reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Formatovanie pri instalácii

Error666 (38)|7.6.2010 09:21
Caute vcera mi zavolal kamos a pytal sa ze ci ked instaluje W7 tak sa vsetko zmaze z disku. Uz som sice raz W7 instaloval ale aj tak mu neviem odpovedat. Pri XP viem ze je tam vybrat disk a potom tabulka ci naformatovat quick, full, ntfs, fat32, alebo nechat tak. No a jedine co viem tak ze W7 ked instalujete ako vlastna instalacia (advanced?) tak vam da len vybrat disk a potom to uz ide automaticky. Takze ako to je preformatuje to automaticky ci nie?
kevin00 (10238)|7.6.2010 10:34
Záleží jaký druh instalace zvolí. Pokud chce nastavení WinXP/Vista přenést do nového systému, zvolí možnost Upgrade, pokud chce "čistou instalaci" může si formát vybrat sám. Pokud se jedná o nový HDD, formátu se nevyhne.
00.jpg 01.jpg
Error666 (38)|7.6.2010 11:01
Myslim ze si mi tym obrazkom odpovedal (Advanced: This option does not keep your files) ale tu sa vynára další problém. On mal disk rozdeleny a na oboch polovičkách HDD: XP na C: sa mu pokazilo tak zmazal zložku Windows. No a for je v tom ze na tom C: su botovacie subory a ak mu W7 zmaže disk tak XP na D: nenabehne. Hovoril som mu že toto by sa malo dat opravit ale tato moznost sa jemu ani mne nepači.
kevin00 (10238)|7.6.2010 11:19
Pokud nainstaluje na disk C:/ WIn7 a na disku D:/WinXP, stačí posléze pomocí utility Bella Vista nastavit bootovací menu.
Error666 (38)|7.6.2010 12:15
Tato utilita mi pripada ze je skôr na konfiguraciu boot menu nie na jeho zalohu a dalsie veci hrabem sa v nej ale nieco ako ulozit bootzalohu tam nevidim len nastavenie casu, priority vyberu a podobne srandy. Inak nebolo by jednoduchšie nahodit na C: znova XP (pri instalacii nastavit nechat format disku takze by neformatoval a data by ostali) no a to XP bi sa pripisalo do boot suboru (myslim ze by ho neprepisalo novym alebo ano?) no a potom ho upgradnut na W7 ale neviem ako je to s tymito upgradmi ci neostane v pc pekny bordel (mix XP suborov a W7). Čo vy nato?
zsdx (2098)|7.6.2010 21:23
[quote=kevin00;380256]Pokud nainstaluje na disk C:/ WIn7 a na disku D:/WinXP, stačí posléze pomocí utility Bella Vista nastavit bootovací menu.[/quote]

Pokud se instaluje novejsi system jako druhy v poradi, bootovaci menu neprepise, ale rozsiri - v tomto pripade tam budou polozky 'Windows 7' a 'Predchozi system na disku C:'

[quote=Error666;380253]No a for je v tom ze na tom C: su botovacie subory a ak mu W7 zmaže disk tak XP na D: nenabehne.[/quote]

Jestli chce ten disk C: vycistit, tak ho muze PRED INSTALACI (cili jeste z XP) A) naformatovat + dohrat zpet ntldr, ntdetect.com, boot.ini a bootfont.bin /samozrejme, ze pred formatem je treba si ty 4 nekam zkopirovat/ nebo B) rucne smazat vse, krome uvedenych souboru z A.