reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s externím hdd

karoll (20)|14.11.2009 10:17
Ahoj,
potřeboval bych poradit, mam externí hdd wd 320GB plnej veci do skoly, fotek, hudby a veci o ktery bych nechtel prijit.

Vzdycky fungoval, ale nedavno jsem ho připojil k novy TV Samsung. Od te doby ho notebook sice načte, ale když ho chci otevřít, tak se komp kousne. Zkoušel sem to i v TC a na jinejch počítačích s jinym OS a nic. V TV pořád funguje.

Za radu, která povede k odstranění problému nabízím odmenu.
(vyjma rady, at s tim zajdu do servisu:)

Jsem absoluti lama, co se tyce pocitacu.

Diky moc
catlover (59)|14.11.2009 10:25
Prosím Tě, můžeš tu dát snímek, jak ten extHDD vidí notebook?
A jakým písmenem je označený.
karoll (20)|14.11.2009 10:34
Klidne to vyfotim, ale kdyz otevru tento počítač, tak tam je ikona externího disku (H), ale kdyz na to kliknu tak se to sekne dokud ho neodpojim. V tota commandru nemuzu najit ani - kdyz chci prepnout na vyber disku tak se to rovnou sekne
catlover (59)|14.11.2009 10:41
dobře, že jsi napsal, že ho nevidí total commander.
Podívej se do správce zařízení(pravým na Tento počítač -Vlastnosti-záložka Hardware), jako co ho vidí a jestli tam nejsou nějaké konflikty.
Jestli ne tak ho odinstaluj a restartuj NB
karoll (20)|14.11.2009 11:09
tak jsem to vyzkoušel a problém zůstal:-(
nějaká další možnost?
pls
catlover (59)|14.11.2009 11:28
a když jsi ho odinstaloval, jak šla instalace zpátky?
Máš ho trvale připojený -při restartech? nebo jsi zkusil restartovat s fyzicky odpojeným a odinstalovaným a až pak připojit a nainstalovat?
Dojigiri (1629)|14.11.2009 12:35
Tj. písmeno ten disk má přidělený? Pokud dáš 2. tlač na disku v Tento počítač a zvolíš vlastnosti, jsou tam správný údaje? Např. NTFS (pokud to byl) a správná velikost disku apod.? Co ukazuje ve Správci disků?

Pokud má disk písmeno, zkus provést checkdisk z příkazový řádky ("chkdsk X: /f" kde X jhe písmeno disku). Ale možná tohle provést spíš až po odzálohování dat, jestli to půjde.

Zkoušel jsi i nějaký live CD linuxu? Pokud ne, zkus třeba Slax (http://www.slax.org), ten je malej a rychle staženej, jestli ten disk načte. Případně zkusit Partition Find And Mount. Obojí na přečtení dat a odzálohování jinam (jestli to půjde obnovit přímo na tom disku je otázka, záleží, co s tím ta TV udělala, nejlepší by asi bylo, pokud půjdou data přečíst, zkopírovat jinam, pak na disku ve Správci disků odstranit partition a vytvořit znova novou, pak nahrát data zpátky a už nestrkat do tý TV).
karoll (20)|14.11.2009 14:52
2Catlover
při restartech ho musim vždy vyndat, jinak se to nerestartuje. Komp je zaseklej uprostřed rstartu, hned jak ho vyndam tak se zase rozjede.
Jinak jsem ho odinstaloval (pěkně dlouho to trvalo) rest. komp, nainstaloval, restartoval a vysledek zadnej
karoll (20)|14.11.2009 14:58
Dojigiri, diky za radu. zkusim to.
karoll (20)|14.11.2009 15:32
Tak jsem zkusil Partition Find And Mount (slax OS jsem se bal, že bych nezvladl), externi hdd to taky najde, ale nic jineho se s tim dělat nedá. zkoušel jsem vytvořit image a nenajelo ani procento a napsalo mi to: read error at position.
Vypada to, jako by byl ten disk rozbitej, ale na tv normalne funguje.

Jeste nejakej napad prosim??
catlover (59)|14.11.2009 16:31
jeden nápad mám a nezavrhuj ho hned :
zkus oslovit jak výrobce TV, tak výrobce hardu.
Sám mám s tímhle dobré zkušenosti.
Na rozdíl od D si nemyslím,že je to dobrý nápad přetáhnout data jinam - zkus ale nějaký program na obnovu dat. Mám dobré zkušenosti s Pen Drive Data Recovery (plnou verzí). Je velmi šikovný.
Domnívám se, že pokud nějaký program na obnovu dat ten disk uvidí, máš napůl vyhráno - druhá půlka je když ta data najde;)
karoll (20)|14.11.2009 17:06
a nevíš kde (klidně na rs) bych ho mohl stahnout bez virů? zatim jsem nasel dve verze a obe s trojskym konem. diky
catlover (59)|14.11.2009 18:40
[quote=karoll;314542]a nevíš kde (klidně na rs) bych ho mohl stahnout bez virů? zatim jsem nasel dve verze a obe s trojskym konem. diky[/quote]

Takže našel jsem, ale disk je poškozen a nemohu z něj nic kopírovat (kupodivu instalovat ano). Na RS je ten instalační rar, ale zase jenom pro premium účty - to nemám.
tady je odkaz na stránky výrobce http://www.data-recovery-usb-drive.com/. Zkus ten Removable Media Data Recovery Software i jako trial. Trial by měl aspoň najít ta data.
Napadlo mě ještě jestli si Samsung neupravil ten disk jako "svoje" zařízení :notsure a pak by stálo, možná za to vyzkoušet Samsung media studio - kdo ví třeba v něm uvidíš svá data :rolleyes:
karoll (20)|14.11.2009 22:44
smasung media studio nejen že to je peknej shit, ale hdd to nerozchodilo - klasickej prubeh, kdyz jsem ho chtel nacist, tak se to seklo, dokud jsem ho nevyndal z usb. Removable Media Data Recovery Software mi disk nenasel, ale zkousel jsem nejaky jiny programky na tech strankach. ted nevim jestli se nezeptam jako uplnej debil, ale na tom hdd je typ pameti fat nebo ntfs? resp, kde se to da najit
jan.cz (119)|15.11.2009 01:50
já mám velmi dobrou zkušenost s Acronis*Disk Director Suite ..... zkus... řekl bych že si ten Samsung upravil mírně systém souborů.... tahle hračika by ti měla umět to převést zpět na klasický NTFS...
catlover (59)|15.11.2009 09:42
[quote=karoll;314625] ted nevim jestli se nezeptam jako uplnej debil, ale na tom hdd je typ pameti fat nebo ntfs? resp, kde se to da najit[/quote]

To je DOBRÁ otázka. Samozřejmě, že to najdeš v dokumentaci k tomu disku na stránkách výrobce.
Já si nejsem jistý, jak to výrobce naformátoval - opravdu jsou možnosti FAT32 nebo NTFS, které jsi napsal. Zkus ještě program Recuva - je zadarmo a umí toho dost
astec (1823)|15.11.2009 09:56
[quote=karoll;314511]Tak jsem zkusil Partition Find And Mount (slax OS jsem se bal, že bych nezvladl), externi hdd to taky najde, ale nic jineho se s tim dělat nedá. zkoušel jsem vytvořit image a nenajelo ani procento a napsalo mi to: read error at position.
Vypada to, jako by byl ten disk rozbitej, ale na tv normalne funguje.

Jeste nejakej napad prosim??[/quote]

Ten disk je v nerozebilatelním 2,5" obalu?
je možné jej vyzkoučet u jiného PC?
když jej připojíš za chodu PC, jak se pc zachová?
Zkoušel jsi jinou pozici v USB?
catlover (59)|15.11.2009 10:11
[quote=astec;314671]Ten disk je v nerozebilatelním 2,5" obalu?
je možné jej vyzkoučet u jiného PC?
když jej připojíš za chodu PC, jak se pc zachová?
Zkoušel jsi jinou pozici v USB?[/quote]

"Zkoušel sem to i v TC a na jinejch počítačích s jinym OS a nic"
Astecu jsi "taky moudrej" :D
karoll (20)|15.11.2009 10:14
díky za rady, zkusim Disk Director Suite a Recuva.
2astec - kdyz ho pripojim, tak dole na liste naskoci, ze je pripojenej a jinak nic. V tento počítač se objevi H: ale jak na to kliknu tak se komp sekne dokud ho nevyndam. u jineho pc jsem to zkousel i na jinym os. Do jiny pozice usb se nic nevyresi. Ten disk by nejakej technik asi otevrel, ale ja rozhodne ne:-)
karoll (20)|15.11.2009 10:43
recuva: stejnej problem jako treba v TC, kdyz chci nacist disk tak se sekne a objevi se zavorka (neodpovida) a musim odpojit hdd.
disk director suit: při načítáni se objeví chyba, kterou když ignoruju, tak se disk načte, ale vidim akorat misto na disku a nic vic delat nejde

je to holt asi v pr....
catlover (59)|15.11.2009 10:49
[quote=karoll;314686]

je to holt asi v pr....[/quote]

Přece jenom bys mohl poslat dotazy výrobcům - hlavně nedělej nějaké destruktivní zásahy. Ještě není nic ztraceno. myslím, že právě u Samsungu by mohli vědět jak z toho - vypadá to na jejich chybu
jan.cz (119)|15.11.2009 10:52
[quote=karoll;314686]recuva: stejnej problem jako treba v TC, kdyz chci nacist disk tak se sekne a objevi se zavorka (neodpovida) a musim odpojit hdd.
disk director suit: při načítáni se objeví chyba, kterou když ignoruju, tak se disk načte, ale vidim akorat misto na disku a nic vic delat nejde

je to holt asi v pr....[/quote]

Nene,není...Jak se ti spustí program tak nahoře máš nabídku DISK, VIEW, OPERATION atd... tak dej VIEW a přepni na MANUAL MODE... vpravo označ ten tvůj HDD, vlevo sjeď v nabídce až úplně dolu a dej CONVERT... vyber NTFS a potvrď
StD (1963)|15.11.2009 13:30
[quote=catlover;314689]Přece jenom bys mohl poslat dotazy výrobcům - hlavně nedělej nějaké destruktivní zásahy. Ještě není nic ztraceno. myslím, že právě u Samsungu by mohli vědět jak z toho - vypadá to na jejich chybu[/quote]
Jakou CHYBU? To je VLASTNOST! Říká ti něco zkratka DLNA a ukládání dat/přepisování zaváděcí stopy připojeného media?
Tazatel si prostě tím připojením k oné TV ten zaváděcí sektor jaksi (pro PC) pokazil a Dojigiri ho vede/vedl správným směrem, jak to obnovit zpět. Ta televize musí v rámci DLNA nějak komunikovat!
catlover (59)|15.11.2009 15:31
[quote=StD;314758]Jakou CHYBU? To je VLASTNOST! Říká ti něco zkratka DLNA a ukládání dat/přepisování zaváděcí stopy připojeného media?
Tazatel si prostě tím připojením k oné TV ten zaváděcí sektor jaksi (pro PC) pokazil a Dojigiri ho vede/vedl správným směrem, jak to obnovit zpět. Ta televize musí v rámci DLNA nějak komunikovat![/quote]

Prosím Tě, příště přemýšlej, než začneš kritizovat.
Právě to, že došlo k "jaksi pokažení zaváděciho sektoru" připojením k Samsung TV je CHYBA. A to ne tazatelova, jak jsi "chytře" napsal.
A pokud jsi to dobře VŠECHNO čet´, tak už víš ,že mu NEJDE ani zálohovat z toho disku. Tak jaképak, že ho vede správným směrem.
Fakt jsi se "ustřelil" tím Tvým komentářem
StD (1963)|15.11.2009 15:36
[quote=catlover;314787]Prosím Tě, příště přemýšlej, než začneš kritizovat.
Právě to, že došlo k "jaksi pokažení zaváděciho sektoru" připojením k Samsung TV je CHYBA. A to ne tazatelova, jak jsi "chytře" napsal.
A pokud jsi to dobře VŠECHNO čet´, tak už víš ,že mu NEJDE ani zálohovat z toho disku. Tak jaképak, že ho vede správným směrem.
Fakt jsi se "ustřelil" tím Tvým komentářem[/quote]
Opravdu mě bavíš tímto výkřikem - ten disk si tazatel "zlikvidoval" (=přístupnost naformátovaného obsahu) svým počínáním, respektive té síťové jednotky = TV. A to opravdu není chyba, ale vlastnost/záměr programátorů. Punkt.
Viz se třeba podívej na TVF, jak se to "ladí". (už je toho Xstránek, těch zkušeností, tak si počteš)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19617

P.S. Hlavně si v hlavě ujasni, jaký OS asi ta TV používá. Pak už ti možná svitne...
jan.cz (119)|15.11.2009 15:49
[quote=StD;314788]Opravdu mě bavíš tímto výkřikem - ten disk si tazatel "zlikvidoval" (=přístupnost naformátovaného obsahu) svým počínáním, respektive té síťové jednotky = TV. A to opravdu není chyba, ale vlastnost/záměr programátorů. Punkt.
Viz se třeba podívej na TVF, jak se to "ladí". (už je toho Xstránek, těch zkušeností, tak si počteš)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19617

P.S. Hlavně si v hlavě ujasni, jaký OS asi ta TV používá. Pak už ti možná svitne...[/quote]

Tak, pouziva Linux... Proto říkám ať to překonvertuje v tom Acronisu zpět na klasický NTFS
catlover (59)|15.11.2009 15:50
[quote=StD;314788]ten disk si tazatel "zlikvidoval" (=přístupnost naformátovaného obsahu) svým počínáním, respektive té síťové jednotky = TV. A to opravdu není chyba, ale vlastnost/záměr programátorů. [/URL][/quote]

Tohle je moje poslední reakce na Tvé "moudro" tady k tomuto. Přečti si, PROSÍM, cos napsal. A sice, že záměrem programátorů je likvidace přístupnosti disku :stupid
Naposledy a POLOPATĚ - disk je poškozen přispěním TV od Samsungu, tedy u Samsungu by mohli vědět jak to spravit - však s tím musí mít zkušenosti, neboť to není určitě první případ. Samozejmě, že se to řeší i na fórech, ať si tam tazatel klidně zajde a dohledává. ALE nic nepokazí tím, když se obrátí přímo na výrobce.
CHÁPEŠ UŽ????????? Jestli ne, tak smůla - není Ti pomoci

P.S. o tom linuxu vím i bez fóra - však napsal, že si netroufá
jan.cz (119)|15.11.2009 15:53
kluci ušatí,není to nikoho záměr.... hold televize i počítač uživatele pracují s jiným OS a Linux si partion upraví pro sebe...
StD (1963)|15.11.2009 16:25
[quote=catlover;314797]Tohle je moje poslední reakce na Tvé "moudro" tady k tomuto. Přečti si, PROSÍM, cos napsal. A sice, že záměrem programátorů je likvidace přístupnosti disku :stupid
Naposledy a POLOPATĚ - disk je poškozen přispěním TV od Samsungu, tedy u Samsungu by mohli vědět jak to spravit - však s tím musí mít zkušenosti, neboť to není určitě první případ. Samozejmě, že se to řeší i na fórech, ať si tam tazatel klidně zajde a dohledává. ALE nic nepokazí tím, když se obrátí přímo na výrobce.
CHÁPEŠ UŽ????????? Jestli ne, tak smůla - není Ti pomoci

P.S. o tom linuxu vím i bez fóra - však napsal, že si netroufá[/quote]

Tedy, ty jsi asi (bez urážky skotu) v*l jak anděl. "Záměrem programátorů" je v tomto případě přistupovat k mediu jako neformátovanému, tudíž se vykoná, co se vykonat má. A že tam někdo strčí NTFS HDD s daty, =jeho problem. Možnosti řešení už tady o x-příspěvků před tebou dávno nastínil Dojigiri a nic s tím nenaděláš, pouze ZDE EXHIBUJEŠ SVÉ EGO, jaký jsi MISTR. Tak prosím, předveď se, jak tu Lead-In stopu (Boot Sector) obnovíš - to už jsi mohl napsat dávno, a ne rady typu "napište si Ťamťungům, je to jejich TV..."
karoll (20)|15.11.2009 19:14
Pls, mohl by jsi napsat navod pro blbečka jak tu Lead-In stopu (Boot Sector) obnovit. na TVF jsem to našel.
byl bych ti opravdu vdecny
karoll (20)|15.11.2009 19:26
oprava min příspěvku: na TVF jsem to nenašel:-)
dík
StD (1963)|15.11.2009 19:36
Tady to máš ještě jednou řečeno (to je to zrno ve druhé části) a nenech se klamat tou ostatní slámou kolem, i mou (to jsou ty plevy). Další možnosti můžeš kouknout do jiných sekcí tady ohledně úložišť; a že jsi nic podobného v tom threadu na TVF nenašel není divu, protože je to (DLNA) pořád otevřená norma a každý si ji vykládá po svém, a stejně tak se to i zprovozňuje.

[quote=Dojigiri;314477]Tj. písmeno ten disk má přidělený? Pokud dáš 2. tlač na disku v Tento počítač a zvolíš vlastnosti, jsou tam správný údaje? Např. NTFS (pokud to byl) a správná velikost disku apod.? Co ukazuje ve Správci disků?

Pokud má disk písmeno, zkus provést checkdisk z příkazový řádky ("chkdsk X: /f" kde X jhe písmeno disku). Ale možná tohle provést spíš až po odzálohování dat, jestli to půjde.

Zkoušel jsi i nějaký live CD linuxu? Pokud ne, zkus třeba Slax (www.slax.org), ten je malej a rychle staženej, jestli ten disk načte. Případně zkusit Partition Find And Mount. Obojí na přečtení dat a odzálohování jinam (jestli to půjde obnovit přímo na tom disku je otázka, záleží, co s tím ta TV udělala, nejlepší by asi bylo, pokud půjdou data přečíst, zkopírovat jinam, pak na disku ve Správci disků odstranit partition a vytvořit znova novou, pak nahrát data zpátky a už nestrkat do tý TV).[/quote]
jan.cz (119)|15.11.2009 23:16
než budeš dělat tohle tak zkus to co jsem říkal s tím ACRONISEM

Jak se ti spustí program tak nahoře máš nabídku DISK, VIEW, OPERATION atd... tak dej VIEW a přepni na MANUAL MODE... vpravo označ ten tvůj HDD, vlevo sjeď v nabídce až úplně dolu a dej CONVERT... vyber NTFS a potvrď
Dojigiri (1629)|16.11.2009 12:18
Koukám že se stále nedaří ...

Toho convertu na NTFS bych se trochu obával, jestli nemůže pokazit to, co zatím ještě pokažený není (výsledkem by taky mohla být "čistá" prázdná jednotka a přepsanej záložní NTFS boot sektor).


Nejlepší by bylo, kdybys sem dal screenshot ze správce disků (2. tlač. Tento počítač/Spravovat/Správce disků, maximalizovat nebo popojet aby tam toho bylo vidět co nejvíc, hlavně ten výměnnej disk, a stisknout Alt+PrtScr, vložit do malování, uložit a vložit jako obrázek sem).


Pokud by nezabral ten checkdisk / anebo ten disk nemá písmeno / anebo se zobrazuje ve Vlastnostech daný jednotky filesystém třeba RAW a ne NTFS, pak by mohl pomoct TestDisk, kterej by uměl obnovit partition na tý jednotce a obnovit první sektor jednotky ze zálohy na konci disku (za předpokladu, že to byla předtím NTFS). Postup by byl následující:

* stáhnout testdisk pro Windows (2. shora), rozbalit, spustit v podadr. Win program testdisk_win.exe
* zvolit např. Create Log
* vybrat patřičný disk v seznamu (zde pozor, aby to byl ten správnej, aby sis ještě třeba nezrušil disk, kde máš nainstalovaný Windows !!!)
* partition Intel
* Analyse
* Quick Search, zvolit Y nebo N podle toho jestli byla partition vytvořená Vistou nebo ne
* možná zde nic nenajde nebo nějaký blbosti, pak zvolit Deeper Search
* pokud najde odpovídající partition (vedle by měla být správná jmenovka) a bude u mí písmeno D, změnit písmeno na P nebo L podle toho, jestli byla logická anebo primární (což by mělo být vidět ve správci disků, viz výše; pozná se to i tak, že u primární partition budou pod popiskem start čísla "0 1" a u logický "1 1") - šipkama dolů a nahoru se pohybuje mezi partitions, šipkama doleva/doprava se mění písmeno u disku
* pokud bude ta jednotka nalezená pomocí záložního sektoru, v posledním řádku dole by mělo být vidět "NTFS found using backup sector"
* možno stisknout P a prohlídnout si strukturu, jestli jsou tam správně soubory, návrat ze seznamu souborů přes Q
* pokud to bude správně, zpět v seznamu partitions stisknout Enter a nechat zapsat novou partition table (zvolit Write)
* poté je možno obnovit poškozenej boot sektor NTFS jednotky - v dalším okně je pod dotyčnou jednotkou zobrazeno Boot sector: Status: Bad a Backup boot sector: Status: OK; (pouze!!) pokud to tak bude, zvolit "Backup BS", čímž se obnoví boot sektor ze zálohy (pak by tam mělo být vidět Boot sector: Status: OK a Backup boot sector: Status: OK)
* pak zvolit Quit
* odpojit a znova připojit externí disk a zkotrolovat, jestli se povedlo a disk je ok.
karoll (20)|16.11.2009 13:31
1) když kliknu na spravovat, tak se objeví, že na to nemám oprávnění (nechapu-je to muj komp a jsem přihlášenej jako administrator)
2) v nějakym manuálu jsem našel, že na tom ext hdd je FAT32

mužeš mi ještě poradit? diky
Dojigiri (1629)|16.11.2009 14:06
To s tim správcem je teda divný :notsure ... co je tam za systém? Nevím jestli už si to nepsal, nějak to tu nevidím ... je tam XP anebo Vista/7, a jaká verze (Prof./Home)?

Pokud ten disk vidíš v Tento počítač (psal jsi, že pod písmenem H: ) když otevřeš 2. tlač. na něj/Vlastnosti, můžeš udělat screenshot a dát ho sem? Vidíš tam filesystém FAT32 nebo NTFS nebo něco jinýho? Anebo se to přitom zasekne a nezobrazí se to vůbec?

Pokud je tam FAT32 nebo NTFS, ten "chkdsk H: /f" z příkazový řádky už jsi zkoušel? Případně s jakým výsledkem?
jan.cz (119)|16.11.2009 14:08
[quote=Dojigiri;315116]
Toho convertu na NTFS bych se trochu obával, jestli nemůže pokazit to, co zatím ještě pokažený není (výsledkem by taky mohla být "čistá" prázdná jednotka a přepsanej záložní NTFS boot sektor).
[/quote]

Takhle mi zachránil pokaženou Partition od Linuxu bez jakékoliv ztráty dat.... MYslím že je to i pro něj nejjednoduší cesta.
karoll (20)|16.11.2009 15:18
OS je tam vista business, ten disk vidim, jen když už ho vytahnu z počítače (takže na něj ani kliknout nemůžu) - proste zapojim kabel, kliknu na tento pocitac, sekne se to, vyndam kabel - rozjede se to a je tam videt ext disk ale hned zmizi.
s příkazovym řádkem dělat moc neumim, zkoušel jsem to, ale napsalo to - adrsář nebo jmenovka svazku je nesprávná (zkoušel jsem G nebo H)
v tom programku testdisk mi to píše, že je tam FAT32
karoll (20)|16.11.2009 15:27
sem ještě zkoušel ten příkazovej řádek a nakonec jsem se dopracoval k tomu, že mi to píše, že nemám oprávnění
Dojigiri (1629)|16.11.2009 15:36
A v tom testdisku v tom bodě "možno stisknout P a prohlídnout si strukturu" vidíš tam soubory? Pokud jo, je možný je vykopírovat někam jinam v tom testdisku (klávesou C). Případně sem dej screenshot co testdisk zobrazí po vyhledání partitions (jejich seznam).

Vista by se při spouštění Spravovat měla zeptat na heslo administrátora (anebo alespoň na povolení spustit) - nemáš náhodou vypnutý UAC? Případně v Programech spustit příkazovou řádku přes 2. tlač./Spustit jako správce, a zadat příkaz "diskmgmt.msc" - tím by se měl spustit přímo správce disků.
karoll (20)|16.11.2009 15:47
tak sem si vygooglovala co jsi se ptal a uac mam zapnutý, když dám spravovat atk se aktivuje, dam pokracovat a pak az se napise error
karoll (20)|16.11.2009 15:51
vygoogloval, nejsem ona:-) příkazovej řádek mě nikam nepustí, ani když jsem to spustil jako správce
jestli to jeste stihnu tak zkusim vyfotit ty vystupy z testdisku
Dojigiri (1629)|16.11.2009 15:54
neni třeba to fotit, stačí jak jsem říkal stisknout klávesy Alt + Print Screen (tím se vloží screenshot do schránky), otevřít program Malování a v něm Ctrl+V vložit ze schránky a uložit.
karoll (20)|16.11.2009 16:08
Tak supr, podarilo se mi pomoci toho testdisku vykopirovat nejaky soubory na cecko. Ten disk uz asi opravit nepujde?
karoll (20)|16.11.2009 16:18
testdisk
1.jpg 2.jpg
Dojigiri (1629)|16.11.2009 16:58
Jedině zkusit znova uložit partition table - na tom druhým screenu šipkama vpravo/vlevo nastavit písmeno na P (protože to vypadá že je primární) a stisknout Enter a zvolit Write, jestli se to nezlepší. Ale nevypadá nějak extra poškozená, třeba jmenovka je zřejmě dobře ... :notsure

Jinak teda vykopírovat všechny data, a potom jednotku znova naformátovat (což asi taky nebude úplně easy, pokud ti teda opravdu nejde spustit Správce disků, což je teda ale divný; s odpojeným diskem taky nejde spustit?) - bude potřeba pak odstranit tu partition a vyrobit ve Správci disků novou. Odstranění možno provést též v testdisku (ve 2. screenu zvolit písmeno D a nechat zapsat - tím se odstraní partition, ale pak je stále třeba v něčem vytvořit novou - pokud by nešel Správce disků, tak je potřeba nějakej jinej tool, např. Acronis Disk Director nebo Partiton Magic).
jan.cz (119)|17.11.2009 02:22
připadám si že mluvím do zdi... fakt jak dement.... data sis zachrnánil takže o ztrátu už nejde, překonvertuj to v tom Acronisu,že hodil chybu nevadí,to je v tomhle připadě normální... návod na to je někdě na druhý stránce
karoll (20)|17.11.2009 20:15
díky za rady, data jsem ještě nezachránil, protože nemam tak velkej disk, musim si nejakej koupit a pak zkusim ten acronis
jan.cz (119)|17.11.2009 23:10
ten Acronis zvládne tu konverzi bez ztráty data.... vždy ji zvládnul ale jestli chceš mít 100000000000000% jistotu tak si to zálohuj..
Gesor (17)|22.12.2009 18:09
[quote=jan.cz;316081]ten Acronis zvládne tu konverzi bez ztráty data.... vždy ji zvládnul ale jestli chceš mít 100000000000000% jistotu tak si to zálohuj..[/quote]

TAky si myslím, že práce s programy Acronis je bezproblémová. Používám několik let jak pro dělení disků, ta i konverze, tak i zálohování ... a nikdy nebyl problém. Ztráty dat, jsou-li ještě nějaké ke ztracení, bych se opravdu neobával.