reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenajiždí windows ani jeho instalace

mikeek (35)|11.11.2010 21:43
Dobrý den,
mám tu jeden drobný problém.
Volala mi sestra, že se jí zničeho nic při zapnutí počítače začala ukazovat informace o tom, že windows byl ukončen s chybou atd atd, nabídka Spustit systém běžným způsoben, Stav nouze..... při výběru čehokoliv pc zůstane po chvíli zaseknut na černé obrazovce. Stav nouze se jakoby načte, ale těsně před jeho spuštěním opět černo. Myslel jsem tedy, že pomůže oprava systému, v horším případě reinstalace. Po vložení disku s windowsi normálně najede, načítá si potřebné soubory atd., poté je černá obrazovka po které má následovat další fáze (souhlas s podmínkami, výběr akcí atp.), ovšem zůstane pouze u černé obrazovky s blikajícím kurzorem.
Co to může způsobovat?
Bohužel přesnou konfiguraci PC neznám a moc sem j nevyčetl..
Jsou tam windows XP proffessional, 185W zdroj AC Bel, na základovce jsem kromě IBM Rev 1.5 nenašel jiné označení, chipset intel FW82801DB
Mockrát Vám děkuji za reakce.
kevin00 (10238)|11.11.2010 22:55
Zkusil bych otestovat moduly RAM pomocí GoldMemory.
mikeek (35)|12.11.2010 08:47
zkusit to mohu (dostanu se k tomu pc zase až odpoledne), ale nevím. Zkoušel jsem každou z pamětí (jsou tam tušim 2x 512 DDR1) v single modu, ale neúspěšně. Spíše mě napadá, jestli nemohou být poškozeny nějaké sektory na disku? Jinak nevim proč by nenajela ani instalace.
Zoidik (1405)|12.11.2010 09:25
[quote=mikeek;415770]zkusit to mohu (dostanu se k tomu pc zase až odpoledne), ale nevím. Zkoušel jsem každou z pamětí (jsou tam tušim 2x 512 DDR1) v single modu, ale neúspěšně. Spíše mě napadá, jestli nemohou být poškozeny nějaké sektory na disku? Jinak nevim proč by nenajela ani instalace.[/quote]

Instalace by měla jet z media a valit do paměti, pak se začne instalovat na disk. Zkus ty paměti jak je psáno a případně zkontrolovat kabely mezi mechanikou a deskou a diskem a deskou jestli jsou řádně dotlačené do konektroů. Dotlačit paměti , vyfoukat sloty....
mikeek (35)|12.11.2010 10:17
jo tak, takže instalace vali z paměti, tak to se omlouvám, já myslel že se načita na harddisk :). Dobrá, odzkouším ty paměti přes GoldMemory, pak sem dám report :)
mikeek (35)|13.11.2010 12:42
Problem vyřešen. GoldMemory sice nic nenašel, ale vyřešil to Super Grub, takže se pravděpodobně něco zhašilo a byl nějak chybně zapsán zavaděč na disku :).