reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Repro na desatero způsobů?

Hana Konečná (28)|8.7.2011 11:43
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Repro na desatero způsobů?



Reproduktory mohou být různé a stejně tak i názory na jejich kvalitu. Používáte soustavu více reproduktorů, nebo dáváte přednost klasickému stereu? Jaké reproduktory vlastně máte? Nebo používáte jen sluchátka? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
xmarek (1676)|8.7.2011 12:09
Jelikož jsem zastánce klasického sterea, tak tomu odpovídá i používaná sestava. Ovšem stejně důležitá je pro mě i zvuková karta, potažmo DAC. Nemám rát řešení 5+1 nebo 7+1 apod. Důvod? Málokdo to umí udělat dobře a pokud to umí tak si to nechá náležitě zaplatit. V tom případě se nacházíme úplně někde jinde než u klasického poslechu hudby z PC. Mě nikdy klasické speakery nikterak neoslňovaly, tak jsem se vydal cestou studiových monitorů. Protože jsem byl limitován cenou, tak jsem šel do rozumného kompromisu. A výsledek?

Benchmark DAC1 USB >> KRK ROCKIT 6 Power Monitor Speaker (2 kusy).
Mr-Paul (45)|8.7.2011 13:20
používám zvukovku Creative extreme music a repro mám Logitech G51, na filmy a hry je to super, a jelikož poslouchám prakticky pořád když jsme u PC hudbu, tak i na hudbu jsou dobrý :D
Japkoslav (80)|8.7.2011 14:48
Myslím, že budu mít podobný názor jako většina obyvatelstva na prostorový zvuk - pro filmy a hry je rozhodně rozhodně 5.1 / 7.1 lepší volbou než stereo. Pro tyto účely vlastním ONKYO HTX-22HD (5.1).
Pro hudbu mám radši kvalitní stereo. Sennheisery DH650 nebo HD265, DAC Carat Topaz, zesilovač Canor SH-1, zvukové karty Xonar ST a Creative Titanium HD.
Někdy v budoucnu, až bude něco peněz a místa na stole, uvažuji o koupi M-Audio BX8a nebo jiného cenově ještě dostupného 2.0 setu.

PS: Na hraní hardcore her typu Battlefield BC2, Call of Duty nebo jiných stříleček, kde je důležité orientace v prostoru a lokalizace směru zvuků, nedám dopustit na kombinaci stereo sluchátka a Creative CMSS-3D (virtualizace sterea).
PS2: [quote=xmarek;459992]Benchmark DAC1 USB[/quote]
Ach ta závist, nehezká toť lidská vlastnost :D
tesla15 (15)|8.7.2011 16:05
Pro hudbu kvalitní stereo, není levné. 5.1 a pod. pro filmy, i když ani toto není jednoznačné. Jsou zde hudební nahrávky.Hodnotil bych následovně : cena = 5,1. Kvalita jenom stereo. Mám zaposlouchané repro CABASSE ve stereu,cena ( vč. zesilovačů ) jenom 3 500 000 Kč. Věřte, ony opravdu hrají.
Neregistrovaný (0)|8.7.2011 16:17
Dávam přednost stereu před prostorovým zvukem, protože kvalitní zvuk ve stereu má význam všude - i ve hrách a filmech, zatímco 5.1 se uplatní jenom občas. A za stejnou cenu můžu mít vždy podstatně kvalitnější stereo než 5.1.

U počítače jsem zkoušel:
- Redstary 5.1, přesné označení si nepamatuji, ale vím že měly dvoupásmové satelity - nevýrazný zvuk, pořád se kazily, po třetí reklamaci v průběhu cca. půl roky jsem je vrátil.
- Logitech Z-5400 - ať se Logitech chlubí kolika specifikacemi THX chce, hrály tak jak vypadaly, tj. malé satelity bez pořádných středů a do toho duní subwoofer. Po pár měsících začal silně šumět centr, tak jsem využil příležitosti a vrátil je hned při první reklamaci.
- Tím jsem skončil s 5.1 repráky a rozhodl se pro AQ M 21. Používal jsem je 3 roky a byl jsem s nimi velice spokojen - mají příjemný, poměrně neutrální zvuk (žádné přehnaně zvýrazněné basy a výšky) a na rozdíl od předcházejících Logitechů se na na nich dala opravdu poslouchat hudba.

- Po třech letech jsem skládal nový počítač pro rodiče a rozhodl jsem se, že M 21 nechám jim a sám zkusím něco nového. Nakonec jsem vybral kombinaci zesilovač AQ M2 + repro Yamaha NS-333. Klasický stereo zesilovač jsem zavrhl z důvodů rozměrů, M2 má 190 mm na šířku, takže se vleze na počítačovou skříň, ale 435 mm širokou "obludu" bych jednoduše neměl kam dát. Zvažoval jsem jsem také AudioEngine A5, ale cena skoro 9500 Kč mi už přišla přílis vysoká. Od studiových reproduktorů mě zase odrazoval hlavně fakt, že každý reproduktor má vlastní zesilovač a tím pádem i ovládání hlasitosti, a také to, že cena je povětšinou udávána pro jeden kus, takže není zase tak nízká jak si člověk na první pohled myslí (například takové Adamy A7 už byly cenově opravdu mimo...).
Umím si samozřejmě představit i podstatně dražší kombinaci na poslech hudby (mým tajným snem mezi reproduktory, které je ještě možné zaplatit, jsou Paradigm S8), ale tohle mi přišlo jako rozumný kompromis.
Mnemonic (2)|8.7.2011 16:27
nějakou dobu jsem to řešil, po poslechu logitech z-5500 jsem zavrhl 5.1 a vzhledem k větší náklonosti k hudbě jsem se vydal stereo cestou. Přes altec lansing mx5021 jsem se dostalk současným Tapco S-8. Nechtěl jsem samostatný zesík (v této kategorii za pár korun to nemělo smysl řešit) a chtěl jsem membrány větší než 6", abych nemusel dokoupit woofer. Připojení 2 kompů a případně notesu spolu s regulací hlasitosti jsem vyřešil malým mixem mackie 402 VLZ3. Jinak aktuálně poslouchám sluchátka Beyerdynamic DT 990 Pro, kvalita zvuku daleko před bedýnkami a dnes už rozumná cena... :) Jo a zapomněl jsem na Audiotrak Prodigy HD2
Neregistrovaný (0)|8.7.2011 16:39
2x home made stereo 25l, uzavrene, Tesla / ARN664, ARV081, stredy uz nevim, nejaky ARE /, maj pres 30r. a stale hraji, pro muj soucasny sluchovy rozsah, cca 35-10000Hz v pohode...
Elderik (1)|8.7.2011 17:13
Tak já jsem nakonec skončil s "hybridem". Dost dlouho už mám sestavu 5.1 od Cambridge Soundworks a na hry a filmy je super, ale rozhodně to neni reprosoustava na poslouchání hudby. Díky tomu sem se před nějakou tou dobou rozhodl pro upgrade a nahradil jsem oba dva přední reproduktory studiovými monitory KRK VXT4. Ty jsou zapnutý pořád a pokud se koukám na film nebo hraju hry kde je prostorový zvuk, tak mi stačí jen zapnout woofer, střed a surround reproduktory. Jo a jako zvukovou kartu mám Creative Labs X?-Fi Titani?um Fatal1ty Pro.
debuggercz (1)|8.7.2011 19:22
Pri hrani preferuji prostorovy zvuk a na to se mi osvedcili naproste klasiky - Home Theater 5.1 (prvni verze). Zkousel jsem i nove verze teto repro soustavy a par dalsich, ale tahle me vzdy nejvice vyhovovala. Uz slouzi zhruba 7 let :-), coz dokazuje, ze obsahuje same kvalitni komponenty.

Na hudbu (zalezi na jakou) je vetsinou lepsi kvalitnejsi stereo reproduktory, aby se zvuk nemysil s okolnimi. Pouzivam opet klasiku Koss Porta Pro.
Neregistrovaný (0)|8.7.2011 20:18
Zdravim,
osobne resim reproduktory ponekud "postaru", nekupuji si zadne sunty typu genius 5.1 ani dalsi takovy odpady audiotechniky. Ozvuceni mi resi klasicky zesilovac Tesla AZS 223 a k tomu dva reproduktory Tesla ARS 825 ( nejsem si jist, chybi jim stitky po lakovani ). S kvalitou zvuku jsem nadmiru spokojen a moje sestava vcelku potvrzuje tvrzeni, ze "mene je nekdy vice". Lepsi dva kvalitni reproduktory s peclive navrzenou ozvucnici, nez sest plastovych sumitek s pridanym zesilovacem v jednom integrovanem obvodu.
Phobeus.cz (0)|8.7.2011 20:22
[quote=Neregistrovaný;460092]Zdravim,
osobne resim reproduktory ponekud "postaru", nekupuji si zadne sunty typu genius 5.1 ani dalsi takovy odpady audiotechniky. Ozvuceni mi resi klasicky zesilovac Tesla AZS 223 a k tomu dva reproduktory Tesla ARS 825 ( nejsem si jist, chybi jim stitky po lakovani ). S kvalitou zvuku jsem nadmiru spokojen a moje sestava vcelku potvrzuje tvrzeni, ze "mene je nekdy vice". Lepsi dva kvalitni reproduktory s peclive navrzenou ozvucnici, nez sest plastovych sumitek s pridanym zesilovacem v jednom integrovanem obvodu.[/quote]
Edit: pridana prezdivka, aby byla prehlednejsi pripadna reakce na muj prispevek
arkij (90)|8.7.2011 21:08
Pro poslech převážně hudby a hudebních filmů (i ostatních filmů co se podíváme příležitostně s rodinou) mám letitý klasický zesilovač MARANTZ s bednama REGA Jura MkII - jednoznačně jsem zastáncem klasického sterea a tahle kombinace mi v rámci finančních možností co jsem měl před 15-ti lety, kdy jsem to pořizoval vyhovovala nejlépe a dodnes jsem maximálně spokojenej.

U PC mám Receiver SONY STR-DH500, co byl ve slevě levnější než stereo zesilovač, co jsem chtěl koupit, doplněnej bednama co mi zbyly z dřívějška, tak aby nezahálely ve sklepě (3 pásmové DEXON + dvoupásmové AIWA) nastavený jako multistereo. Používám to převážně pro střih videa, na bedýnkách k PC se to vážně nedalo dělat.
Valda (65)|8.7.2011 23:11
Tak já v současnosti poslouchám z reproduktorů Harman-Kardon integrovaných v mé Toshibě.

Jinak než jsme se s manželkou stěhovali do nového bytu, tak jsem používal zesilovač 5.1 Panasonic, 2x 65litrů 3-pásmové domamonty (basák TVM ARN 226-03/8, Tonsil střed GDM 10/80/1,8 a tweeter GTC 8/100,8 a výhybka se strmostí 6 dB/oct.) z borovicového masivu tloušťky 25mm a cekové hmotnosti asi 26Kg/kus :-)
Dále jsem to měl doplněno středovým dvoupásmovým Magnat Motion 210 center a zadními dvoupásmovými Magnat Motion 220
Richmond (8084)|9.7.2011 01:56
[quote=Valda;460117]...jsem používal zesilovač 5.1 Panasonic, 2x 65litrů 3-pásmové domamonty (basák TVM ARN 226-03/8...[/quote]
U mě nápodobně akorát stereo Technics, 2x ty TVMka + TVM tweeter, uzavřený v masivu snad z postele, výhybka 12dB s žárovkou (tonsily mě shořely všechny)... Za necelý 2tis to dělalo tenkrát nehoráznej bordel :eek: :thumb
Dojigiri (1629)|9.7.2011 10:38
Sestavu pro domácí kino mám už léta stále stejnou, 5.1, popsanou zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=186898&#post186898

Na filmy vynikající ... hudbu tam většinou neposlouchám (nemám čas zbůhdarma vysedávat v obejváku, nic nedělat a poslouchat hudbu). Jak jsem zmínil i v tom vlákně, hudbu poslouchám převážně v práci, kde si nemůžu dovolit nějaký velký orgie, takže zvukovka integrovaná v NB + levnej Logitech headset (kvůli Skype). Jo a pak hudbu ještě poslouchám cestou do práce, buď z autorádia MP3 anebo z mobilu se sluchadlama.

A k PC na hry mám 5.1 Creative DTT2200.
Neregistrovaný (0)|9.7.2011 12:09
Zdravím vespolek,
připojím se k uživatelům, kteří obhajují kvalitní stereo před 5.1 a 7.1 systémy, jelikož je mou vášní hudba.

Takže:

karta - mAudio mobile pre-USB (abych mohl připojit klasický mikrofon a elektrickou kytaru)
bedny - mAudio Bx5 - pár

pár vět ještě dodám:
Bx5 jsou fajn vzhledem ke své ceně, dnes už bych ale asi raději šel do Bx8
Kdo vyzkouší kvalitní stereo s nezastřenými středy (hlavně fanoušci rocku/metalu atp.), už nikdy po 5.1 a 7.1 nezatouží!!!

Mějte se fajn!
Neregistrovaný (0)|9.7.2011 13:18
Ja používam stereo Genius SP-G10 a zvuk majú vynikajúci, najma po zapnutí 3D zvuku.
eXp10it (20)|9.7.2011 14:54
2×60l home made 3,5 pásmové almary s bi-wire výhybkami, TVM ARN-226-05, TVM ARN-226-07/4, TVM ARP-150-00/8 a TONSIL GDWK8-13/120 = obrázek a obrázek
s těmihle bednami už žádné efekťáky, woofery ani jiné šidítka kolem sebe nepotřebuji :cool:
xmarek (1676)|9.7.2011 16:45
[quote=Neregistrovaný;460151]pár vět ještě dodám:
Bx5 jsou fajn vzhledem ke své ceně, dnes už bych ale asi raději šel do Bx8
Kdo vyzkouší kvalitní stereo s nezastřenými středy (hlavně fanoušci rocku/metalu atp.), už nikdy po 5.1 a 7.1 nezatouží!!!
[/quote]To je přesně ten rozdíl když si poslechnete studiové monitory a porovnáte je s klasickými PC speakery typu 2.1 apod. Pokud je slyšíte odděleně, tak to ani nepostřehnete, ale v okamžiku když je slyšíte vedle sebe tak Vám spadne brada. Kdysi jsem udělal takový testík s Logitech 2.1 vs KRK. Logitechy jsem si pochvaloval do doby než jsem je začal srovnávat. ;)
NHKG (1136)|9.7.2011 17:04
[quote=xmarek;460177]To je přesně ten rozdíl když si poslechnete studiové monitory a porovnáte je s klasickými PC speakery typu 2.1 apod. Pokud je slyšíte odděleně, tak to ani nepostřehnete, ale v okamžiku když je slyšíte vedle sebe tak Vám spadne brada. Kdysi jsem udělal takový testík s Logitech 2.1 vs KRK. Logitechy jsem si pochvaloval do doby než jsem je začal srovnávat. ;)[/quote]

Souhlas, mám podobnou sestavu jako ty, i když pětipalcové woofry jsou na basy málo. Uvažoval jsem i o subwoofru, ale stojí víc než ty 2 monitory i se zvukovou kartou dohromady (kolem 10000Kč), takže jsem se na něj vykašlal. Každopádně studiovým monitorům se za tu cenu nemůže nic rovnat! Sluchátka nesnáším, protože nosím brýle a přes obroučku brýlí mě tlačí. A stejně jako "neregistrovaný", taky bych dneska si připlatil za BX8, protože mají osmipalcové woofry.
M-Audio BX5a + ESI Maya 44e
jeninicicek (205)|9.7.2011 22:49
Ke slušnému zvuku se teprve snažím vypracovat (finančně). Zatím externí Lexicon Omega (využívám midi inut, mikrofonní vstupy s phantomema ) a koss porta pro. Myslím, že pokud je člověk omezen finančně, tak snad nic jiného než sluchátka nezbývá.
Čas od času si někde něco poslechnu, ale vždy, když vidím cenu, tak mne to přejde...
thomas.007 (43)|9.7.2011 23:12
Tak já nedám na kvalitní stereo dopustit!
Moje repro Stereo:
Objem bedny 200 ltr., váha...když si vzpomenu na stěhování, tak jedna bedna je asi jak pračka :D
ARN8608, středy nějaký ARE? už nevím, výšky ART481 s hrníčkovým trafem ;)

Jinak u PC mám 2.1 Creative...dá se to na hry a nějaký film, ale ne na hudbu :hmm
Neregistrovaný (0)|10.7.2011 12:23
To jsem já s těmi Bx5...

Trochu jsem se ještě zamýšlel nad nynější diskuzí. Nevíím jsetli to je mimo soudek, ale zmíním ještě sluchátka, protože monitory si každý nemůže dovolit nejen z hlediska financí, ale hlavně z hlediska prostoru. Proto radím, máte-li potíže s nedostatkem místa, zapomeňte na repro a kupte si sluchátka.

Osobně užívám Koss TD85, a nemůžu si je vynachválit i přes vyšší pořizovací cenu (cca 2500). Porty Pro jsem již zahodil jakožto spotřební a značně nestabilní i když solidně hrající zboží. Mým snem je vyzkoušet cirkumaurály od mAudia, ale ty stojí 4k a nemám se k nim jak dostat, abych mohl porovnávat.

Ještě rada pro lidi, kteří nosí brýle:
Kupte si inaurál systém -pecky (existují levnější i dražší řešení od různých značek). V případě dobrého výběru (Koss, mAudio) a cenou kolem 2000 nemáte co zkazit.

Mějte se fajn!
Howgh!
Neregistrovaný (0)|10.7.2011 12:54
Hodím vám sem ještě relevantní odkazy...

Pecky, které stojí za úvahu pro ty, co nosí brýle:
KDX100
http://www.koss.cz/koss/koss.htm

Vysněná mAudia
http://www.audiotek.cz/product-32174-m-audio-studiophile-q40
czhunter (775)|10.7.2011 14:44
Tak to já tu zahraju zástupce komforní většiny - u PC mám integrovanou zvukovku, normální stereo bedýnky Genius za pětikilo a hudbu poslouchám nejčastěji jako streamy z YouTubu - myslím, že jde o zcela vyvážený audioaparát :D

Ne, vážně, do monitoru jsem ochoten investovat hodně, do repro ne, zas tak dobrý sluch abych (na nízký výkon) poznal rozdíl mezi repro za 2k a za 20k nemám.

Sluchátka mám Senny HD 201, ale v současné době je nemůžu najít :notsure
Neregistrovaný (0)|10.7.2011 18:50
Také já nedám dopustit na dvoukanálové stereo. Filmy mi moc neříkají, ale kvalitní reprodukce ano. Mám už 18 let pár dvojpásmových basreflexových beden cca 20 litrů JBL L1 (made in USA), k tomu receiver DENON DRA735R (2 x 80W sinus 8 Ohm, made in Japan), tomu CD přehrávač DENON, ten tehdy nejzákladnější. Tahle sestava hraje tak dobře, že jsem už mnoho let nesáhl na regulaci hloubek a výšek. Receiver nikdy nezazlobil. Koupeno v USA.
Letos jsem potřeboval ozvučit jiné místo, a tak jsem si na německém eBay koupil tentýž receiver DRA735R, s CD přehrávačem, samozřejmě opět DENON. Pak jsem našel na českém Aukro pár starších beden Xavian xn 230, opět dvojpásmové asi 20ti- nebo 25tilitrové bedničky. Hrají ještě líp než staré JBL, takže jsem "na jiné místo" odvezl JBL L1 a poslouchám Xaviany. Mám rád jazz a klasiku, žádné techno. Hluboké rozmazané dunění monotónních rytmů, to nejni nic pro mně.
Hudba z počítače: do notebooku HP ProBook s Win 7 s externím diskem 2 TB jsem do USB zdířky zapíchl externí zvukovku iMic, z ní jde signál do cinchových zásuvek receiveru. Pomocí programu WinAmp mi hrají nejen mp3, ale i FLAC, a po doinstalování kodeků i APE a další formáty.
Jen se bojím, že až se DENON odebere do věčných lovišť, budu muset shánět receiver nebo zesík s digitálním vstupem, zaručeně vyrobený v Číně.
eXp10it (20)|10.7.2011 18:58
[quote=czhunter;460297]Ne, vážně, do monitoru jsem ochoten investovat hodně, do repro ne, zas tak dobrý sluch abych (na nízký výkon) poznal rozdíl mezi repro za 2k a za 20k nemám.[/quote]

Nepodceňuj se, rozdíl mezi soustavami za 2 a 20k pozná každý i kdyby jen šeptaly. IMHO sluchátka reprosoustavy nahradit nikdy nedokážou - dynamika, rozsah, jemné zkreslení dozvuky v poslechové místnosti... nas*aná sousedka bušící na dveře :cool:


[quote=Neregistrovaný;460345]Hluboké rozmazané dunění monotónních rytmů, to nejni nic pro mně.[/quote]

Kvalitní zesilovač + repro nedokáží rozmazané dunění monotónních rytmů zahrát... to je doména levných výrobků s mizernou dynamikou.
czhunter (775)|10.7.2011 19:24
[quote=eXp10it;460349]Nepodceňuj se, rozdíl mezi soustavami za 2 a 20k pozná každý i kdyby jen šeptaly.[/quote]Ale budou ty dražší repro 10x lepší? A pozná se to na YouTube klipech? :)
eXp10it (20)|10.7.2011 19:34
pojede bmw 530d za 1,5 mil Kč 5× rychleji, přesněji, bezpečněji než fábie za 300 tisíc?
pojede lamborghini za 3 mil kč 10× rychleji, přesněji, bezpečněji než fábie za 300 tisíc?

...nikoliv, investovaná částka nemá lineární vliv na kteroukoliv z "papírových" vlastnosti reprosoustav, ale pokud si někde půjčíš to bmw tak zjistíš že rázem tvou oblíbenou zatáčku s ním proletíš s 10× tak větším pocitem uspokojení prakticky na samé hranici fyzikálních možností pneumatik a toho co ti uhlídá elektronika (byť jenom o 20% rychleji). A rázem o jeho koupi budeš tak dlouho snít dokud si ho nekoupíš.


a stejně tak u beden pokud máš opravdu rád nějakou skladbu nebo interpreta dokážeš s repro za 20k oproti 2k bednám objevit třeba i úplně jiné součásti melodie o kterých si před tím ani nevěděl, že tam jsou a rázem to tvou oblíbenou skladbu povýší ne 10× ale nekonečně krát, protože jinak by ses o nich ani nedozvěděl...

pěkně na toto téma fabuloval Isaac Asimov v jedné ze svých povídek (jakou cenu má zvuk který můžeš slyšet jen jednou za život), ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenovala, škoda, jinak bych doporučil...

ale abych odpověděl: ano i na youtube klipech to poznáš a zjistíš že youtube tvým reproduktorům nedokáže poskytnout dostatečně kvalitní signál... je to to samé jako si pořídit fullHD televizi a čekat že jí uspokojíš DVB-T MPEG2 signálem ;)

P.S.: sám mám SUV se kterým jezdím pomalu a ohleduplně, zmíněné bmw jsem si půjčil v autobazaru abych věděl na co mám šetřit... takže máš pravdu, život je o prioritách.
Bunik (14)|12.7.2011 10:34
Tož já začal s Geniusama sw 5000. Liboval jsem si jak zajímavé je poslouchat 5.1 filmy a hudbu z DVD-Audio (měl jsem jenom jedno :p). Mno ale jak to bývá, člověk vyroste, získá práci atd....

Takže jsem šel cestou hi-fi. Oblítl jsem si studia ať vím do čeho jdu.
Pak jsem se usadil na tomto:
Zes Cambridge Audio 740A a CD 740C. CD má kvalitní DAC, takže jsem na něj napojil digitální výstup z Asusu Xonar STX.
Bedny, z počátku jen Neat Motive 3. Krásná britská produkce. Hrají kvalitně, detailně a přitom nemají agresivní výšky jako některé monitory. Dnes jsou bohužel v naší zemi předražené a distributor je z toho důvodu dále neprodává.
I když na svou velikost ptačích budek mají solidní bas, spodek jim přece jen chybí (ale to chybí i kvalitním podlahovým). Vyřešil jsem to subem uzavřené konstrukce REL R305. Nejen že vypadá jako by byl vyroben ze stejné dýhy, ale je naprosto sehraný s bedýnkama, které podporuje. A tak to má být.

No a tak trochu mimo téma. Šel jsem i cestou analogu.
Gramec Pro-ject 2 Xperience. Chlapci z Litovle dělají čest svému řemeslu!
Přenoska Audiotechnica AT120E. Teda zatím, už je na cestě AT160 :)
Phono CA 640p. Taky zatím. Původně jsem ho měl na Tesle NC460 pro kterou byl aprosto dostačující. Nová přenoska bude ale pravděpodobně trpět.

No a jako fanda kotoučáků mám Akai GX 635D. Tohle jsou už skoro muzejní kousky z roku 1981, ale pořád fungují a hrají skvěle. Dneska neznám zařízení, které by vydrželo tak dlouho! Většina odchází do pěti let...

Hlavním účelem je teda poslech hudby, ale taky na tom hraju hry a sleduju filmy. Vůbec mi nevadí absence efektových reporduktorů. A centr, ten není už vůbec potřeba. Neat 3ky mají výborné podání prostoru, takže hlasy na vás opravdu mluví ze předu.

Co se týče monitorů na poslouchání hudby... nejsou to bedny k tomuto ůčelu. Za ty peníze často lepší řešení k PC neseženete, ale zvuk se mi z nich zdá docela unavující a často příliž ostrý.
radon (5)|13.7.2011 13:56
Moje repro se rozdělilo na
- obývakové "filmové" repro Harman/Kardon 5.1 a AC receiver Yamaha (na film výborné, na hudbu nic moc) -- a na "hudební a počítačové" repro do pracovny, které se dlouhé roky skládalo z bídného PC 5.1 repra (pro hudbu nevhodného a na film skoro nevyužitého).

No a jednoho dne jsem si uvědomil, že už to tak nechci, surroundy že nepotřebuji a dopředu chci něco kvalitnějšího. Nejdříve jsem pošilhoval po monitorech, ale některé jejich vlastnosti mně moc neseděly a tak jsem začal hledat rozměrově malé klasické dřevěné regálovky. Na sloupy jsem u PC neměl místo. Popostrčilo mne také zjištění, že se lidé na bazarech zbavují zajímavých kousků za levný peníz. Tak jsem nejdříve koupil starší regály Coda 8 + amp Denon dohromady cca za 4.000 Kč a poslech hudby to posunulo kvalitativně o 500% nahoru. Mělo to jedinou chybu, po čase jsem chtěl více :-).

Začal jsem s postupnými upgrade, nehrotil jsem to, čekal na zajímavé nabídky a zvuk mám teď zase o pořádný kus dále (Monitor Audio RS1 / Benchmark DAC1/ amp NAD ...) a nestálo to majlant. Regálovky jsou přitom malé, na stole vedle PC nevypadají divně a protože jsou podpořené SW, tak mají zvuk dospělých repro. Až ještě vyměním integrovaný amp za koncový a ten schovám někde pod stůl, budu mít konečně na stole zase jen "malé PC reproduktory s krásným hifi zvukem" a to jsem chtěl :-)
Neregistrovaný (0)|27.12.2013 12:00
[QUOTE=arkij;460100]Pro poslech převážně hudby a hudebních filmů (i ostatních filmů co se podíváme příležitostně s rodinou) mám letitý klasický zesilovač MARANTZ s bednama REGA Jura MkII - jednoznačně jsem zastáncem klasického sterea a tahle kombinace mi v rámci finančních možností co jsem měl před 15-ti lety, kdy jsem to pořizoval vyhovovala nejlépe a dodnes jsem maximálně spokojenej.

U PC mám Receiver SONY STR-DH500, co byl ve slevě levnější než stereo zesilovač, co jsem chtěl koupit, doplněnej bednama co mi zbyly z dřívějška, tak aby nezahálely ve sklepě (3 pásmové DEXON + dvoupásmové AIWA) nastavený jako multistereo. Používám to převážně pro střih videa, na bedýnkách k PC se to vážně nedalo dělat.[/QUOTE]



Tak tuhle kombinaci, teda repro Rega Jura a receiver Marantz v 5.1 na filmy, který na poslouchání stereo měním za Luxman L-190 používám také a nemůžu k tomu říct nic špatného. Slyšel jsem ve studiích mnohem vyšší modely za nehorázné peníze a neslyším rozdíl. Rega Jura SUPER !!!