reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Používáte herní ovladače?

husky14 (4214)|4.6.2010 09:04
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Používáte herní ovladače?

Hry na PC hrajeme pomocí klávesnice a myši, ale reklama nás přesvědčuje, že ten pravý požitek to bude teprve při použití různých racing wheel či flight systémů. Používáte je, jaké s nimi máte zkušenosti? Stojí opravdu za to? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Aytech (475)|4.6.2010 13:16
Hraju FPS, takze krome kb a mysi na to opravdu nepotrebuji nic. mam doma gamepad k PC, ale pouzil jsem ho jen parkrat, a to na hry ktery se jinak zahrat proste neda (Resident Evil 4, apod)
mstejska (2912)|4.6.2010 13:22
Volant a joystick používám. gamepad mi nějak nesedl.
Handam (1)|4.6.2010 13:46
Mam klávesnici Logitech G15 (edice s modrým podsvícením) k tomu Roccat kone a ješte jsem si pořídil gamepad Logitech dual action v domění, že budu moc např závodní hry jako jsou auta budu analogovými ovladači přesněji korigovat, bohužel jsem zjistil, že je to snad ještě hořší a zůstal jsem u klávesnice. :) Jedině volant, ale to už se mi nechce.
Neregistrovaný (0)|4.6.2010 14:40
Volant jsem mám logitech momo racing a leží mi ve skříni. Volant je to dobrý, ale klávesnice je best.
Měl jsem problém s připevněním na stůl, musí se zasunout do desky a přišroubovat...dost špatná kompaktibilita se spoustou stolů.
lexxxa (714)|4.6.2010 15:39
protoze jsem odkojen Playstationem I a pote II,zvykl jsem si na gamepad ktery nyni pouzivam i na PC,hlavne u zavodnich her,na klavesnici neobjedu ani jedno kolo:D:D

takze pouzivam Logitech Wingman Rumblepad II
Michal Koláček (120)|4.6.2010 17:43
Zdravím,

byl jsem naprostým a totálním odpůrcem PADů a těchto doplňků. Nicméně jsem ho na nátlak okolí vyzkoušel, chvíli s ním bojoval a teď bych ho nedal z ruky! Pro mě osobně na sportovní hry a simulace jednoznačná volba! Osobně jsem viděl i mazáky, co s PADem hrají různé 3D řežby a střílečky. Mohu vám říct, že herní projev neměl moc daleko od klasiky (myš + klávesnice). Zkrátka všechno je o zvyku a přizpůsobení.


Pěkný víkend redakci a všem čtenářům :thumb
Descenter (2)|4.6.2010 17:45
Taky mám Logitech Wingman Rumblepad II. Je to kvalitní gamepad za slušnou cenu. Výborné je to na hry typu Tomb Raider, závody a různý sporty.
jrx (1880)|4.6.2010 17:54
Jakožto povinnou výbavu každého virtuálního pilota jsem používal joystick. Teď už nelítám, ovšem jestli bych svou vášeň někdy obnovil, rád bych si splnil sen se Saitek Rudder Pedals + X52 Pro Flight System. :inlove Logitech Flight System G940 taky nevypadá špatně, ale holt Saitek je Saitek...
xmarek (1676)|4.6.2010 18:07
Ne, asi to bude tím, že hry nehraji. Paradoxně jsem před nedávnem podobné zařízení vyhrál, tak jsem ho hned dal pryč. Stejně by se na něj akorát prášilo. :D
Japkoslav (80)|4.6.2010 18:44
Na snad všechny hry mi zatím stačí kombinace Logitech G15 (old) + G9. Herní ovladače mám moc rád, ale bohužel ty co mi sednou stojí většinou nemalý obnos, který jsem do nich zatím nebyl ochoten vrazit.
Viz: Saitek X52 Pro a Logitech G27 Racing Wheel to jsou nádherné hračky, jen ta cena no :-(
miniprog (38)|4.6.2010 18:44
Klasické počítačové hry jsem již dávno opustil. Nemohu se ale vymanit z přitažlivosti takzvaných automobilových herních simulátorů. A právě tam má volant opravdový smysl. Na klávesnici je takřka nemožné jemně vykružovat zatáčky (periodické poklikávání na klávesnici je neuspokojivé). Navíc je velmi obtížné mírně přidávat plyn. Proto většina automobilových her simuluje na klávesnici různé protiprokluzy, ABS a stabilizace, aby to bylo hratelné. Díky tomu je jízda s klávesnicí často snadná, ale v každé hře jinak atypická. S volantem je hratelnost více unifikovaná (je mírou věrnosti simulace). Sice nejspíše nedosáhnete lepších časů než s klávesnicí (z počátku určitě ne), místo toho budete mít krásný pocit práce s volantem. Navíc zjistíte, že musíte valantem řádně prudce točit a možná se i zapotíte, abyste dosáhli výsledků jako na klávesnici. Jsou ale i hry, jako precizní Live For Speed (neplést s Need For Speed), kde to hráčům s klávesnicí příliš neulehčují a s volantem se to proto hraje o dost snáze.
Zásadní otázkou tedy možná bude, zda chcete jen hrát hru, nebo se pokusit o virtuální prožitek.
Neregistrovaný (0)|4.6.2010 20:07
Je to pravda, volant je velmi dobrý na simulátory, ale pravdou je táké to, že nemohu mít volant a klavesnici na jednom místě. Pokud chci psát tento příspěvek, nebudu pracně odšroubovávat volant! Takže pro mě žádně volanty, auta jsou stejně blbost ve srovnání s kvalitní fps.
Jandaskunk (2330)|4.6.2010 20:14
Nemám doma žádné ovladače, ale určitě mě to láká :). Přemýšlel/im jsem o gamepadu a určitě bych si někdy chtěl zkusit volant v např. Live for speed, které všichni tak chválej :) a joystick v nějakým simulátoru například letadel, ale doma to mít nemusim :). Jinak opravdové auto je lepší než na PC, samozřejmě bezpečně :) :D
Woyta (284)|4.6.2010 20:59
Logitech G25. :)
Rozsah nastaveny na 900st, 3 pedaly a H razeni. Takhle si doma jezdim.
Obraz mam na 24" LCD a ted snad i na projektoru.

G25 ale neni dokonaly, takze ho ted ponekud upravim.

Gamepad mam taky ale uz jsem ho dlouho nepouzil.
Mys mam letitou MX518.
Malou herni klavesnici mam taky ale schledal jsem ji nesikovnou. Radeji budu casteji menit klavesnici normalni velikosti.
Par Joysticku jsem mel taky ale udelal jsem z nich H radici paky.
czhunter (775)|4.6.2010 21:11
Dancepad, dancepad, u tanečních her opravdu nemá jiný ovladač smysl :)
Škoda že sousedi dole jsou jiného názoru ...
Henry1200 (6)|4.6.2010 23:32
Ovladače mám dva.
Ten první je hodně starý gamepad, který mi leží ve skříni, a používal jsem ho jenom když jsem si chtěl ve dvou zahrát NHL 2001 nebo NFS Hot Pursuit 3.
A ten druhý je volant, na kterém si občas zařádím v nějaké dobré závodní hře, ale ne ve všech hrách se volant uplatní (třeba v Toca Race Driver 3 se mi auto s volantem přetáčí a nedá se s tím jezdit). Jinak si volant vychvaluji, je to dobrá věc k závodním hrám.
Neregistrovaný (0)|4.6.2010 23:43
Teď jsem si všiml, že čas je pořád "zimní ". Od doby, co se to přehodilo, tak su furt ve spěchu..
Richmond (8084)|4.6.2010 23:52
Na strategie obcas touchscreen, obcas i na quake kdyz neni po ruce mys ;) Na velkym jsem jednu dobu pouzival sixaxis - nesrovanatlene lepsi nez humpolackej rumblepad ;)
hawkeye9898 (818)|5.6.2010 00:00
logitech dual action gamepad - aj ked som ho uz dlho nepouzil...hraval som s nim hlavne NHL dokedy bola tato seria normlna
a potom logitech driving force GT na NFS (900st otacky) a dirt2 (180st otacky)
Bublo (1)|5.6.2010 09:48
Na strieľačky používam klávesnicu a myš, na všetko ostatné Xbox 360 controler for Windows.
beargrey (13)|5.6.2010 11:27
suhlasim, mam wireless logitech rumblepad ale niekde som vo vypredaji zohnal x360 ovladac a je to lepsie. hlavne na vsetky 3d z pohladu zhora a podobne, plus hry pre dvoch hracov - lego star wars s dcerou vo dvojici. Na simulatory je najlepsie asi MS sidewinder, mal som povodny force feedback a nepodarilo sa mi ho znicit za skoro desat rokov, teraz mam usb MS SW FF2 usb hlavne kvoli ne-podpore gameportu vo win7 . Skoda ze MS ukoncil vyrobu, asi preto ze boli prilis dobre.
wthulmann (238)|5.6.2010 14:13
Na hry jako takové mám jen klávesnici a dobrou myš. Nutno dodat, že hraju jen startegie, FPS a RPG.

nicméně v práci občas používám Saitek pro gamer command unit jakožto rozšíření klávesnice o makro klávesy.
tesla15 (15)|5.6.2010 16:12
Hry pouze v originále, ČLOVĚČE NEZLOB SE a DÁMU, to při návštěvě synovců.
Lugh03 (63)|6.6.2010 02:28
Joystick logitech extreme 3D pro. Občas si zalítám se sturmovikem ---:D--- , ale tím občas myslím tak 5x za rok, na to ten joy bohatě stačí :).
Suprak (408)|6.6.2010 06:03
Mám gamepad Logitech Rumblepad II a volant Logitech Formula Vibrati?on Feedba?ck Wheel - na tom jsem donedávna jezdil simracing. Chtěl bych ale pořádný volant - G25, nebo G27. Ten krám co mám se snaží rozpadnout, má za sebou už hodně oprav. Na začátku jsem SR jezdil i na gamepadu a docela mi to šlo, býval jsem na špičce, nebo jsem se jí držel. Po přechodu na volant jsem malinko zpomalil. Teď na gamepadu už jen TMN4ever.
Neregistrovaný Wries (0)|6.6.2010 08:57
Úplně souhlasím s lexxem. Taky jsem odkojený na PS a na gamepadu (Rumblepad 2) hraju spoustu her, hlavně konzolový předělávky (Assassin's Creed 2, Batman Arkham Asylum, PES 2010 a třeba takový Dead Space na klávesnici bylo nereálný), ale střílečky a normální hry hraju na klávesce (quake, stalker, gta). Měl jsem i volant, ale na závody moc nejsem. Pěkný zbytek víkendu.
jenda-78 (10)|6.6.2010 12:56
Taky jsem začínal hrát na PS1 a PS2. A tam jsem se naučil, že jedině originál Joypad je ten správný.
Dnes už hraju jenom na PC a Joypad používám pouze u aut a hopsaček (děti).
Používám ač drahý, ale zato perfektní joypad od Microsoftu pro Xbox 360. Mám jak drátový, tak i bezdrátový a oba jsou super. Doporučuji.
Richmond (8084)|6.6.2010 13:03
[quote=jenda-78;380045]Taky jsem začínal hrát na PS1 a PS2. A tam jsem se naučil, že jedině originál Joypad je ten správný.[/quote]
Presne tak - taktez jsem hraval na PS1/2 a nikdy az na vyjimky "druhovyroby" nijak nepotesily. Nastesti jsem pomerne brzy poridil Sidewinder (analog) k PC takze jsem nemel problem s XBOX ovladacem (imho obavy z nepohodlnosti nejsou na miste, naopak pro ty co maji vetsi ruce vhodnejsi nez DualShocky). Celkem dost jsem byl spokojen s Thrustmasterem s analogovym plynem/brzdou (PS2/PC) ;)
athens (724)|8.6.2010 13:19
Když hraji hokej či fotbal (už dlouho jsem nehrál :cry ) používám Saitek P990 Dual Analog. Jinak klasika klávesnice / myš.
Honza23 (490)|8.6.2010 13:37
Používám herní gamepad Logitech Rumblepad 2 a volant Microsoft Sidewinder :-)
Dojigiri (1629)|8.6.2010 13:59
Střílečky apod. hraju na klávesnici + myš, ale když hraju nějaký auta musím mít joystick protože na klávesnici mi to moc nejde (potřebuju trochu jemnější ovládání "volantu" a "plynu" než rovně-plnej rejd, resp. žádnej plyn-plnej plyn). Ale volant nepoužívám a ani kupovat neplánuju (naposled jsem hrál auta před pár rokama, myslím že NFS HP2).
mrozu (87)|9.6.2010 16:59
Já k PC používám bezdrátovou kytaru a bezdrátový bubny, na střílečky nebo závody to není sice úplně ono, ale Guitar Hero se s tím hraje suprově :D