reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB zařízení nerozpoznáno

jenik1405 (9)|12.6.2008 08:02
Dobrý den.Mám takový problém s usb porty na notebooku Acer 2450.Vše pracovalo bez problémů až přítelkyně chtěla stáhnout fotky z fotáku olympus.Připojila kabel a zapla foták a pc se zaseklo, od té doby zlobí všechny porty usb.Zkoušel jsem všechny možnosti co vím, několikrát jsem porty odinstaloval a restartoval a nechal znovu nainstalovat,ale nic nepomohlo,občas se povedlo že třeba myš, nebo flash rozpoznal, ale po odpojení a znovu zapojení zase ta samá hláška (Zařízení usb nebylo rozpoznáno - system windows je nerozpoznal).Neví co už mám robit, jinak vyčistil všechny nepotřebné soubory a registry.Notebook běží jinak uplně v pohodě žádne jine chyby.System je tam windows XP sp3,má všechny aktualizace a je originální.Prosím poradte mi co s tím.
Předém děkuji.
astec (1823)|12.6.2008 09:03
Tak se obávám že jsou porty v háji.... Je to v záruce? Možná znovu instalovat ovladače desky s USB, zkusit zařízení přehnat přes USB aktivní HUB.
astroman (30)|12.6.2008 09:04
Hmm...... pokud jsi čistil registry a tak, tak nevim kde je zakopanej pes.

Ale napadá mě ten SP3, ten už byl v XP nebo jsi ho doinstaloval? Podobný problem jsem taky řešil. Po nainstalování SP3 se každé USB zařízení instalovalo znova, přestože bylo před instalací v pořádku. Stalo se asi 3x že ovladač neprošel. Takže SP3 letěl, za ty problemy mě to nestojí. Napiš kdy se problemy začali projevovat. jestli před instalací SP nebo po.......

Astec: Nejsem si jistý, pokud by porty odešli, zařízení by to asi vůbec nenašlo...
astec (1823)|12.6.2008 09:19
Ale ano, konkrétně Acery jak jsem před chvílí koukal do opravenek jsme poslali již 2 na reklamaci se stejnou závadou po obdobné akci. Pak tam mám 3 asuse a jedno msi.... Vždy mněnili desku. Ještě možná čistá nová instalace.
astroman (30)|12.6.2008 09:25
[QUOTE=astec;131379]Ale ano, konkrétně Acery jak jsem před chvílí koukal do opravenek jsme poslali již 2 na reklamaci se stejnou závadou po obdobné akci. Pak tam mám 3 asuse a jedno msi.... Vždy mněnili desku. Ještě možná čistá nová instalace.[/QUOTE]

S Acery mas pravdu, tam desky odchazeli často, a i po vyměne občas USB stejnak nešli. Mam vlastni zkušenost.....

Tim SP3 by to mohlo byt ale take....... treba si nerozumi s ovladači......
astec (1823)|12.6.2008 09:30
Už se dívám na Aceru po nových ovladačích, ten SP3 se mi nezdá. Sám mám acer, ve firme je lidi mají taky, SP3 též, ale žádná závada
Withman (1337)|12.6.2008 10:00
Zkus reinstalovat XP a to SP2.
jenik1405 (9)|12.6.2008 10:06
Ten SP3 jsem nainstaloval tento týden.Problem byl už při SP2, Ttak jsem zkusil nainstalovat SP3.problem je v tom že třeba před chvilkou se zase myš připojená přes usb aktivovala a fungovala odpojil jsem a zapojil a zase už ten samý problem, flah nešla.Nebo se to projevuje tak že třeba jeden port usb jde a druhý nejde, tak si myslím že deska asi nebude hotova, no prostě nevím.chtěl bych zkusit uplně odinstalovat ovládače pro usb a pak nainstalovat uplně nový, ale nevím přesně jak.
díky za odpovědi.
Withman (1337)|12.6.2008 10:26
Zkus reinstalovat Win.
jenik1405 (9)|12.6.2008 10:46
Tak tedy myslíte přeintalovat Win.No asi mi nic jineho nezbyde,ale chtěl bych ještě zkusit ty ovládače nějak dostat ven a nahrát nový, pak když to nepůjde tak přeinstaluji.jen bych potřeboval poradit jak odinstalovat ovládače a kde najít nove.
díky
astec (1823)|12.6.2008 12:21
[QUOTE=jenik1405;131399]Tak tedy myslíte přeintalovat Win.No asi mi nic jineho nezbyde,ale chtěl bych ještě zkusit ty ovládače nějak dostat ven a nahrát nový, pak když to nepůjde tak přeinstaluji.jen bych potřeboval poradit jak odinstalovat ovládače a kde najít nove.
díky[/QUOTE]

ftp://ftp.acer.cz/ - vyber si model

Ve správci zařízení - Tento počítač, pravé tlačítko vlastnosti, záložka HW, správce zařízen, označím co chci odstranit, pravé tlačítko, odinstalovat
odb (505)|12.6.2008 12:34
najpravdepodobnejsie odisli usb porty na doske (tak na 95% , mam vlastne skusenosti s takymito problemami ) tou reinstalciou win sa asi najlepsie uistis, ci ti naozaj odisli porty.
Logout (4018)|12.6.2008 12:57
Místo reinstalace windows můžeš zkusit nabootoval linux z nějakýho livecd. Pokud tam porty půjdou, reinstalovat winy, pokud ne, tak je to HW.
jenik1405 (9)|12.6.2008 13:11
díky.vyzkouším ten linux to je dobrý nápad.napiš mi který by byl nejlepší na cd.Vše urobím zítra,ted musím do práce.
tak zatim a díky
Logout (4018)|12.6.2008 13:21
Distribuce je asi jedno, nejlíp nějaká která tam pojede :-D Acer dodává nějakou distibuci k tomudle ntb sám, určitě tam pojede ubuntu a jeho derivace, ale pokud nechceš stahovat tak dlouho, tak bych klidně zkusil
něco ve stylu "damn small linux", "puppy linux" - ty maj kolem 100MB.

USB porty jsou přímo v chipsetu a ten je natolik standardní, že by s nim neměla mít problém snad žádná distribuce.
jenik1405 (9)|19.6.2008 17:42
omlouvám se že jsem se týden neozval, ale byl jsem prýč.tak tedy jsem vyzkoušel linux a nic usb nefunguje.tak jsem zkusil nainstalovat nový system na jiný disk (zkoušel jsem win xp a vistu) a taky nic.Tak to tak vidím že jsou odpálene.ještě jsem někde slyšel že by snad pomohl přeinstalovat bios nebo tedy základní desku, ale to jsem nikdy nedělal zkuste poradit.Jinak už nevím jedině zda neexistuje do pcmci slotu jako přídavná karta s usb.
tak zatím