reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s vyberem kvalitnejsi skrine..

gtbiker (33)|3.11.2008 10:56
Nejde o to, ze bych byl liny hledat. Uz jsem ale procetl radu recenzi, a stale nenachazim tu pravou (myslim skrin). Moje predstava je kvalitni ocelova skrin, hliniku bych se rad vyhnul. Vyssi vaha mi nevadi protoze skrin nikam prenaset nebudu. Cenove si predstavuji max do 5tis.

Skrin by mela byt hlavne pevna, s dobre vyresenym chlazenim a pokud mozno by nemela byt prilis derava, (hlavne ne zhora). Vzhledem a pevnosti se mi libi Chieftec, ale zrazuji me otocene disky a zpusob provedeneho chlazeni.

Oslovil me Antec 182, je to zatim asi favorit (i kdyz zde se mi nelibi ze nektere disky nejsou vodorovne a vetrak nahore).

Mate nekdo osobni zkusenosti se skrinemi Lancool ? (ocelova verze lian-li) a Silverstone?

Chci ve vzhledu obycejnou, jednoduchou neblikajici ale funkcni a pevnou skrin kde nebudu muset resit kam schovat kabely nebo zvetsovat otvory pro vetraky pro lepsi chlazeni.

Diky za kazy tip.
Salamander (6177)|3.11.2008 11:00
Antec 182 je vyborna skrin, osobne se mi take libi Gigabyte 3D Mars
Deee-aN (3834)|3.11.2008 12:18
Logout (4018)|3.11.2008 13:18
No, ještě bych doporučil Akasu Eclipse/Mirage. Je sice hliníková, ale vůbec to neni špatná skříň, imho jedna z nejlepších "neděravejch".
ICEBOSS (3435)|4.11.2008 16:56
Antec ti vymlouvat nebudu, ale rovnou muzes objednat i vetraky, ty origos jsou imho naprd - cvakaj... za ty prachy by tam mohli davat i neco lepsiho nez ty uplne obycejny :-/. Taky nezapomen, ze potrebujes abnormalne dlouhy kabely, hlavne 4/8-pin pro napajeni CPU. Taky ten Antec neni ocelovy, ale bocnice jsou spis plastovy, potazeny tenkym plechem - nicmene super sedi a nevibruji a taky ma perforaci nahore :-D.
MiBa (195)|4.11.2008 22:58
[QUOTE=marocco;177989]Vzhledem a pevnosti se mi libi Chieftec, ale zrazuji me otocene disky a zpusob provedeneho chlazeni. [/QUOTE]

Chieftec BX-01B-B-B:
http://www.chieftec.com/bx-01b-b-b.html

Otočených diskov by som sa nebál, mám za nimi 3 x 92mm L-kový ventilátor na 5V a teplota diskov je na 29 stupňoch.
Vzhľadom na rozmery 540 x 205x 522 je okolo MB dosť miesta. Problém je s dĺžkou klasického IDE kábla medzi portom na MB a mechanikou v hornej šachte (vyriešil to guľatý IDE, ktorý je dostatočne dlhý).
K diskom nie sú striktne potrebné lomené SATA káble, mal som tam aj kábel s priamym konekorom.
Možno otázka na účelnosť - z pravej strany prednej masky sú USB konektory (zvykol som si, mám tam krátke USB predlžováky).
Vzhľadom na materiál skrine 1.0 mm SECC neviem čo je to deformácia skrine pri prenášaní a prehýbanie bočných krytov. Na zadnej stene odsáva vzduch 120mm L-kový ventilátor na 1200 ot. Ventilátory nie sú v cene skrine. Pravdou je, že váha 12.8 kg nie je najmenšia, ale to je cena za SECC materiál.
Možno bude problémom, že se bežne predáva s 400W zdrojom, takže čo s ním ak bude použitý iný zdroj (predať?). Ak si porovnám cenu tejto skrinky a inej bez zdroja (veľkosťou a vybavením podobnej) nie je tam veľký cenový rozdiel.

Na začiatok pred rozhodnutím o kúpe by som položil otázku:

"Aké komponenty budú v skrinke namontované a či budeš taktovať a čím budeš chladiť?"

Teda koľko tepla vyrobí táto Tvoja zostava voči bežnému PC napr. s Q6600 a HD4830, alebo 9800GT (PS: to aby som bol voči obidvom značkám VGA spravodlivý ;)). Potom by som uvažoval či mi chladenie uvedenej Chieftec stačí, alebo bude treba šalieť nad prefektnejším chladením.
ICEBOSS (3435)|4.11.2008 23:26
otoceny disky jsou bez problemu, chieftec to ma vyreseny slusne...

problem chieftecu obecne jsou ale vibrujici a hucici bocnice od disku... tim antecy rozhodne netrpi
MiBa (195)|4.11.2008 23:48
[QUOTE=ICEBOSS;178796]
problem chieftecu obecne jsou ale vibrujici a hucici bocnice od disku... tim antecy rozhodne netrpi[/QUOTE]

Táto "obecná vlastnosť" Chieftecu je z nejakej recenzie, alebo osobná skúsenosť?:)
gtbiker (33)|5.11.2008 12:58
[QUOTE=MiBa;178785]Chieftec BX-01B-B-B:
http://www.chieftec.com/bx-01b-b-b.html
"Aké komponenty budú v skrinke namontované a či budeš taktovať a čím budeš chladiť?"
[/QUOTE]

Ahoj, predem diky vsem za odpovedi a za typy.

K Tve otazce: Sestava je nasledujici (dily uz mam koupene):
MB: ASUS P5Q Deluxe
CPU: Intel Core 2 Duo E8400,
Chlazeni: COOLER SCYTHE SCNJ-2000 Ninja 2 CPU Cooler
RAM: Corsair 2x2GB DDR2 PC800
HDD: 3x (2x Samsung Spinpoint F1 HD642JJ 640 GB, 1x Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB)
Zdroj: CORSAIR HX520, 520W
GPU: Asus EN9800GTX+
OS: Win XP32

Taktovat neuvazuji (alespon zatim ne), pocitac bude pouzivan na praci (programovani) + bezne domaci ucely (obcas hry, filmy). V pracovne, kde pocitac bude byva v lete velke teplo. U vyberu skrine jsem se nejak zasekl :(

[QUOTE=ICEBOSS;178549]Antec ti vymlouvat nebudu, ale rovnou muzes objednat i vetraky, ty origos jsou imho naprd - cvakaj... za ty prachy by tam mohli davat i neco lepsiho nez ty uplne obycejny :-/. Taky nezapomen, ze potrebujes abnormalne dlouhy kabely, hlavne 4/8-pin pro napajeni CPU. Taky ten Antec neni ocelovy, ale bocnice jsou spis plastovy, potazeny tenkym plechem - nicmene super sedi a nevibruji a taky ma perforaci nahore :-D.[/QUOTE]

S tim Antecem P182 mas osobni zkusenost?

[QUOTE=MiBa;178785]Chieftec BX-01B-B-B:
http://www.chieftec.com/bx-01b-b-b.html
[/QUOTE]

Ten chieftec se mi libi, vyssi vaha pro me neni negativem, pocitac bude trvale pod stolem, nikam jej nosit nebudu. Pristupnost USB konektorum take moc neresim, pocitam s jejich vyvedenim na stul.

Co me od Chieftecu odrazovalo byly otocene disky (kabelaz "prez roh", chlazeni skrine) a z recenzi nactene potize s vibracemi od disku (zvlaste pri pouziti samsungu ktere hodlam pouzit) - ale nic z toho neni osobni zkusenost, takze nevim.

Pokud kouknes na tu mou sestavu, myslis ze chlazeni bude u teto skrine v pohode? i s ohledem na vyssi pokojovou teplotu? (bydlet v podkrovi je v lete za trest :) ).
ICEBOSS (3435)|5.11.2008 13:33
[QUOTE=MiBa;178814]Táto "obecná vlastnosť" Chieftecu je z nejakej recenzie, alebo osobná skúsenosť?:)[/QUOTE]
mam 3 chieftecy, nejaky maji mi znami a par lidi co znam, se jich zbavovalo prave kvuli tezko resitelnymu odstraneni vibraci od disku... koupit si bednu za 2000 a pak jeste za litr kupovat na kazdy disk silencer neni uplne idealni


[QUOTE=marocco;178913]Ahoj, predem diky vsem za odpovedi a za typy.

K Tve otazce: Sestava je nasledujici (dily uz mam koupene):
MB: ASUS P5Q Deluxe
CPU: Intel Core 2 Duo E8400,
Chlazeni: COOLER SCYTHE SCNJ-2000 Ninja 2 CPU Cooler
RAM: Corsair 2x2GB DDR2 PC800
HDD: 3x (2x Samsung Spinpoint F1 HD642JJ 640 GB, 1x Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB)
Zdroj: CORSAIR HX520, 520W
GPU: Asus EN9800GTX+
OS: Win XP32

Taktovat neuvazuji (alespon zatim ne), pocitac bude pouzivan na praci (programovani) + bezne domaci ucely (obcas hry, filmy). V pracovne, kde pocitac bude byva v lete velke teplo. U vyberu skrine jsem se nejak zasekl :(



S tim Antecem P182 mas osobni zkusenost?



Ten chieftec se mi libi, vyssi vaha pro me neni negativem, pocitac bude trvale pod stolem, nikam jej nosit nebudu. Pristupnost USB konektorum take moc neresim, pocitam s jejich vyvedenim na stul.

Co me od Chieftecu odrazovalo byly otocene disky (kabelaz "prez roh", chlazeni skrine) a z recenzi nactene potize s vibracemi od disku (zvlaste pri pouziti samsungu ktere hodlam pouzit) - ale nic z toho neni osobni zkusenost, takze nevim.

Pokud kouknes na tu mou sestavu, myslis ze chlazeni bude u teto skrine v pohode? i s ohledem na vyssi pokojovou teplotu? (bydlet v podkrovi je v lete za trest :) ).[/QUOTE]

Pokud mas samsung disky, tak chieftec radeji ne. Skrine jsou to super, ale ty vibrace jsou protivny.

Tva sestava bude v P-182 imho v pohode... osobne si ale myslim, ze ti od zdroje nevyjde napajeci kabel pro CPU... Zdroj bych vzal radsi enermax pro82+ 525W, ale tomu to taky moc nevychazi... takze jeste pocitej s nakupem neceho takovyho http://www.shop.tntrade.cz/silverstone-sst-pp04-eps-or-atx-extension-adapter-cable-kit-for-24pin-and-20p_d45312.html - nic podobnyho jsem jinde nenasel.

a nauc se pouzivat editaci a vicenasobny citace.
mech13 (5526)|5.11.2008 13:54
[QUOTE=ICEBOSS;178924]Tva sestava bude v P-182 imho v pohode... osobne si ale myslim, ze ti od zdroje nevyjde napajeci kabel pro CPU... Zdroj bych vzal radsi enermax pro82+ 525W, ale tomu to taky moc nevychazi... takze jeste pocitej s nakupem neceho takovyho http://www.shop.tntrade.cz/silverstone-sst-pp04-eps-or-atx-extension-adapter-cable-kit-for-24pin-and-20p_d45312.html - nic podobnyho jsem jinde nenasel.[/QUOTE]

corsair a seasonic ma stejne dlouhe draty jako enermax, takze tim si fakt nepomuze. vsechny tyto znacky maji draty cca 50cm... jako uklidneni bych bral, ze delsi draty snad uz nido dalsi nedela takze jestli nektery budou stacit, tak prave corsair/enermax/seasonic. a skrin kde nestaci zadny zdroj by snad nedelali

ja bych zase bral spis corsair kvuli 5 let zaruce;)

EDIT: a spis nez strach o 20pin bych se bal o pridavny 4/8 pin ATX12V. na mojim SS ma 4pin jen neco malo pres 40cm a 8pin je stejne dlouhy jak 24pin - 50cm
ICEBOSS (3435)|5.11.2008 14:14
ja zase enermax, protoze je tissi a co jsem jich par monoval, tak uplne bez problemu.

jinak P-182 s Enermaxem Pro82+ 425W a gigabyte p45-ds3 vyslo uplne na tesno, ale ten kablik k CPU napajeni byl tak napnutej, ze PC po tydnu prestalo nabihat, pomohlo az uvolneni kabliku pomoci prodlouzeni...
mech13 (5526)|5.11.2008 14:38
na enermaxu mi hlavne vadi, ze na 425W verzi je jen jedna ksanda se SATA konektorama, coz sux... S12II ma i na 330W verzi luxusni dve ksandy:cool:
gtbiker (33)|5.11.2008 15:24
[QUOTE=ICEBOSS;178924]
Pokud mas samsung disky, tak chieftec radeji ne. Skrine jsou to super, ale ty vibrace jsou protivny.
[/QUOTE]

Muzu dotaz? Nenapada Te nejaka alternativa k Chieftecu? (podobne pevna, ocelova skrin?) Na ocelovy skrine Silverstone jsem moc dobry recenze necetl. Mezi CM a TT si nejak vybrat nedokazu.

Jinak s temi kabely u Antecu to neni moc prijemny, ta redukce od Silverstone je dalsi konektor na ceste :(
mech13 (5526)|5.11.2008 15:28
ted se divam na P5Q Deluxe, ze ma 4pn konektor uplne uplne nahore, takze by to mohl byt problem... 24 pin bude uplne bez problemu, ten je dole
ICEBOSS (3435)|5.11.2008 15:39
[QUOTE=mech13;178947]na enermaxu mi hlavne vadi, ze na 425W verzi je jen jedna ksanda se SATA konektorama, coz sux... S12II ma i na 330W verzi luxusni dve ksandy:cool:[/QUOTE]
2 disky to zvladne a aspon se nemusi tahat dalsi kabel..... :) vic si vetsinou lidi nedavaji, zbytek mivaji externe.

[QUOTE=marocco;178956]Muzu dotaz? Nenapada Te nejaka alternativa k Chieftecu? (podobne pevna, ocelova skrin?) Na ocelovy skrine Silverstone jsem moc dobry recenze necetl. Mezi CM a TT si nejak vybrat nedokazu.

Jinak s temi kabely u Antecu to neni moc prijemny, ta redukce od Silverstone je dalsi konektor na ceste :([/QUOTE]
ten kabel od silverstonu nicemu nevadi, stejne je to vsechno tazeny zadem... nejaky prechodovy odpory budou imho zanedbatelny...

[QUOTE=mech13;178957]ted se divam na P5Q Deluxe, ze ma 4pn konektor uplne uplne nahore, takze by to mohl byt problem... 24 pin bude uplne bez problemu, ten je dole[/QUOTE]
to bude problem :), k p182 potrebuje 8-pin prodluzku.

Jinak me napadaji uz jenom akasy hlinik/ocel a pripadne co treba takovy nejaky lian-li? Lian Li PC-25 B nebo Lian Li PC-V1100A Plus II
gtbiker (33)|5.11.2008 15:49
[QUOTE=ICEBOSS;178958]
Jinak me napadaji uz jenom akasy hlinik/ocel a pripadne co treba takovy nejaky lian-li? Lian Li PC-25 B nebo Lian Li PC-V1100A Plus II[/QUOTE]

Akasa Omega v Al se mi provedenim celkem libi, u Lian-li bych tez vybral. Puvodne jsem ale chtel povedenou ocelovou skrin a hliniku se vyhnout, ale zda se ze je to problem.
ICEBOSS (3435)|5.11.2008 16:05
nj, hlinik je ted v mode...
MiBa (195)|5.11.2008 22:03
Či teda Chieftec alebo Antec je asi z môjho pohľadu ;) na hodenie korunou. Disky mám iba WD (3200AAKS, 6400AAKS, 6401AALS) a nejaké vibrácie nepozorujem (môže to byť aj tým, že ak tam vibrácie sú na mňa rušivo nepôsobia). Skôr mi vadilo že v skrinke za takú cenu nebol žiadny ventilátor.
O Atnecu môžem iba teoretizovať podľa fotiek na webe, takže "to akosi nerád".

Na uvedenú zostavu by mal podľa mňa Chieftec stačit. Otázkou je či kupuješ prvú, jedinú a poriadnu skrinku, alebo to bude "nakupovacia klasika" najpr. dobrá skrinka v primeranej cene a za 2 roky lepšia a drahšia, takže suma sumárum to boli "vyhodené peniažky" za tú prvú lacnejšiu.
gtbiker (33)|5.11.2008 23:48
Zda se mi to, nebo je podobnost skeletu techto skrini ciste nahodna? :)

EUROCASE ML L800: http://partis.cz/image.php?id=963&format=jpg&thumb=0
SILVERSTONE KL03: http://www.silverstonetek.com/products/p_photo.php?pno=kl03&area=usa
Deee-aN (3834)|5.11.2008 23:58
To ti povim...:runaway! Každopádně, u tý EC píšou, že váží 5kg, Kublai 14kg. Co na to říct...:runaway. Já už tomu fakt nerozumim...
Logout (4018)|6.11.2008 00:26
No, rozdíl tam je: EC má otočený disky s mizernou perforací šachty, takže přední ventilátor je tam na nic...
deeean: prosím, kde jsi našel těch pět kilo? Nemůžu to najít...
Deee-aN (3834)|6.11.2008 07:34
Ale je možný, že se upsali, nebo opsali nějaký nesmysl...:notsure
Screenshot 2008-11-6_7-29-0.png Screenshot 2008-11-6_7-29-40.png
gtbiker (33)|6.11.2008 08:32
[QUOTE=Logout;179187]No, rozdíl tam je: EC má otočený disky s mizernou perforací šachty, takže přední ventilátor je tam na nic...[/QUOTE]

Mas pravdu, ta sachta na disky u EC je otocena, ale uznej ze jinak je tam az moc stejnych prvku (stejne perforace na stejnych mistech..)

EDIT:
jenom nechapu, ja myslel ze EC vyrabi v CR? a tohle mi fakt prijde ze vyrobila jedna firma.
Logout (4018)|6.11.2008 11:23
No, Eurocase už je součást nadnárodního koncernu(?) partis, takže se asi vyrábí všudemožně. A vzhledem k tomu, že partis pronajímá obráběcí a lisovací stroje (viz jejich stránky), tak je i možný, že se to obojí vyrábí u EC. Jinak co se týče váhy, tak i kdyby SS byl z 1mm a EC z 0.6 tak ta váha nesedí - neni ta EC z hliníku? Vzhledem k tomu, že jde o levnou EC, tak by cena skoro odpovídala.