reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lcd Hp Lp3065 30"

Mas (2)|24.7.2008 07:41
Ahoj, rozhoduji se ohledně nového monitoru. V současné době mám 19" LCD Samsung 930BF, který mohu prodat. Jelikož mi monitor vydrží dost dlohu (minimálně 5let), tak jsem začal uvažovat o velikosti celých 30". Z nabízených modelů je cenově nejpřijatelnější HP LP3065, který se dá pořídit +- za 24000 vč.DPH. Při čtení recenzí (nejen zde na webu) zaráží dost kritizované podsvícení a také "podivná nestabilita pixelů". Můžete mi prosím napsat svoje zkušenosti/názory, jestli mám vzít tento monitor, nebo se poohlédnout po nějaké 24"?

Děkuji Mas
Jiziii (796)|24.7.2008 08:48
A de taky o to co máš za grafiku protože by ti ten monitor nemusela zvládnout
A pokud to LCD nemáš do nákýho domácího kina tak podle mě 24 maximálně stačí
Mas (2)|24.7.2008 08:56
[QUOTE=Jiziii;144884]A de taky o to co máš za grafiku protože by ti ten monitor nemusela zvládnout
A pokud to LCD nemáš do nákýho domácího kina tak podle mě 24 maximálně stačí[/QUOTE]


V sestavě problém nebude, mám Q6600@3,5GHz, 4GB RAM, GF8800GTX@ULTRA.
Do domácího kina to rozhodně nemám, ale pořád přemýšlím, jestli to bude stačit, tak 24" na dobu př.6let.

Nevím, proto se ptám.
Pavel Boček (4169)|24.7.2008 09:14
Záleží i kde budeš ty a kde panel. Ono 30'' už je velká záležitost a není to moc na sezení blízko.

Pokud bys to chtěl i s televizí, na SHW zrovna vyšel zajímavý článek o Samsung T240HD :rules
kane.shw (1231)|24.7.2008 09:15
Imho je 30" na běžné užívání (pokud to tedy chápu spávně) už příliš!

Navíc tvá úvaha se mi zdá také podivná... proč by sis třeba za dva roky nemohl koupit něco zcela nového :notsure Kdo ví kde budou nové technologie, ceny, tvá sestava (btw, která už teď zastarává)...
A vypojit starý monitor a připojit nový je snad to nejjednodušší, co může v IT vůbec být :rolleyes:

So... raději kup 24" za nějakých +- 10.000CZK a zbytek zatím vlož do nějakého spořícího fondu ;)
Biges (77)|24.7.2008 15:53
Jestli chce Mas 30" monitor, tak ho nechte :)
Co je ona "nestabilita pixelů", to fakt netuším. Nicméně podsvícení bývá u tak velkých monitorů problém. Záleží ovšem na konkrétním modelu.
Pokud ovšem mám být něco velkého ke koukání zblízka, pak to bude zřejmě právě něco s IPS panelem, tedy právě tento HP. Jistě jsou na trhu u lepší 30" LCD, ale také mnohem dražší.
Zkusil bych ho koupit někde, kde je možné si ho před tím vyzkoušet, prohlédnout.