reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehrání Blue Ray z pevného disku

The_derava_bota (83)|24.5.2008 01:57
BR sem zkopíroval na HDD přes ANyDVD ale nemužu ho přehrát jako z mechaniky, chybí mě výběry zvuků, čím to přehráváte s Menu atp. z pevného disku ?
Ivo Mašek (507)|24.5.2008 19:35
Ahoj
Kolegové "odjinud" to řešili takto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15196
tak nevím, zda ti to pomůže.
hl.hl (1387)|24.5.2008 19:55
Ja nekde narazil na to, ze problemem neni vlastni prehravani, ale nejak blbe udelana ta kopie. Nemuze to byt toto?
Ivo Mašek (507)|24.5.2008 20:03
Možné to je., ale u tazatele bych to nepředpokládal. Je to starý praktik.
The_derava_bota (83)|24.5.2008 22:11
[QUOTE=Ivo Mašek;125638]Ahoj
Kolegové "odjinud" to řešili takto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15196
tak nevím, zda ti to pomůže.[/QUOTE]

Nazdar kolego odjinud :D, jen sem tady četl že Tvfreaku se musí už konečně pomoci. Nedivím se že je na tom tak bídně s jeho neschopností připoutat svým obsahem čitatele a diskutéry, no zřemě mu chybí kvalita chování některých "moderátorů" a "multivibrátorů" a "polo-šéf redaktorů" :D :D :D
The_derava_bota (83)|26.5.2008 23:40
[QUOTE=hl.hl;125646]Ja nekde narazil na to, ze problemem neni vlastni prehravani, ale nejak blbe udelana ta kopie. Nemuze to byt toto?[/QUOTE]

No blbě udělaná kopie, ty kopie dělá AnyDVD, tváří se že je provedla úspěšně, nicméně přehrát se mě to na Vistách 64 nepodařilo (jinde jsem toto nezkoušel), winDVD, Cyberlink ani kulový, přitom DVD funguje ze složek OK, nějak mě napdá vytvoření fiktivní mechaniky jako ve Win 95, to byl přikaz subst nebo jaký, no nic zkouším dále ...
Logout (4018)|27.5.2008 00:02
subst funguje (aspoň v XP) - ovšem tvářit se to bude jako pevnej disk, nikoli jako vyjímatelný přehrávatelný médium.
hl.hl (1387)|27.5.2008 00:42
[QUOTE=The_derava_bota;126441]No blbě udělaná kopie, ty kopie dělá AnyDVD, tváří se že je provedla úspěšně, nicméně přehrát se mě to na Vistách 64 nepodařilo (jinde jsem toto nezkoušel), winDVD, Cyberlink ani kulový, přitom DVD funguje ze složek OK, nějak mě napdá vytvoření fiktivní mechaniky jako ve Win 95, to byl přikaz subst nebo jaký, no nic zkouším dále ...[/QUOTE]

A to ze to udela kopii blbe uz vis a nebo si to zatim jenom myslis? Nekde jsem prave cetl o nejakych dodatecnych presunech souboru aby to fungovalo spravne. Coz by mohlo odpovidat na tvuj popis, ze ze slozek to jde samostatne spustit, ale jako celek to neni na 100%. Zkus se mrknout jestli neni nejaky patch na to AnyDVD nebo primo nejaka novejsi verze.
The_derava_bota (83)|29.5.2008 23:22
[QUOTE=hl.hl;126458]A to ze to udela kopii blbe uz vis a nebo si to zatim jenom myslis? Nekde jsem prave cetl o nejakych dodatecnych presunech souboru aby to fungovalo spravne. Coz by mohlo odpovidat na tvuj popis, ze ze slozek to jde samostatne spustit, ale jako celek to neni na 100%. Zkus se mrknout jestli neni nejaky patch na to AnyDVD nebo primo nejaka novejsi verze.[/QUOTE]

Tak sem vše co bylo zkopírováno na disk AnyDVD vypálil na BD ve UDF 2.5 pomocí Cyberlinku a BD se přehrává stejně jako originál, hmmmm, pirátům se hold přeje :D A kolik ta ochrana HDCP musela stát v globálu peněz ???

Zkouším dále VirtualDrive atp., uvidíme ..., zatím sem zkusil několik "starých" zajetých programů, např. Zoomplayer, BSplayer, a vše k ničemu .
Styryx (351)|30.5.2008 11:50
A nemusí to teda bejt v rootu disku? Už jsi zkoušel ten subst? Mně na spoustu věcí zafungoval (např. instlátory her apod.).

No anebo potom vypálit místo na skutečný médium do nějakýho Image Drive (např. Nero má Image jednotku, nebo Clone CD apod. ...)
The_derava_bota (83)|31.5.2008 10:32
[QUOTE=Styryx;127670]A nemusí to teda bejt v rootu disku? Už jsi zkoušel ten subst? Mně na spoustu věcí zafungoval (např. instlátory her apod.).

No anebo potom vypálit místo na skutečný médium do nějakýho Image Drive (např. Nero má Image jednotku, nebo Clone CD apod. ...)[/QUOTE]


V rootu disku to nepomáhá, subst funguje i ve Vista 64 ale Cyberlink stejně nepřehrává.

Clone CD mám, jenže jak to dostanu na tu virtuální mechaniku, zkusil sem Virtualdrive a ten formát z Clone DVD nebere, ale i tak by šlo o něco krkolomného ...

To by chtělo něco jako ten subst ale s CD/dvd mechanikama, mám pocit že toto si vzaly do hrobu systémy 9X, kde to nějak jednoduše šlo.
The_derava_bota (83)|31.5.2008 21:23
Tak tomu říkám krize, zkusil jsem pro tvorbu formátu několik programů:

Alcohol: Totání srágora, nepozná ani disk.
PowerISO: vytvoří formát ale sám si je nedokáře zpětně přečíst, absolutně k ničemu.
VirtualDrivemanager: Nedokáže vytvořit vůbec nic, avšak cizí formát vezme a připojí k mechanice.

Takže jsem na jednom programu vytvořil "image" a na jiným přiřadil k DVD mechanice avšak BD přehrávač Cyberlink prohlásil chybu hned na začátku takže tento směr pokusů je na draka !

Tak nic, zkusím akci s programováním nebo se na to .......

Jestli někdo ví jak konkrétně přehrát médium Blue Ray zkopírováním na disk ve Vista 64, tak prosím ....
sub_old (0)|2.7.2008 16:17
No já jsem teda stáhl z torrentu obsah Blu-ray disku, konkrétě Ice Age, mám Visty 32, Corel WinDVD to nezkousl, ale KMPlayer jako jistota, která nikdy nezklame, to rozjel...
The_derava_bota (83)|26.7.2008 23:53
KMPlayer je nástupcem Sasami2k a je výtečným flexibilním programem s mnoha nastaveními ale ...

1) Video s externím decoderem není možné zapojit do HW deinterlace a HW decodování, test jak Cyberlink tak Ravisent decodery.
2) Zvuky - ani jedno cca z 10 Blue Ray nedokázal přehrát se svým spliterem KMP, buď se zhroutil hned nebo po krátkém čase, a to pokuď vůbec "spliter" zapojil, nepomohlo veškeré nastavení.
3) Titulky - nic.

Ale jinak jsem to už vyřešil, přehrávání Bluray z pevného disku je v naprostém pořádku, dalo by se říct že je lepší než z mechaniky.
Wikin (2)|14.11.2008 18:43
Ahoj. Koupil jsem si ntb s BR a full HD, s ANYDVD jsem zkopíroval obsah BR. Můžeš mi poradit jak přehráváš v kvalitě jako z disku BR? Řeší NERO Showtime? Moc děkuji, ušetří mi čas. Poslal jsem ti soukromou zprávu s mou mailovou adresou.
Wikin (2)|21.11.2008 13:58
Tak Showtime to nepřehraje. Kampak se zatoulala derava bota... Docela by mi helflo, kdybych o ni zakop a poradila mi. WIN DVD BD je natvrdo nastavený na BR-disk. Utekla nějaká doba. Jak to řešíte dnes? Točím a stříhám vlastní video v 1080i. Jaký přehrávač mám použít pro projekci na LCD TV ve full HD? Normálně používám KMPlayer, ale zvládá full hd? A co ArcSoft TotalMedia Theatre nebo Power DVD Ultra? Pomůže, nebo jen přehrává BR z mechaniky? Nechce se mi vše pálit na Blue-ray disky při těch cenách. Musím řešit HW jako je např. PopcornHour nebo TViX? Jak uchováváte a přehráváte Full HD?