizovat a clovek nema na 50DVD 30 ruznych verzi cehosi :)[/QUOTE]

Trochu se to zvrhává v OT ale...ten disk musíš taky občas přepsat, jinak se v tom udělá paseka...

Ale k tématu, schválně jak budu mít čas a vzpomenu si zkusím položit dotaz na tu reklamaci do Poradny kšeftu, kde jsem to kupoval. Schválně co mi řeknou :rolleyes: